המיזם של NVIDIA: מחשבים ניידים דקיקים וקלים עם GeForce GTX 1080 • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

המיזם של NVIDIA: מחשבים ניידים דקיקים וקלים עם GeForce GTX 1080

גם ללא תחרות ממשית בתחום, מפתחת הליבות הגראפיות מסנטה קלרה ממשיכה לשכלל את ההיצע הנייד של עם דגמי Max-Q מהפכניים עבור ה-GeForce GTX 1080 וה-GeForce GTX 1070 שיאפשרו להשיג גדולים במחשבים דקים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


האירוע המתוקשר של לרגל תערוכת Computex השנה לא העניק לנו הכרזה על ביתיים מדור ה-Volta החדש, לצערנו, והתמקד כמעט במלואו בעולם המקצועי והמסחרי עם פלטפורמות בינה מלאכותית ופיתוחי רובוטיקה שמיועדים עבור חברות גדולות – אך הוא כן העניק לנו הכרזה יפה אחת שרלוונטית עבור משתמשי הקצה, ומיועדת להמציא מחדש את העיבוד הגראפי במחשבים . שוב.

החל מחודש ספטמבר בשנה שעברה, אז הושק ה-GeForce GTX 980 Mobile הייחודי, אנחנו עדים למגמה חסרת תקדים בעולם המחשבים הניידים שבה המפרטים החומרתיים והיכולות של דגמים גראפיים ספציפיים הן זהות כמעט לחלוטין לאלו של מקביליהם הנייחים, וטובות בעשרות אחוזים בהשוואה לדגמי העבר אשר היו חולקים שם דגם אך מופרדים מראש עם חומרה מקוצצת בצורה משמעותית. עתה, צמד דגמים חדש העונה לשמות GeForce GTX 1070 Max-Q ו-GeForce GTX 1080 Max-Q מקווה לעשות צעד גדול נוסף – ולספק את החומרה המאסיבית והמתקדמת של ליבת ה-GP104 מ- בניידי גיימינג דקים, קלים ושקטים הרבה יותר, תוך וויתור על כמות מינימלית מהביצועים האפשריים שלהם.

ב- הכריזו כי בחירת הליבות הגראפיות היעילות ביותר שקווי הייצור מסוגלים להפיק, שימוש בהגדרות גראפיות מדוייקות ייעודיות שמספקות יחס עלות-תועלת מירבי ושיתוף פעולה צמוד עם יצרניות הניידים הגדולות בשוק להתאמת פתרונות חדשניים ואפקטיביים ולהתאמת מעגלי אספקת מתח טובים יותר – כל אלו יחד סייעו ליצור שישמרו על רוב הביצועים (הערכות מוקדמות עמדו על כ-80 אחוזים מהביצועים המירביים לדגם ה-GTX 1080 Max-Q הנייד, בהשוואה לדגם GTX 1080 סטנדרטי) תחת מעטפת תרמית נמוכה הרבה יותר, שתאפשר להכניס אותם למערכות דקות, קלות, שקטות ואף חסכוניות יותר, כשהחזון של מפתחת הליבות הוא לניידי 14 ו-15 אינץ' בעובי של עד 18 מילימטרים ומשקל של פחות מ-2.3 קילוגרם שיוכלו להנות מאותם דגמי GTX 1070 ו-GTX 1080 חדשים.

מי החליט שנייד גיימינג מוכרח להיות אגרסיבי ועבה במיוחד?

ב- מתכננים להציע גם גירסת Max-Q עבור דגם ה- GTX 1060, שעשוי להיות מעניין בפני עצמו בהתחשב בעובדה שעד כה הגירסה הסטנדרטית של מוצר זה הייתה הבחירה האולטימטיבית והעוצמתית ביותר שזמינה ליצרניות ניידי גיימינג קומפקטיים, בעובי של פחות מ-20 מילימטרים – ועל כן ניתן רק לתהות לאילו מימדים מרשימים עוד יותר תוכל להביא אותנו הגירסה החסכונית ביותר שלו.

