הגישה הנכונה למקלדת מכאנית שפויה: Corsair K70 RGB Mk2 בביקורת • HWzone
מחשביםציוד הקפיביקורותכתבות נבחרות

הגישה הנכונה למקלדת מכאנית שפויה: Corsair K70 RGB Mk2 בביקורת

לקחנו לסיבוב את אחת מספינות הדגל של יצרניות החומרה והציוד ההיקפי האהודה – ומצאנו מקלדת נעימה מאוד לשימוש ומאוזנת היטב בתכונותיה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עולם המקלדות המכאניות ממשיך להתפתח בקצב משלו. לעיתים הוא לוקח פניות משונות ולעיתים מתיישר, וזה כנראה תלוי בטרנדים הספציפיים של אותה התקופה.

בביקורת זו אנו מביאים מוצר שכבר עבר כמה גלגולים של עיצוב והגיע לרמת גימור גבוהה למדי ומחיר בהתאם – מקלדת מכאנית מדגם K70 RGB MK.2 של היצרנית .

ה-K70 RGB MK.2 החדשה מבית היא המשך של מקלדת ה-K70 הקלאסית. מספר שינויים בעיצוב הביאו ליצירת מוצר שמרגיש כמו משהו חדש לגמרי.

המקלדת הינה מקלדת מלאה הכוללת גם Numpad, מקשי F ומקשי עריכה דוגמת Home ו-End. באריזה מקבלים את המקלדת, משטח מנוחה לידיים וסט מכסים למקשים מסויימים.

אותם מקשים באים למעשה לתת גימור שונה ל-WASD לאלה שמעדיפים משהו מעט יותר מחוספס או אולי חלק אך פשוט בצבע אחיד. יחד עם המכסים מגיע כלי לשליפה קלה כמובן.

המקלדת מגיעה עם שני חיבורי למחשב וכוללת למעשה חיבור פנוי אליו אפשר לחבר כל מה שתרצו כמו עכבר או כונן לצורך נוחות.

לחצני המקלדת אותם ביקשנו לביקורת זאת הם Cherry-MX שמגיעים בין כה וכה בתצורה הדיפולטיבית של מקלדת זאת. יתכן ותפגשם עם גרסה שכוללת לחצני Cherry-MX Blue בעלי קליק בעת לחיצה. הרעש של לחצני ה- מגיע אשר מכה המכסה את גוף המקלדת עצמה.

אפרופו, גוף ה-K70 MK.2 עשוי פלסטיק ואלומיניום, כאשר משטח עבה של אלומיניום מכסה את כל חלקו העליון, איזור המקשים.

באופן כללי אני חייב לציין שאני מאוד מרוצה מאיכות הבניה של ה-K70 MK.2, מדובר באחת המקלדות הקשיחות שנתקלתי בהן. כל ניסיון לעקם או ליצור לחץ על גוף המקלדת נתקל בהתנגדות רבה.

חג האורים ללא אורות? אחת מתכונות המפתח הויזואליות של מקלדת זאת היא כמובן תאורת ה- המגוונת. הנורות מסוגלות להתכוון לספקטרום מאוד רחב של צבעים וכל מקש ניתן גם לתכנות בנפרד. כמו כן, ישנו גוון גדול של אפקטים המתאפשר באמצעות תוכנת השליטה המעולה של Corsair

ה-iCUE של היא תוכנת השליטה שלה בכל מה שנוגע ל- במחשב. מדובר בתוכנה יציבה ויחסית חסכונית במשאבים איתה אפשר לנהל פרופילים שונים של תאורת במקלדת כמו קשת צבעים או אפקט גשם לדוגמה.

בכל הנוגע ללחצנים עצמם, אלו מכם המכירים את עולם המקלדות המכאניות כנראה כבר גיבשו דעה לגבי הלחצן האהוב עליהם. כך נשמעת ה-K70 MK.2 בעת כתיבה עם לחצני ה-Cherry-MX Red:

הרעש שמייצרים מקשים אלה משתנה בין מקלדת למקלדת כמו שגוף המקלדת עצמו משתנה.

