הגישה הנכונה למקלדת מכאנית שפויה: Corsair K70 RGB Mk2 בביקורת

לקחנו לסיבוב את אחת מספינות הדגל של יצרניות החומרה והציוד ההיקפי האהודה – ומצאנו מקלדת נעימה מאוד לשימוש ומאוזנת היטב בתכונותיה

עולם המקלדות המכאניות ממשיך להתפתח בקצב משלו. לעיתים הוא לוקח פניות משונות ולעיתים מתיישר, וזה כנראה תלוי בטרנדים הספציפיים של אותה התקופה.

בביקורת זו אנו מביאים מוצר שכבר עבר כמה גלגולים של עיצוב והגיע לרמת גימור גבוהה למדי ומחיר בהתאם – מקלדת מכאנית מדגם K70 RGB MK.2 של היצרנית Corsair.

ה-K70 RGB MK.2 החדשה מבית Corsair היא המשך של מקלדת ה-K70 RGB הקלאסית. מספר שינויים בעיצוב הביאו ליצירת מוצר שמרגיש כמו משהו חדש לגמרי.

המקלדת הינה מקלדת מלאה הכוללת גם Numpad, מקשי F ומקשי עריכה דוגמת Home ו-End. באריזה מקבלים את המקלדת, משטח מנוחה לידיים וסט מכסים למקשים מסויימים.

אותם מקשים באים למעשה לתת גימור שונה ל-WASD לאלה שמעדיפים משהו מעט יותר מחוספס או אולי חלק אך פשוט בצבע אחיד. יחד עם המכסים מגיע כלי לשליפה קלה כמובן.

המקלדת מגיעה עם שני חיבורי USB למחשב וכוללת למעשה חיבור פנוי אליו אפשר לחבר כל מה שתרצו כמו עכבר או כונן USB לצורך נוחות.

לחצני המקלדת אותם ביקשנו לביקורת זאת הם Cherry-MX Red שמגיעים בין כה וכה בתצורה הדיפולטיבית של מקלדת זאת. יתכן ותפגשם עם גרסה שכוללת לחצני Cherry-MX Blue בעלי קליק בעת לחיצה. הרעש של לחצני ה-Red מגיע אשר מכה המכסה את גוף המקלדת עצמה.

אפרופו, גוף ה-K70 RGB MK.2 עשוי פלסטיק ואלומיניום, כאשר משטח עבה של אלומיניום מכסה את כל חלקו העליון, איזור המקשים.

באופן כללי אני חייב לציין שאני מאוד מרוצה מאיכות הבניה של ה-K70 RGB MK.2, מדובר באחת המקלדות הקשיחות שנתקלתי בהן. כל ניסיון לעקם או ליצור לחץ על גוף המקלדת נתקל בהתנגדות רבה.

חג האורים ללא אורות? אחת מתכונות המפתח הויזואליות של מקלדת זאת היא כמובן תאורת ה-RGB המגוונת. הנורות מסוגלות להתכוון לספקטרום מאוד רחב של צבעים וכל מקש ניתן גם לתכנות בנפרד. כמו כן, ישנו גוון גדול של אפקטים המתאפשר באמצעות תוכנת השליטה המעולה של Corsair

ה-iCUE של Corsair היא תוכנת השליטה שלה בכל מה שנוגע ל-RGB במחשב. מדובר בתוכנה יציבה ויחסית חסכונית במשאבים איתה אפשר לנהל פרופילים שונים של תאורת RGB במקלדת כמו קשת צבעים או אפקט גשם לדוגמה.

בכל הנוגע ללחצנים עצמם, אלו מכם המכירים את עולם המקלדות המכאניות כנראה כבר גיבשו דעה לגבי הלחצן האהוב עליהם. כך נשמעת ה-K70 RGB MK.2 בעת כתיבה עם לחצני ה-Cherry-MX Red:

הרעש שמייצרים מקשים אלה משתנה בין מקלדת למקלדת כמו שגוף המקלדת עצמו משתנה.

