אין Navi בעירו: כרטיסי המסך מהעידן החדש של AMD עשויים להגיע רק בסוף השנה • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

אין Navi בעירו: כרטיסי המסך מהעידן החדש של AMD עשויים להגיע רק בסוף השנה

דור ה-Navi, שצפוי לרשת את ואת בעת ובעונה אחת, עלול להתעכב ולהגיע אלינו מאוחר מהצפוי

כרטיסי ה- VII הושקו, ולמרות השיפור המשמעותי שסיפקו לנו לא מהווים פריצת דרך משמעותית כלשהי בתחום העיבוד הגראפי, הן מבחינת יחסי עלות-תועלת והן מבחינת הפוטנציאל להמהרה נוספת או לפעולה יעילה ואפקטיבית באופן יוצא מן הכלל – אז קל להבין מדוע הרבה עיניים נשואות כבר עתה אל דור ה-Navi החדש, אשר עוצב ופותח מתחילתו ליישום בליטוגרפיית ייצור חדשנית במקום לעבור לשימוש בה בדיעבד.

ארכיטקטורת ה-Navi אמורה להיות גמישה מספיק בכדי להתאים הן לכרטיסי מסך תקציביים ובסיסיים והן לכרטיסי מסך בשוק הגבוה, מה שיהווה בשורה טובה מאוד בהתחשב בכך שגם כיום ה-Radeon RX 580 המזדקן הוא המעבד הגראפי המשתלם ביותר שניתן לרכוש בפחות מ-1,000 שקלים – אך דיווח טרי מצהיר כי עזיבתו של מנהל החטיבה הגראפית בשנה שעברה וכמה דמויות מפתח נוספות עושים את שלהם, ואת לא נראה הלכה למעשה לפני חודש אוקטובר 2019.

ב- הבטיחו לנו כי הליך הפיתוח של ארכיטקטורת ה- הסתיים בסוף השנה שעברה – אך זה עדיין לא מבטיח כי לא יהיו עיכובים בדרך לייצור מסחרי והמוני

הערכות קודמות דיברו על אפשרות להשקת דגמי Navi כבר בתחילת השנה הנוכחית, או לכל המאוחר בתערוכת Computex ביוני, בין היתר בשל הערכות כי ליבות ה-Vega המשופרות ב-7 ננומטר לא יוצעו לעולם הגיימינג – אך בפועל קיבלנו את Vega VII בקצה העליון, בשל עיכוב בתהליך התכנון של Navi שידחוק אותו קרוב לכרטיסי המסך הייעודיים הראשונים מבית , לכאורה.

האם יתכן שנראה עוד כרטיסי מסך חדשים שמבוססים על ליבות Vega בליטוגרפיית 7 ננומטר? אנחנו בהחלט מקווים לכך – אחרת המצב בשוק העיבוד הגראפי עשוי להפוך לבעייתי עד מאוד הן עבור והן עבור הקונים עצמם

אם הדיווחים אכן מדוייקים, נראה כי תהנה מעוד שנה (או כמעט שנה) של יתרון טכנולוגי בלתי מעורער בכל הרמות, שיאפשר לה להשיק את דגמי ה-GTX של דור ה-Turing ללא אתגר משמעותי בסביבה וללא חשש גדול במיוחד למלאי דור ה- הקיימים, מה שישפיע באופן טבעי על המחירים לצרכן שאותם נקבל, ולא באופן שימצא חן בעיני רובם.

אז איך ייראה לדעתכם שוק ה-GPU העולמי ברבעונים הקרובים? בואו לשתף בתגובות.

תגיות

6 תגובות

 1. ברבעונים הקרובים…?!
  קשה מאד!

  ואם יתברר שNAVI טוב רק כמו 1080TI אז נהיה בבעיה.
  משאלת ליבי (ויזדהו איתי עוד המון), שAMD תביא את RTX למחיר שפוי.
  אז…… GO AMD.

   1. למה בגלל שהביע דעה?? לא חמוד לך אתה תבדק אצל רופא NONAME פעם הבא תקרא לעצמך CHICKENSHIT

 2. השאלה האם יש מישהו שבכלל מופתע מזה?
  הם מורחים את הזמן יותר מדי, אם אינטל תעמוד בתאריך היעד ותיצור מוצר שמסוגל לתת תחרות לnvidia ולא רק במחיר אלא בביצועים אנחנו נראה מלחמה קטנה ולא בטוח שamd תצליח לסגור את הפער.

 3. בקיצור, חזל"ש !

  עם כל הרצון, תקדים רייזן בתחום

  כרטיסי המסך, לא באופק, לפחות לא מצד AMD.

   

  להבדיל מימי 3DFX ושות' העליזים,

  כיום, לתכנן ולבנות כרטיס מסך זה

  חתיכת סיפור, ולא כל אחת יכולה לעמוד בזה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close