על גבי המקלדת ישנם שלושה מקשים חשובים שכוללים אפשרות לנעול את מקש ה-Start, לשנות את עוצמת תאורת הלדים בין 5 עוצמות שונות, ולעבור בין פרופילים תוכנתיים אותם קבענו לצבעים.

למקלדת לחצני מולטימדיה מלאים עם תוספת ששמתי לב שחשובה לרבים כיום והיא גלגל ווליום במקום לחצנים. אני חייב להודות שהשימוש בגלגל אכן נעים ונח, ואני מעדיף אותו על פני לחצני ווליום סטנדרטיים.

אין לי דרך אחרת להגיד את זה, משטח המנוחה ליידים שמספקת עם ה-K70 RGB MK.2 הוא הנח ביותר שהשתמשתי בו מאז ומעולם. הוא יותר נח מכריות כאלה ואחרות, או מפלסטיקים בעלי טקסטורה שיכולה לגרום להזעה. הטקסטורה עצמה מרגישה נעימה וקטיפתית למדי. למשטח זה אין כריות כלל והוא עשוי משילוב של סוגי פלסטיק בלבד. כל הכבוד ל- על המשטח המעולה, תכונה שהופכת לנדירה לדעתי בין יצרניות המקלדות השונות.

חוויית ההקלדה ב-K70 MK.2 הין בין הטובות שחוויתי במקלדות מכאניות ובמקלדת זאת השתמשתי על מנת לכתוב מספר ביקורות לאתר כולל את הביקורת הזאת עצמה. על אף שבמקלדת שנשלחה אלינו מעבר לים אין שפות נוספות מלבד אנגלית, חשוב לציין שמקלדות הנמכרות בארץ מגיעות עם חריטה, לאלו מכם שלא כותבים עיוור.

החספוס שבמקש הרווח מורגש בכל לחיצה. אני לא מרגיש בו יתרון, אך גם לא חסרון. אני מניח שיש כאלה שיחפצו ברווח פחות מחליק, אך זה פתרון לבעיה שמעולם לא נתקלתי בה.

ריווח המקשים מעולה במקלדת ולחיצות טועות הינן דבר אשר קורה משמעותית פחות רק לאחר כמה שעות שימוש. המעבר למקלדת הזאת ממקלדת אחרת התבצע מאוד בטבעיות ולא נאלצתי להתרגל למיקומים משונים של מקשים. בחרה שלא לקחת סיכונים ולעשות מקלדת בעיצוב תעשייתי סטנדרטי וסולידי. הגימיק היחיד שיש כן הוא למעשה נורות ה-, שכן מעבר לכך זו הייתה יכולה להיות מקלדת מכאנית מהשורה לגיימר, למתכנת ולכל משתמש טיפוסי אחר.

ה-K70 RGB MK.2 נמנית בין המקלדות היותר מתקדמות של והמחיר לכך הוא בהתאם ועומד על 142 דולר בארה"ב נכון לעת כתיבת שורות אלו, או 705 שקלים ביבוא עצמי. ניתן יהיה גם למצוא מקלדת זאת בארץ עם חריטה בכ-750 שקלים.

לדעתי ולאחר שימוש של כשבועיים במקלדת, מדובר במוצר נהדר בעל תוכנה יציבה ומתקדמת שמסוגל לספק את אלה מאיתנו שחייבים את תחושת הלחצנים המכאניים מתחת לאצבעות. איכות הבניה יוצאת מן הכלל ואפקט ה- מורגש.

מומלץ – K70 MK.2 Cherry-MX Red

המקלדת של נכנסת לרשימת המומלצים של HWzone עם מוצר מלוטש, נח מאוד לשימוש ותפעול וכמובן ויזואליות נהדרת. ישר כח.


תגיות
Back to top button
Close
Close