המסך החדש של פיליפס: מכלול צבעים עשיר ב-300 דולר • HWzone
מחשביםמסכים

המסך החדש של פיליפס: מכלול צבעים עשיר ב-300 דולר

המסך החדש של היצרנית בעלת הזכויות למותג הגרמני מספק את אחד מהשימושים המשתלמים והמעניינים לטכנולוגיית הנקודות הקוונטיות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כבר שנים אנחנו שומעים על ה-Quantum Dot, הנקודות הקוונטיות שעשויות לבצע פלאים במגוון תחומים טכנולוגיים – כולל באמצעי תצוגה, תודות למאפיין פיזיקלי ייחודי שמאפשר להפוך את ההארה האחורית הלבנה והבסיסית שקיימת בכל LCD ל"עשירה" יותר, ובכך לשדרג את הניגודיות ומגוון הצבעים שהיא מסוגלת להפיק בעלות נמוכה יחסית.

עד היום פגשנו לא מעט יישומים של שכבות נקודות קוונטיות בשוק הטלוויזיות, אז זה קרה לרוב במוצרים יקרים ומתקדמים והפך לחלק מבליל טכנולוגיות גדול שנועד לשיפור איכות התמונה – כעת, יש לנו יישום בו ניתן לראות את היתרון היחסי של הטכנולוגיה זורח, באופן אשר חוסך כסף ללקוחות בסופו של דבר.

phop3

מסך ה-Philips 276E6ADSS, שמיוצר בידי חברה סינית בשם TPV Technology שאחראית על כל דגמי המותג (ומייצרת גם תחת המותג AOC), מהווה מסך 27 אינץ' שולחני סטנדרטי למדי עם עיצוב פלסטיקי צנוע יחסית, פאנל ברזולוציית FullHD עם תמיכה בקצב רענון של 60 הרץ, הארה ממוצע של 300 קנדלה למטר רבוע, ניגודיות סטטית של 1,000:1 וזמן תגובה של פיקסל מאפור לאפור בכ-5 מילישניות.

phop1

עם כל הנתונים האלו, שכבת נקודות קוונטיות של חברת QD Vision מאפשרת ל-276E6ADSS להציע כיסוי של 99 אחוזים ממכלול ה-Adobe , אשר רחב באופן בלתי מבוטל ממכלול ה-sRGB (כ-35 אחוזים של גוונים נוספים) שאותו מכסים רוב המסכים המוזלים בשוק – וזה במחיר מומלץ לצרכן של 300 דולר.

phop2

קשה לדעת האם האיכות הבינונית של הפאנל תדע לנצל באופן מוחשי את מכלול הצבעים המורחב עד שנראה ביקורות מעשיות ראשונות, אך נראה כי מדובר בצעד משמעותי קדימה – שיוכל בסופו של דבר להפוך מסכים עם מגוון צבעים מורחב למעין סטנדרט חדש בתחום, בדומה לאופן בו מסכי ה- בעלי זוויות הצפייה הרחבות הפכו למראה נפוץ ומבורך כמעט בכל רמות המחירים.


כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close