הכוכב הבא: מידע חדש אודות ה-Radeon R9 Nano • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

הכוכב הבא: מידע חדש אודות ה-Radeon R9 Nano

מה בדיוק יציע הכרטיס המסך הצנום שהפתיע את כולנו? ברשת מסתובבות כבר לא מעט תשובות

שבוע וחצי אחרי החשיפה הגדולה, נראה כי כרטיס ה-R9 Nano הזערורי של ממשיך להיות הנושא החם בעולם החומרה, כשכולם מנסים להבין (ולהסביר) איך המוצר הזה יוכל להציע של מוצר דגל, במימדים שימצאו מקום בכל מארז וביעילות חסרת תקדים.

הדעה הרווחת ברשת נכון לעתה היא שה-R9 Nano יהיה מבוסס על ליבת Fiji מתת דגם שנודע בשם Fiji LE טרם ההשקה, ובמידה וזה המצב צפוי לכלול 3,584 יחידות עיבוד (87.5 אחוז מסך היחידות שבליבת Fiji מלאה) שיפעלו בתדר בסביבת ה-900MHz שיהיה נמוך יותר מזה של כרטיסי ה-Fury וה-Fury X. הזכרון ב-R9 Nano יהיה בוודאות בטכנולוגיית ה-HBM החדשה והמתקדמת, ויהיה בנפח 4GB בוודאות כמעט מוחלטת – ממש כמו אחיו הגדולים ה-Fury וה-Fury X.

nn5nn6

קצת מתמטיקה בהתבסס על המידע וההצהרות שסיפקה לנו מביאה אותנו לרמת ביצועים צפוייה של כ-6.7TFLOPS עבור ה-R9 Nano, שמתסדרת היטב עם ההבטחה לביצועים טובים מאלו של ה- R9 290X (כ-5.6TFLOPS) ועם ביצועי ה-8.9TFLOPS שאמורה לספק ליבת ה-Fiji כשהיא תופעל במלוא רהבה ב- Fury X.

nn1

סימן השאלה המרכזי שנותר, אם כן, הוא המחיר. אין ספק כי ה-Nano יתיישב ברווח שבין ה-R9 390X ל-Fury הסטנדרטי, בהתאם לביצועיו הצפויים, אך השאלה כאן היא איפה בדיוק בסקאלה הוא ינחת. לאף אחד עוד אין תשובות לשאלה הזאת, אך נראה כי ניתן להעריך שבמקרה היותר טוב אנחנו נראה מחיר של כ-480 דולר או 500 דולר עבורו, ובמקרה הקצת פחות טוב מחיר של 550 דולר כמו זה של ה-Fury (במידה וב- יחליטו לגזור פרמיה נוספת על גודלו הסופר קומפקטי ויעילותו המוגברת של ה-R9 Nano).

nn3nn4

יעילות של פי שניים מהמיטב של הדור הקודם, היתכן? לפי המתמטיקה, נראה שכן

ה-Nano אולי מוגדר כקוטל של ה-GeForce GTX 970, אך קשה לראות איזשהו מצב שבו הוא יוצע ברמת מחיר דומה לזו של הכרטיס מבית NVIDIA, מבלי לגרום לשאר הדגמים החדשים של להיראות בלתי רלוונטיים בעליל.

אילו הפתעות נוספות מכינה לנו ליבת ה-Fiji?
האם ה-R9 Nano יקטול גם את ה-GeForce GTX 980?

ה- R9 Nano עתיד לנחות בחנויות במהלך הקיץ, כלומר מתישהו במהלך החודשיים הקרובים, ואנחנו כמובן נמשיך לעקוב אחריו בעניין רב ונעדכן אתכם בכל הפרטים.

ה-Nano לצד חבר
ה-Nano לצד חבר

תגיות

9 תגובות

 1. כדי להצליח איתו הם יהיו חייבים "להרגיז" לא מעט אנשים שיקנו את 2גרסאות זעם לפני כן. המחיר צריך להיות "שובר שוק" כזה שהופך את הכרטיסים מצדיו ומעליו ללא רלוונטיים כמעט (כמו 970 בזמנו), 429$~. זה יהיה מהלך NV-קלאסי ונכון מאוד כלכלית שיטריף לא מעט חבר'ה.
  הם במצב לא פשוט וזמנים-קשים-דורשים-מעשים-קשים, כמה קשים תלוי מאוד במידת ההצלחה של השניים שיצאו עוד כמה שעות.
  הם גם ממש קרובים "לפספס את הרכבת", חודשיים מעכשיו עלול להיות מאוחר מדי להצלחה מסחררת.

 2. יש להם כרטיסים פחות טובים משל אנוידיה בלי הטכנולוגיות המיוחדות.
  אז הם מנסים להמציא את הסדרה מחדש כל פעם עם שם חדש ומספור חדש. בעוד ג'יפורס נשאר ג'יפורס ונשאר יותר טוב כמו תמיד. תמיד היה ותמיד יהיה.

  בסוף מי שקונה תכרטיסים האלה זה ילדים שאוהבים שעל הכרטיס שלהם כתוב FURY.
  מדובר בכרטיס עם ביצועים נמוכים מהג'יפורס, בלי הדריברים הטובים של אנוידיה, בלי קודה ובלי פיזיקס, ושמגיע בשני חלקים מסורבלים ולא נוחים.

  שוב כישלון.
  כישלון מול NVIDIA
  כישלון מון INTEL כבר עשור

  ככה נראה חברה שהגוף החזק שלה הוא המחלקת שיווק ולא המחלקת הנדסה
  חרא חברה חרא מוצרים.

  רק NVIDIA.

 3. יורם לפעמים עדיף לא לאמר כלום מאשר לדבר שטויות… חרא חברה? כישלון?
  לamd יש כרטיסים מצויינים. לפעמים nvidia מקדימים אותם, אבל מפה ועד השטויות שכתבת ?

 4. לאחרונה אני די מאוכזב מAMD, ודי יצאתי עליהם בפוסט בשירשור אחר, אבל אני די מתחבר לתגובה שלך Guymz.

  אם נסתכל על הכרטיסים שלהם, מחוץ מעבר לצל שnvidia מטילים, אני גם חושב שבסך הכל מדובר בכרטיסים לא רעים בכלל וזה לא משנה אם המשתמש הוא ילד או זקן בן 100.

 5. מזדהה עם 6 ו-7.

  זה שAMD פחות טובים לא הופך אותם לגרועים.
  כמו שטויוטה פחות טובה מביואיק…

 6. מזדהה עם 6 ו-7.
  
  זה שAMD פחות טובים לא הופך אותם לגרועים.
  כמו שטויוטה פחות טובה מביואיק...

  השוואה פה לא כל כך מתאימה

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close