הכירו את מערכת קירור המים הקומפקטית המרשימה של Corsair • HWzone
מחשבים

הכירו את מערכת קירור המים הקומפקטית המרשימה של Corsair

מערכת מים סגורה עבור מערכות Mini-ITX? מעכשיו זו כבר לא פנטזיה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מערכות קירור מים מתחילות לחדור אל המיינסטרים של עולם  המחשוב, לאט אבל בטוח – בין פתרון ה-BXTS13X של אינטל בכבודה ובעצמה לבין כרטיסי ה-Radeon Fury X, התחושה היא שמערכות אלו הבשילו להיות פשוטות ונוחות יותר לשימוש עבור הצרכן הממוצע (פחות או יותר), ללא צורך בתחזוקה מסובכת או בידע מתקדם כלשהו.

מי שמצרפת עתה הצעה מעניינת חדשה לקטגוריה הצומחת הזו היא Corsair, אשר מתיימרת להיות היצרנית הראשונה שמציעה מערכת קירור מים סגורה למעבדים עבור מערכות Mini-ITX קומפקטיות, בעזרתו של ה-Hydro H5 SF.

csf3

המערכת הייחודית של החברה כוללת יחידת רדיאטור שלא צריך לעגן במקומו של מאוורר 12 או 14 סנטימטר במארז – אלא מתיישבת בגובה של כמה סנטימטרים מעל ללוח עצמו, תודות לארבע רגליים שנתפסות בצידי המעגל המודפס של לוח האם. התוצר הסופי הוא מערך בגובה של פחות מ-100 מילימטרים (כולל לוח האם והרדיאטור שמעליו) בעל יכולות קירור איכותיות, עם דחיפת אוויר של בין 12 ל-24 פיט רבוע לדקה,CFM, ועוצמת שמע של 36 עד 42 דציבל מעל לרמת רעש סביבה ממוצעת, שמתאים לכלל התושבות העדכניות מבית אינטל ו- (כגון AM2, AM3, FM1, FM2 וכל גירסאות ה-LGA115X ו-LGA 1366) ואמור לאפשר לצרכנים להרכיש מערכת קטנה עם יכולות גבוהות, לכאורה לא פחות מאלו שתוכלו לקבל בלוחות ומארזי 'גדולים' סטנדרטיים.

מחירה של מערכת הקירור המעניינת הזו עתיד לעמוד על קצת יותר מ-100 דולרים בארה"ב (מחיר מומלץ של 95 דולר ללא חישוב של תוספת מס), כך שהוא לא בדיוק עומד להוות אלטרנטיבה לגופי אוויר ממוצעים – ובכל זאת, מדובר בהצעה מסקרנת מאוד לכל מי שחולמים לבנות פלטפורמת גיימינג צנועת מימדית ועתירת לחדר או לסלון. מה דעתכם?

זה בהחלט לא יהיה קל - אך יתכן שלצד הקירור ניתן אפילו לדחוס כרטיס מסך דיסקרטי על גבי לוח ה-Mini-ITX הטיפוסי
זה בהחלט לא יהיה קל – אך יתכן שלצד הקירור ניתן אפילו לדחוס כרטיס מסך דיסקרטי על גבי לוח ה-Mini-ITX הטיפוסי


תגיות
Back to top button
Close
Close