הדיסק שרוצה לחיות לנצח • HWzone
מחשבים

הדיסק שרוצה לחיות לנצח

M-Disk: המדיה האופטית שמבטיחה לשמור על המידע שלכם למשך מילניום שלם, פלוס מינוס

הרבה אנשים עשויים להסכים עם ההצהרה "סופה של המדיה האופטית קרוב", וזו בכלל לא אשמתם – הדיסקים השונים שירתו אותנו בצורה נאמנה במשך שנים, אך כיום יש טכנולוגיות חדשות שמאפשרות לנו לאחסן את המידע שלנו, ועושות את זה בצורה נוחה ואפילו זולה יותר.
יש כאלו שעדיין חולמים להעניק למדיה האופטית את הקאמבק של חייה בעזרת נפחים דמיוניים, אך נכון לעכשיו מרבית הטכנולוגיות הללו נשמעות דמיוניות לא פחות מהנפחים עצמם.
כעת, חברה בשם Millenniata רוצה להחזיר את הדיסקים לחיים – בתור אמצעי גיבוי שישרוד 'לנצח'.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


Millienniata הציגה את קונספט "דיסק המילניום" כבר לפני שנתיים – במקום לצרוב את המידע על גבי משטח אורגני במדיה, בחברה הציעו לחריטה פיזית של המידע על משטח "דמוי סלע", בצורה שתמנע ממנו להישחק ולהיפגם עם הזמן, ותהפוך את הדיסק לאמצעי האחסון האולטימטיבי. היי, אם חקיקה בסלע עבדה לא רע לאבות אבותינו – למה שלא נעשה בה שימוש?

בשנים שחלפו מאז אותה הכרזה עברו הדיסקים, אשר זכו לשם M-Disk, סדרות של התעללויות כאלו ואחרות שהוכיחו כי מדובר בשיטה שאכן מאפשרת מצב של אפס-איבוד-מידע לאורך זמן ובתנאים קשים של חום, לחות ואור.
את מדיות ה-M-Disk יוכל לקרוא כל כונן או Blu-Ray באשר הוא, אם כי תהליך הצריבה עצמו דורש טכנולוגיית לייזר עוצמתית יותר – בחברה עובדים עם חברת LG ומתכננים להציע קו של צורבי ו- "תומכי M-Disk", חיצוניים ופנימיים.

ב-engadget.com דיווחו כי למרות טענות מצד Millenniata על כך שה-M-Disk יכול לשרוד כמות נכבדת של נפילות ומכות פיזיות – במציאות לא נראה כאילו המדיות הללו עמידות הרבה יותר ממדיות "פשוטות", לפחות בתחום זה. נקווה שה-M-Disk יוכל לעמוד במילה של Millenniata לפחות בעת שישכב במגירה ויעלה אבק.

ההבטחה הגדולה של מדיות ה-M-Disk, זו שגורמת לנו להאמין כי הקונספט אכן יעבוד, הוא המחיר: שלב הראשון יגיעו לשוק מדיות M-Disk בנפח 4.7GB (כמו דיסק רגיל), שמחירן יעמוד על 3 דולר ליחידה, 14 דולר לחבילה של חמישה דיסקים ו-27 דולר לחבילה של עשרה דיסקים – מדובר במחיר שיקר פי כמה מדיסק פשוט, אך בהתחשב בעובדה שהמידע שעליו אמור להחזיק עד המילניום הבא, אנחנו סבורים שמדובר בעיסקה לא רעה בכלל.

ב-Millenniata מבטיחים שמדיות M-Disk בעלות נפח של Dual Layer ואפילו נפח של מדיות יגיעו בהמשך, וכעת נותר רק לגלות את מחירה של חומרת הצריבה – אז נוכל לצאת לרחובות ולחגוג בצוותא את "הרנסנס" של הדיסקים.
האם קונספט ה-M-Disk יתפוס או לא? בואו להביע את דעתכם.

סרטונים נוספים שמסבירים ומדגימים את ייחודן של המדיות הללו תוכלו למצוא בערוץ של Millenniata ביוטיוב.

תגיות
Back to top button
Close
Close