היתכן שחלונות 10 תגיע כשירות למנויים בלבד?

7 תגובות

לאחר המון שנים בהן תימחרה את חלונות במחיר שלא נגיש לכל, דיווחים ברשת מצביעים על כך שהחברה מתכננת להציע את מערכת ההפעלה הבאה שלה בתור שירות 'Freemium' למנויים

Windows-10-Invite
10 בפתח, לאיזה הפתעות נוכל לצפות הפעם?

חלונות כשירות מנויים? דיווחים אחרונים, העולים לאחר שיחה עם סמנכ"ל התפעול של מיקרוסופט קווין טרנר, מצביעים על כך שהחברה מתכננת להציע אופציה אחת ובה ניתן יהיה לרכוש את המערכת חלונות 10 כשירות מנויים עם תשלום חודשי קבוע. האפשרות, שבאה לאחר הרבה שנים בהן שמועות על שילוב שיטת תמחור זו במערכות ההפעלה של החברה צפויה לבוא, תיתן למשתמשים להנות מכל מה שיש למיקרוסופט להציע ובמחיר סביר לכולם.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אחת מהשאלות שהתשובה לה הצביעה על הכיוון החדש של מיקרוסופט, בחנה האם החברה תתחיל להפסיד כסף על מערכת ההפעלה החדשה שלה, 10. "זאת לא שיחה שקיימנו בחברה. העניין הוא שאנחנו צריכים להרוויח מהמערכת בצורה שונה כיום. ויש שירותים שמתלווים לכך. יש לנו הזדמנות פז להביא שירותים נוספים וחדשים אל המוצר, ולעשות זאת בצורה יצירתית וחדשה לגמרי".

אך מה המשמעות של צריכת מערכת ההפעלה הבאה שלנו בתור שירות מנויים? קודם כל, נצטרך להניח שמשתמש המיקרוסופט שלנו (שרק בחלונות 10 הופיע כאופציה לכניסה ולשיוך המערכת אליו) יהיה במרכז של שירות המנויים החדש. עם שירותים כמו Office 365, Skype שירות האחסון OneDrive ושירות המוסיקה Music, ניתן להניח כי חבילות שכוללות את כל השירותים שיש למיקרוסופט להציע בפלטפורמה הרחבה שלה יהיו גם זמינות לצריכה, בנוסף לחבילות בסיסיות של מערכת ההפעלה לבד. בגלל התמחור החודשי, תג מחיר שלא גבוה מ-20 דולרים (כ-80 שקלים) יהיה חייב להיות שבו משתמשים יוכלו להרוויח משירות המנויים, ושעדיין יהיה להם משתלם יותר מבעבר לרכוש רישיון של המערכת.

עם מעל למליון וחצי משתמשים שמנסים את הגרסה המוקדמת של מערכת ההפעלה 10 של , המביאה מספר שידרוגים משמעותיים לעומת קודמיה , נראה כי בעזרת שיטת צריכה חדשה החברה יכולה ליצור מוצר שלא רק נגיש לכל, אלא שהוא גם עונה לבעיות של כולם. 

 [interaction id="5499577b08b0f98951281370"]