על גבי המקלדת ישנם שלושה מקשים חשובים שכוללים אפשרות לנעול את מקש ה-Start, לשנות את עוצמת תאורת הלדים בין 5 עוצמות שונות, ולעבור בין פרופילים תוכנתיים אותם קבענו לצבעים.

למקלדת לחצני מולטימדיה מלאים עם תוספת ששמתי לב שחשובה לרבים כיום והיא גלגל ווליום במקום לחצנים. אני חייב להודות שהשימוש בגלגל אכן נעים ונח, ואני מעדיף אותו על פני לחצני ווליום סטנדרטיים.

אין לי דרך אחרת להגיד את זה, משטח המנוחה ליידים שמספקת Corsair עם ה-K70 RGB MK.2 הוא הנח ביותר שהשתמשתי בו מאז ומעולם. הוא יותר נח מכריות כאלה ואחרות, או מפלסטיקים בעלי טקסטורה שיכולה לגרום להזעה. הטקסטורה עצמה מרגישה נעימה וקטיפתית למדי. למשטח זה אין כריות כלל והוא עשוי משילוב של סוגי פלסטיק בלבד. כל הכבוד ל-Corsair על המשטח המעולה, תכונה שהופכת לנדירה לדעתי בין יצרניות המקלדות השונות.

חוויית ההקלדה ב-K70 RGB MK.2 הין בין הטובות שחוויתי במקלדות מכאניות ובמקלדת זאת השתמשתי על מנת לכתוב מספר ביקורות לאתר כולל את הביקורת הזאת עצמה. על אף שבמקלדת שנשלחה אלינו מעבר לים אין שפות נוספות מלבד אנגלית, חשוב לציין שמקלדות הנמכרות בארץ מגיעות עם חריטה, לאלו מכם שלא כותבים עיוור.

החספוס שבמקש הרווח מורגש בכל לחיצה. אני לא מרגיש בו יתרון, אך גם לא חסרון. אני מניח שיש כאלה שיחפצו ברווח פחות מחליק, אך זה פתרון לבעיה שמעולם לא נתקלתי בה.

ריווח המקשים מעולה במקלדת ולחיצות טועות הינן דבר אשר קורה משמעותית פחות רק לאחר כמה שעות שימוש. המעבר למקלדת הזאת ממקלדת אחרת התבצע מאוד בטבעיות ולא נאלצתי להתרגל למיקומים משונים של מקשים. Corsair בחרה שלא לקחת סיכונים ולעשות מקלדת בעיצוב תעשייתי סטנדרטי וסולידי. הגימיק היחיד שיש כן הוא למעשה נורות ה-RGB, שכן מעבר לכך זו הייתה יכולה להיות מקלדת מכאנית מהשורה לגיימר, למתכנת ולכל משתמש טיפוסי אחר.

ה-K70 RGB MK.2 נמנית בין המקלדות היותר מתקדמות של Corsair והמחיר לכך הוא בהתאם ועומד על 142 דולר בארה"ב נכון לעת כתיבת שורות אלו, או 705 שקלים ביבוא עצמי. ניתן יהיה גם למצוא מקלדת זאת בארץ עם חריטה בכ-750 שקלים.

לדעתי ולאחר שימוש של כשבועיים במקלדת, מדובר במוצר נהדר בעל תוכנה יציבה ומתקדמת שמסוגל לספק את אלה מאיתנו שחייבים את תחושת הלחצנים המכאניים מתחת לאצבעות. איכות הבניה יוצאת מן הכלל ואפקט ה-RGB מורגש.

מומלץ – Corsair K70 RGB MK.2 Cherry-MX Red

המקלדת של Corsair נכנסת לרשימת המומלצים של HWzone עם מוצר מלוטש, נח מאוד לשימוש ותפעול וכמובן ויזואליות נהדרת. ישר כח.