הגיע הזמן: תוספי AdBlock לחסימת פרסומות זמינים עבור הדפדפן של מיקרוסופט • HWzone
מחשביםמערכות הפעלה

הגיע הזמן: תוספי AdBlock לחסימת פרסומות זמינים עבור הדפדפן של מיקרוסופט

ענקית התוכנה מבטיחה להפסיק ולהציק לכם עם הצעות והמלצות לעדכון לחלונות 10 בקרוב, ומכריזה סוף כל סוף על זמינותם של התוספים הפופולריים  עבור ה-Edge שלה

יותר משנה לאחר שהשוק באופן רשמי, נראה שדפדפן הדור החדש של מיקרוסופט, ה-Edge שמחליף את ה-Explorer, מתקדם סוף סוף אל עבר העידן המודרני – ומוסיף תמיכה בתוספי ה-AdBlock וה-Adblock Plus לחסימת באנרים ופרסומות קופצות באתרי הרשת השונים.

מיקרוסופט השיקה את ה-Edge בתור גילגול חדש, שיספק למשתמשים זריזות ותמיכה מתקדמת ב-HTML 5 שלא היו קיימים בגירסאות ה-Explorer קודם לכן. עם זאת, היעדר תמיכה ביכולות מודרניות בסיסיות של דפדפנים אחרים – ובראשן היכולת להתקין תוספים (מעין קטנות שפועלות מתוך הדפדפן), פגעו באופן משמעותי ברלוונטיות של ההצעה ממיקרוסופט לעומת ה-Chrome, ה- ודומיהם.

wad

wad1

למרות הדמיון בשם, שני התוספים האלו מגיעים משתי מפתחות שונות לגמרי – ומבצעים פעולה כמעט זהה

התמיכה בתוספים זמינה נכון לעכשיו רק למשתמשים שמהווים חלק מתוכנית ה-Preview של (ומקבלים את כלל העדכונים לפני האחרים, כמעין שלב אחרון של בדיקות קהילתיות לפני ההפצה הסופית), אך נראה שהתווספותם ההדרגתית של תוספים פופולריים ונודעים מפלטפורמות מתחרות בהחלט מקרבת אותנו אל הרגע שבו השער ייפתח – ו-Edge יציע תמיכה בתוספים לכלל המשתמשים. זו יהיה שינוי משמעותי בהחלט, בייחוד אם לוקחים בחשבון את המגבלות החדשות שיאפשרו לעוזרת האישית לפעול אך ורק בהתבסס על הדפדפן הזה.

עוד עדכון משמח, במידה מסויימת, מאת מיקרוסופט מודיע על כך שבחברה יפסיקו "להציק" למשתמשים עם הצעות והמלצות לביצוע שידרוג לחלונות 10 שצצות לרוב בכל פינה ובכל הזדמנות – החל מה-29 ביולי, אז תיגמר הצעת השדרוג החינמית, והמהלך יחל להיות כרוך בתשלום בלתי מבוטל של 120 דולר. טוב מאוד לכל מי שלא מתכננים לשדרג בכל מקרה, וקצת פחות טוב לאלו שכן מעוניינים להתעדכן מבלי לשלם מאות שקלים, אך העדיפו לעשות זאת במועד מאוחר יותר, כשהמערכת תגיע לרמת יציבות ותמיכה מירביות.

תגיות

6 תגובות

 1. רגע למה לא עובד לי?
  הוא כותב לי (ב STORE) שצריך לשדרג ל…. AKA.MSWINUP?
  מה זה זה?

 2. חשוב לרשום שאין חבילת שפה עברית בגרסאות פריוויו.
  אנשים עלולים לעדכן ולהיתקע עם ממשק באנגלית.
  והסרטון הדרכה לא מעודכן.

  1. ודרך אגב: הגרסא האחרונה פועלת מצויין כאילו היא רק ממתינה להפצה לקהל הרחב.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close