הכינו מחשבכם לקיץ: כרטיס העל החדש של AMD יחשף ב-16 ביוני

12 תגובות

היצרנית האדומה מעניקה לנו הצצה ראשונה לשבב ה-Fiji החדשני שלה, ומאשרת שהוא וכל דור המוצרים החדש שלה יוצגו רשמית, סוף כל סוף, בעוד קצת יותר משבוע

ממתינים בקוצר רוח לתערוכת E3 השנתית שמתחילה ממש אוטוטו? עכשיו יש לכם עוד סיבה טובה לכך – היכרות רשמית ראשונה עם דור כרטיסי המסך החדש, והמצופה במיוחד, של .

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בעוד שהמתחרה NVIDIA ניצלה את תערוכת קומפיוטקס בכדי להשיק ללא דיחוי את מוצר הדגל הגראפי שלה, ב-AMD העדיפו לנצל את הבמה בתערוכת החומרה הגדולה על מנת להציג, לראשונה, את שבב ה-Fiji החדש עם זכרון ה-HBM עליו יבוססו הדגמים המובילים החדשים – ולסיים בהצהרה בומבסטית על כך שכרטיסי המסך החדשים עצמם יחשפו רשמית ב-16 ביוני 2015, במסגרת מופע ה-PC הייחודי בתערוכת E3 אותו יזמה AMD יחד עם עוד מספר שותפות בולטות.

fju1

בתמונות ליבת ה-Fiji ניתן לראות את ארבעת מארזי ה-HBM החדשניים שנמצאים יחד על אותו מצע אינטרפוזר כמו שאר רכיבי הליבה, וכמו כן לא קשה לשים לב לגודל הכללי העצום של השבב – שמוערך בכ-520 מילימטר רבוע (!)

ביצרנית מסאניווייל עדיין לא היו מוכנים לחשוף כרטיס מסך מהדור החדש במלואו, וגם לא ממש היו מוכנים לפרט על הנתונים הטכניים של ה-Radeon Fury, ה-Radeon R9 390X או כל אחד מהמוצרים האחרים שממתינים לנו – כל שנוכל לספר כעת מבוסס על כל המידע שצברנו עד כה, ולפיו ה-Radeon Fury (שיגיע בשניים או שלושה תתי דגמים שונים) יהיה זה שיבוסס על ליבת ה-Fiji החדשה, עם זכרון HBM מהיר ביותר בנפח 4GB, מספר שיא של 4,096 יחידות עיבוד וגם צריכת הספק מפלצתית לכאורה של מעל ל-300 וואט.


במקביל, נראה כי שאר שמות הדגמים שכבר מוכרים לנו מהדורות הקודמים, החל מה-Radeon R9 390/390X המדוברים ומטה, יהוו כולם "מיתוג מחדש" לדגמים שכבר קיימים בשוק כיום לצערנו – מה לשכאורה יותיר ל-AMD רק את נשק הורדת (בו היא כבר השתמשה מספר פעמים בשוק כרטיסי המסך לאחרונה) המחירים במאבק המתמיד מול .

fju4

כך או כך, בעוד קצת יותר משבוע נראה שסוף סוף תגיע לסיומה תקופת המתנה ואי וודאות של קרוב לשנהוהמלחמה בשוק כרטיסי המסך תתחדש ביתר שאת.

אתם מוכנים לזה?
אתם מוכנים לזה?