המיקרו מחשב של אינטל נוחת באוקטובר

8 תגובות

עם מעבדי Ivy Bridge ותצורה שאפשר להכיל בכף היד, מחשבי ה-NUC של אינטל ינסו להביא את טרנד האולטרבוקים הביתה ולערער את מעמדה של בעולם מחשבי המדיה הזעירים

הפיכתם של המחשבים לדקים וניידים מאי פעם (וגם מכירת יותר מעבדים יקרים, על הדרך) הוא משהו שהפך לסוג של שליחות עבור במסגרת פרוייקט האולטרבוקים שלה, ונראה כי עולם מחשבי המדיה הוא הבא בתור.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בחודש מאי האחרון חשפה צ'יפזילה מיזם בשם NUC (ר"ת Next Unit of Computing) ליצירת מערכות מחשב בגודל מיניאטורי של 10×10 סנטימטרים, אשר יבוססו על מעבדי משפחת ה- במלוא הדרם במקום מעבדי האטום הפשוטים שנפוצים בתחום המחשבים בקטנים עתה.
כעת כבר זמינים נתונים מפורטים יותר על התוכניות המסקרנות של – על אף גודלם המזערי, מחשבים בתצורת ה-NUC יוכלו לכלול מעבד Core מדור ה-Ivy Bridge יחד עם ערכת שבבים מסדרה 7 העדכנית, זוג חריצי SO-DIMM בגודל מלא שתומכים בעד 16GB של זכרון בתקן , חריץ mSATA לאחסון, חריץ Mini PCI-Express לכרטיס אלחוטי, שלושה חיבורי , זוג חריצי HDMI, קישוריות , חיבור Ethernet Gigabit חוטי וספק כח חיצוני שיספק את המיץ.

כמו לסלון שלכם

הדגם שהציגה התבסס על מעבד i3 כפול ליבה ממשפחת ה-ULV (ר"ת Ultra Low Voltage), אך בהמשך יתכן שנראה מחשבי NUC המבוססים גם על מגוון מעבדי מתח אולטרה נמוך נוספים – החל ממשפחת האטום וכלה במעבדי .
במילים אחרות, אינטל מפשילה שרוולים וניגשת לטפל "אישית" בשוק המחשבים הזעירים בו נהנתה מיתרון ברור מאז השקתם של מעבדי ה-.

מי שקיווה למערך פאסיבי ודומם עומד להתאכזב
מקור: engadget.com

כפי ששיערנו קודם לכן, לא תמכור את המיקרו מחשבים ישירות לצרכנים אלא כבסיס (barebone) ליצרניות השותפות שלה, שידאגו להתאים את הרכיבים ולמתג אותם בהתאם לצורכיהן.
מוצרי NUC ראשונים אמורים לנחות בחנויות כבר בחודש הבא, כאשר דגם שיכיל מעבד Core i3-3217U, זכרון RAM בנפח 4GB וכונן בנפח 40GB יוצע תמורת כ-400 דולר, ללא – מחיר שאמנם גבוה יחסית לקטגוריה, אך כולל בתוכו מעבד שעדיף משמעותית על פני דגמי האטום וה-Brazos/Brazos 2.0 ששולטים בה כרגע.

ספק הכח החיצוני גדול כמעט כמו המחשב עצמו ופוגע במעט בקונספט המידות המינימליסטיות,
אך תספק גם אפשרות לספק כח פנימי (שיגדיל כמובן את מעטפת המחשב הכללית בהתאם)
מקור: legitreviews.com

אופציה מעניינת נוספת שיוכלו לכלול מחשבי ה-NUC הוא חיבור אשר יחליף את אחד מחיבורי ה-HDMI. אם וכאשר פתרונות עיבוד גראפי חיצוניים מבוססי יהפכו לנפוצים מספיק, "תוספת" זו תעניק למכשירי ה- את היכולת לשמש כתחליף גם למחשבים השולחניים הסטנדרטיים.

מיזם האולטרבוקים הקפיץ את מעבדי ה-ULV של אל התודעה ואל המיינסטרים, ועל כן בהחלט מהווה סיפור הצלחה גדול מנקודת מבטה. האם ענקית השבבים תצליח לשחזר את הנוסחה גם בעולם מחשבי המדיה? את התשובה נגלה בקרוב.