הדוכן של Albatron בקומפיוטקס • HWzone
Computex 2008מחשבים

הדוכן של Albatron בקומפיוטקס

Albatron מציגה לוחות אם בפורמט Mini ITX בעלי ערכות שבבים הן של אינטל, והן של AMD.
 
מוצרי החומרה הראשונים שקפצו לעייננו, כשהיינו בדוכן של Albatron בתערוכה, היו כרטיסי המסך מתוצרת החברה, שמלבד הכרטיסים הרגילים לממשקי ה-PCI-E 16X ו-PCI-E 2 מגיעים בחלקם בממשק ה-PCI המתיישן. בנוסף ל-8500GT ול-8400GS המיועדים לממשק זה, אותם ראינו כבר בסביט, ראינו מהחברה גם את ה-8600GT. מדובר במהלך לא ברור כל כך של החברה, מכיוון שאת ביצועי הכרטיס במשחקים כולנו ראינו, והשימוש בממשק ה-PCI המיושן מוריד ביצועי בשיעור של עד 50 אחוז בהשוואה לגרסת הכרטיס המיועדת לממשק ה-PCI-E 16X, מה שמשאיר את הכרטיס עם קהל יעד מצומצם של בעלי מערכות מחשב ישנות, או כאלה הרוצים לנצל את מעבדי האבחנה הגבוהה המובנים בכרטיס, המובנים ממילא גם ב-8400GS.
 
בנוסף לכרטיסי המסך החדשים, ראינו מהחברה בתערוכה גם מסך מגע, הניתן לתפעול ללא מקלדת ועכבר, שעליו ניתן לצייר, להציג תמונות וכו'. בתמונה נראה תוסף ה-PicLens המיועד לדפדפן הפופולרי FireFox, המאפשר גלילת תמונות והגדלתן לצפיה בפשטות יחסית.
בניגוד לחברות רבות שהשיקו לוחות Mini ITX המתבססים על ערכות שבבים מבית VIA בלבד, עשתה Albatron את הצעד המתבקש, והשיקה גם מספר לוחות בגודל מיניאטורי זה, המבוססים על ערכות שבבים תוצרת אינטל ו-AMD. בנוסף, ראינו מהחברה גם מספר לוחות אם המבוססים על ערכות השבבים החדשות מבית אינטל: ה-P45 וה-X48. 


תגיות

תגובה אחת

  1. התוסף PicLens מעולה!
    אפשר לראות תמונות במיספיס\פסייבוק ועוד מלא שכל פעם נוספים להם תמיכה ממש מגניב שווה התקנה!

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close