הכירו את העכבר החדש-ישן של Razer • HWzone
מחשביםציוד הקפי

הכירו את העכבר החדש-ישן של Razer

אחד הדגמים הפופולריים המוקדמים של חברת הגיימינג חוזר לחיים עם משקל נוצה

אי שם בשנת 2004, כש- עוד הייתה מותג אלמוני יחסית בתחילת דרכו וציוד היקפי ייעודי לגיימינג נחשב לעוף מוזר, הגיע עכבר ה-Viper אל החנויות, בתור הראשון של החברה המבוסס על חיישן אופטי (במקום כדור הגומי הישן והטוב) – והחל למעשה מסורת נאה וארוכת שנים שהפכה את המוצרים השחורים-ירוקים למפורסמים בכל רחבי הגלובוס.

15 שנים אחר כך, כש- היא חברה מצליחה שמציעה אינספור מוצרים שונים מעבר לעכברים ומקלדות, ה-Viper קאמבק מעניין.

כך נראה ה-Viper המקורי, אי שם לפני עשור וחצי כשאפילו ה-DeathAdder האגדי עוד לא היה בתכנון

דגם ה-Viper לשנת 2019 הוא עכבר גיימינג חוטי בעל עיצוב סימטרי שמיועד למשתמשים הן ביד שמאל והן ביד ימין, עם חיישן אופטי מהדור החמישי בעל רמת דיוק של עד 16,000DPI (כנראה בהתבסס על אותו חיישן PixArt PMW3389 שבעכברי הגיימינג המודרניים האחרים של Razer), שני לחצנים ראשיים בעלי מנגנונים מכאניים שמיועדים לשרוד 70 מיליון פעולות לחיצה כל אחד, גלגל בחירה בעל גימור גומי לנוחות מירבית, שמונה כפתורים ייעודיים ניתנים לתכנות דרך יישום ה-Synapse 3 של היצרנית ותדר דגימה של 1,000Hz שמיועד להבטיח כי שום לחיצה או תנועה של השחקן לא תתפספס.

כך נראה ה- Viper כעת, בעידן המודרני

כמו כל עכבר מודרני של גם ה-Viper כולל תמיכה בטכנולוגיית ה-Chroma להארה צבעונית מובנית של 16.8 מיליון גוונים שעליה ניתן לשלוט ולהשפיע דרך יישום ה- Synapse 3, והוא כולל גם כפתור ייעודי בחלקו התחתון שנועד לשינוי בין 5 הגדרות דיוק שונות בפעולת העכבר שניתן לשמור בזכרון הפנימי הזעיר של המוצר – מבלי לחשוש מכך שלחיצה שגויה על הלחצן תביא לשינוי אופי הפעולה באופן פתאומי בדיוק ברגע הקריטי ביותר בזמן המשחק.

המשקל הנמוך והעיצוב האמבידקסטרי יהפכו אותו ללהיט, על אף תג המחיר הגבוה יחסית?

הייחוד המרכזי של ה-Viper בהשוואה לעכברים עדכניים אחרים של הוא במשקלו הנמוך, שעומד על 69 גרם בלבד (ללא משקל כבל ה-USB) לעומת משקלים של מעל ל-100 גרם לרוב הדגמים האחרים – זה למעשה העכבר החוטי הכי קל של החברה אי פעם. המחיר המומלץ של הדגם יעמוד על 80 דולר, ואנחנו כבר מתחילים להחזיק אצבעות לירידה קלה אל רמה של 75 דולר או פחות שתאפשר רכישה מקוונת שלו ללא צורך בתשלום מע"מ.

מוצר מסקרן שזקוק לקיצוץ עלות קטן – לפחות לטובת הצרכנים הישראלים

מה דעתכם על היצירה הנוסטלגית הזו? בואו לספר בתגובות.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close