המהפכה באינטל ממשיכה עם הכרזה על ביטול השבבים לסמארטפונים וטאבלטים

3 תגובות

כצפוי, ענקית השבבים מתחילה לצמצם את פעילותה בתחומים בלתי רווחיים על ידי ביטול מיידי של משפחות שבבי האטום החדשות לעולם המובייל

זה לא משהו שאנחנו רגילים לרשום בהקשר אליה, אך נראה שכעת אין מנוס – אינטל הרימה ידיים, לפחות לשנים הקרובות. אחרי כמה וכמה שנים ומיליארדי דולרים שהושקעו בנסיון ליצור שבבים שיהוו תחרות אמיתית לקוואלקום, סמסונג, אפל, ו- בשווקים החמים של המכשירים החכמים, נראה שבחברה משנים כיוון ומוותרים על הקטגוריה באופן מלא.


במסגרת עדכון אשר מציג את הגישה והאסטרטגיה החדשה של אינטל (עם התמקדות בחמישה צירים מרכזיים שהם ענן ושרתי מידע, האינטרנט של הדברים, טכנולוגיות זכרון ו-FPGA, הדור החמישי של קישוריות הסלולר והמשך הפיתוח של חוק מור), לאחר פרסום דו"ח כספי פושר והכרזה על כוונות לפטר כ-12,000 עובדים ברחבי העולם, באינטל הכריזו על ביטול של משפחות מוצרי ה-Broxton וה-SoFIA העתידיות של החברה, אשר היו בשלבי בשלות מתקדמים ובדרך להשקה עבור עולם הסמארטפונים והטאבלטים.

הגישה החדשה של אינטל
הגישה החדשה של אינטל

במילים אחרות – דגמים אלו לא יגיעו אל מוצרים מסחריים בשוק, ולא צפויים להם מחליפים כלשהם בעתיד הקרוב. מוותרת על נוכחות הדלילה בתחומים אלו באופן מלא, "על מנת להתמקד בתחומים עם פוטנציאל גדילה משמעותי יותר, כמו דור ה- בקישוריות הניידת".

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מדובר בחדשות מאכזבות למדי עבור כל אלו שקיווח לראות את אינטל מיישמת את היתרונות הטכנולוגיים שלה לקידום השוק הזה, שגם הופכות את ארכיטקטורת ה-ARM והמוצרים המבוססים עליה לשליטים הבלעדיים בעולם הסמארטפונים והטאבלטים. ראוי לציין שהכרזה זו לא מבטלת את שבבי האטום החדשים ממשפחת ה-Apollo Lake שהוכרזו באופן חלקי לפני כשבועיים ויוצגו בצורה מורחבת ומפורטת יותר בתערוכת קומפיוטקס בתחילת החודש הבא – שבבים אלו כן יגיעו אל השוק, אך עם התמקדות בקטגוריות המיועדות להם של מסורתיים והיברידיים ומיני-מחשבים שיהיו צנועים וזולים וגם יתבססו על מערכת החלונות – זאת בניגוד לשבבי האטום המבוטלים אשר כוונו אל עולם האנדרואיד בעיקר.

שבבי ה-Broxton וה-SoFIA LTE היו אמורים להגיע אלינו עוד בשנה שעברה, אך נדחו - וכעת בוטלו לגמרי
שבבי ה-Broxton וה-SoFIA היו אמורים להגיע אלינו עוד בשנה שעברה, אך נדחו – וכעת בוטלו לגמרי

כעת, נותר לנו רק לתהות מהן התוכניות של אינטל עבור מותג האטום בהמשך הדרך – נכון לעכשיו לא ידועה מפת דרכים למשפחת המוצרים הזו מעבר לדור ה-Apollo Lake, וברשת יש כבר מי שמעריכים שהמותג סיים את דרכו, ועשוי להיות מוחלף בקרוב במשפחה חדשה כלשהי, או אולי אפילו בדגמי Pentium, Core M ו-Celeron שיבוססו כולם על ארכיטקטורת ה-Core המתקדמת יותר, עם 'התאמה' לתגי מחיר נמוכים יותר שבהם אמור לשלוט ביד רמה ה-Apollo Lake, כפי שעשו ה-Cherry Trail וה-Bay Trail לפניו. אילו "עריפות ראשים" טכנולוגיות נוספות מתכננת לנו במסגרת המיקוד מחדש שלה? כנראה שבקרוב נגלה.


ה-Zenfone 2 היה ככל הנראה ההצלחה המשמעותית ביותר של אינטל בעולם המובייל - אך ה-Zenfone 3 לצערנו כבר לא יגיע עם שבב של החברה
ה-Zenfone 2 היה ככל הנראה ההצלחה המשמעותית ביותר של בעולם המובייל – אך ה-Zenfone 3 לצערנו כבר לא יגיע עם של החברה