ההשקה והאכזבה: סדרת ה-Radeon 300 מותירה את כולם חלוקי דעות • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

ההשקה והאכזבה: סדרת ה-Radeon 300 מותירה את כולם חלוקי דעות

סדרת כרטיסי המסך החדשה של (לשוק הביניים?) הושקה, ונראה כי גם המבקרים השונים מתקשים להחליט האם מדובר כאן בעדכון ראוי או בנסיון מכוער לעשוק את השחקנים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ההשקה של ה-Radeon R9 Fury X נמצאת מעבר לפינה, ועד שזה יגיע אנחנו מקבלים מתאבן בדמות השקת חמשת דגמי סדרת ה-Radeon 300. עם זאת, אין סכנה שהמתאבן הזה יגרע מהתיאבון שלנו למנה העיקרית – סדרת 300 כולה מבוססת על ארכיטקטורה וליבות זהות לדור הקודם, בתוספת נפח מוגדל (בחלק מהמקרים) ותדרי עבודה מומהרים במעט.

anr4anr5

anr3anr2

השינויים המינוריים בין דור ה-200 לדור ה-300 הומחשו היטב בביקורות הראשונות שהופצו ברשת בימים האחרונים, כשמוצר הדגל Radeon R9 390X עם נפח זכרון כפול של 8GB מציע שיפור ביצועים של כ-10 אחוז בממוצע לעומת ה-Radeon R9 290X, ומעשית לא ממש מצליח להצדיק הבדל של 100 דולר (או כמעט 25 אחוזים) במחיר. מחירם התחרותי מאוד של ה-R9 290X וה-R9 290 הופך גם את ההמלצה על ה- R9 390 ללא פשוטה כלל, שכן גם במקרה הזה השיפור הוא מינורי וניתן להתאמה (לכאורה) גם על ידי ביצוע סבירה של דגם מקביל קיים.

anr7 rr

תוצאות מבחני ביצועים רשמיים של (משמאל) לעומת תוצאות בלתי תלויות. הדור הקודם של הוא האויב הכי גדול של הדור החדש, וחבל שכך

מקור: techpowerup.com; maximumpc.com

צדיק אחד בסדום הוא ה-Radeon R9 380, אחיו התאום של ה-Radeon R9 285 שמציע ביצועים תחרותיים (ולרוב גם עדיפים) ל-GeForce GTX 960 בתג מחיר דומה של 200 דולר, והופך לאחת מההצעות הרלוונטיות ביותר עבור גיימינג באיכות מירבית ב-1080p ו/או לגיימינג באיכות טובה ב-1440p, בעיקר כשמדובר בגירסאות של הכרטיס שמגיעות עם 4GB של גראפי לעומת 2GB בלבד כברירת מחדל.

כרטיסים ראשונים מסדרת ה-300 כבר נחתו גם בחנויות בארץ, אם כי גם במקרה הזה נראה שההצעות לא בדיוק שוברות שיאי עלות תועלות, עם תוספת של כ-300-400 ש"ח לדגם חדש לעומת עלות של מקבילו מסדרת ה-Radeon 200. אין ספק כי במוקדם או מאוחר נראה את סדרת 200 נעלמת לה מהמדפים ומוחלפת בסדרת ה-300 החדשה שגם "תחליק" לאט לאט לטווחי המחירים האטרקטיביים יותר, אבל עד שזה יקרה נראה ש- תמשיך למשוך אש מקהילת המשתמשים על כך שמוצרים המבוססים על בת שנתיים או שלוש מושקים כחדשים, ובמחירים יומרניים.

יהפכו למשתלמים רק כשמשפחת Radeon 200 כבר לא תהיה זמינה לרכישה?
יהפכו למשתלמים רק כשמשפחת 200 כבר לא תהיה זמינה לרכישה?

נקווה שאת שני הנעלמים הגדולים שנשארו לנו, ה-Radeon R9 Nano המדליק וכרטיס ה-Fiji כפול הליבות המסתורי, ב- ישכילו להציב במחיר תחרותי כבר בתחילת הדרך.

הטבלה שאומרת (כמעט) הכל        מקור: anandtech.com
הטבלה שאומרת (כמעט) הכל    מקור: anandtech.com


תגיות
Back to top button
Close
Close