ב- מצהירים כי שיפורים טכנולוגיים הם אלו שמאפשרים ליצור את דגמי ה-Max-Q – אך אין ספק כי יש כאן גם משמעות לעבודה בתדרים צנועים משמעותית שמאפשרת להגיע לביצועים התרמיים המופחתים

עבודה של ה-GTX 1080 Max-Q, עם כל 2,560 יחידות העיבוד שלו, בתדרי בסיס של בין 1,101MHz ל-1,290MHz ובתדרי טורבו מירביים של בין 1,278MHz ל-1,468MHz תעניק לו מעטפת תרמית של בין 90 וואט ל-110 וואט בלבד – בהשוואה לכ-150 וואט בגירסה הניידת הסטנדרטית, כך שהשדרוג החסכוני כאן הוא גדול בהחלט. באופן דומה, עבור של ה-GTX 1070 Max-Q בתדר מירבי של 1,379MHz תאפשר לו לפעול במעטפת של בין 80 וואט ל-90 וואט במקום 110 וואט, ואילו ה-GTX 1060 Max-Q יעבוד בתדר מירבי של 1,480MHz למעטפת הספק של 60 וואט עד 70 וואט בלבד, במקום 80 וואט במצב רגיל.

הכרזה מוקדמת של עבור נייד ה-Predator Triton 700 שלה סיפקה לנו היכרות מקדימה מעשית קצת יותר עם ה-GeForce GTX 1080 Max-Q וה-GeForce GTX 1070 Max-Q, והבהירה לנו מעל לכל ספק שזן חדש זה של ניידי אולטרה-פרימיום המשלבים ניידות בלתי מתפשרת עם נהדרים לא יהיה זול בכלל – אך נראה כי תגי מחיר גבוהים מאוד לא מנעו מעולם הגיימינג הנייד להמשיך ולפרוח רבעון אחרי רבעון בשנים האחרונות, ועל כן סביר בהחלט להניח שגם היצירות החדשות האלו יצליחו למצוא לעצמן נישה רווחית מאוד אצל אלו שיכולים להרשות לעצמם פינוק שכזה.

תזכורת – אלו הם הביצועים הצפויים לנו מה-GTX 1080 Max-Q, אם להתבסס על שהיוותה חלוצה מוקדמת בשימוש במוצר
מקור התמונות: notebookcheck.com

משתמשים מסויימים ימשיכו להעדיף, באופן טבעי, נייד מאסיבי יותר בתמורה לביצועים גבוהים יותר ואולי גם מחיר מעט יותר נמוך בחלק מן המקרים, ועל כן ראוי לציין כי אין כל כוונה לגרום לדגמי ה-Max-Q לשמש כמחליפים לדגמי המובייל המוכרים לנו – מדובר במוצרים נוספים שחולקים מאפיינים חומרתיים ועל כן גם שם עם דגמים אלו, אך מיועדים בעצם ליצירת קטגוריה חדשה של מכונות שנולדו, אולי, מתוך ההצלחה הנאה של דגמי ה- Blade שהוכיחו כי יש אפשרות לשילוב בין ראויים למימדים ועיצוב מאופקים ובוגרים כבר לפני מספר שנים.

מנכ"ל הנצחי השוואה בין גיימינג מהאסכולה הישנה לבין אחד שמייצג את המציאות החדשה שבונה לנו החברה

ניידי Max-Q ראשונים מבית MSI, אסוס ו-Clevo (כאשר גם אייסר נמצאת בתמונה, כאמור) מיועדים להגיע לחנויות בעוד כחודש, כשבנוסף לחברות אלו שיהוו את חודש החנית ל- יש שיתופי פעולה מתוכננים גם עם עשרות יצרניות נוספות – הם שמות כמו לנובו, HP, דל Alienware ו- ביניהם. כנראה שזו רק תחילתה של מגמה שתמשיך ללוות אותנו בדורות הבאים, עם מטרה להוכיח לכולנו שדווקא כן אפשר לרקוד על שתי חתונות.

גבוהים בכ-70 אחוזים באותם המימדים הפיזיים – ומהפכת שנייה בשוק הניידים בשנה החולפת

תגיות
Back to top button
Close
Close