הביצועים הכלכליים של NVIDIA: ההכנסות עולות, אבל לא הכל זוהר • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

הביצועים הכלכליים של NVIDIA: ההכנסות עולות, אבל לא הכל זוהר

מפתחת השבבים מסנטה קלרה חוותה עוד רבעון איכותי, אך נאלצה לפגוע בשורת הרווחים שלה בעקבות כשלון יישום טכנולוגיית המודמים התוכנתיים

כחודש אחרי יריבתה המרכזית AMD, גם מפתחת השבבים חשפה לעולם את הדוחות הכספיים שלה לרבעון הפיסקלי השני של שנת הכספים 2016 (במילים אחרות, עבור חודשי אפריל-יולי 2015).

אין וויכוח על כך שביצועיה הכלכליים של טובים משמעותית מאלו של מפתחת ליבות ה-, אך גם במקרה הזה יש אכזבה שפוגעת בשורה התחתונה. מבחינת הכנסות, הרבעון המדובר היה חיובי מאוד עבור החברה, שרשמה הכנסות של 1,153 מיליון דולר, המהוות עלייה של 5 אחוז מהתקופה המקבילה בשנת 2014.

עסקי כרטיסי המסך של המשיכו לפרוח עם הכנסות כוללות של 959 מיליון דולר שהיוו עלייה של 9 אחוזים לעומת אותו רבעון בשנה שעברה, וחיפו על הכנסות נמוכות יותר מעסקי שבב ה- שלה, שנמצאים בעיצומו של מעבר משמעותי מעולם הסמארטפונים והטאבלטים ואל עולם הקונסולות הנייחות, ובעיקר אל עולם הרכב.

nvidw
הרבעון הקודם יכל להיות טוב מאוד עבור NVIDIA, אילולא מחיקת הערך לשמה של Icera – עם זאת, בחברה לא מתעכבים יותר מדי על תקלות העבר וצופים המשך לצמיחה המתונה אך המתמידה גם ברבעון הבא
עסקי כרטיסי המסך של NVIDIA חזקים מאי פעם מקור: anandtech.com
עסקי כרטיסי המסך של חזקים מאי פעם
מקור: anandtech.com

למרות כל זאת – הרווח הנקי של לרבעון הוגדר כ-26 מיליון דולר בלבד (לעומת 128 מיליון דולר באותה תקופה ב-2014). זאת בשל רישום הפסד ערך משמעותי של 90 מיליון דולר מרכישתה של מפתחת המודמים הסלולריים הבריטית Icera, לפני כארבע שנים. במונחים קצת יותר פשוטים – ב- מודים כי הרכישה ההיא נכשלה למעשה, וכעת הטכנולוגיה של אותה Icera ליישום מודמים סלולריים תוכנתיים בהתבסס על חומרת ARM סטנדרטית (בשונה מחומרה ייעודית נפרד במודמים "רגילים") שווה רק חלק קטן ממה ששילמה עליה בעבר.

רעיון חדשני שאולי לא נזכה לראות בפועל
רעיון חדשני שאולי כבר לא נזכה לראות בפועל, וחבל שכך

קצת חבל לראות טכנולוגיה מבטיחה שכזו "הולכת לפח", אך בהתחשב ביציאתה של מעולם הסמארטפונים שהחלה כבר לפני כשנה כנראה שלא מדובר במכה קשה מדי עבורה, ובטווח הארוך נראה אותה ממשיכה לשפר את הכנסותיה ורווחיה בהתבסס על השווקים החדשים והישנים בהם היא מתיימרת למצב את עצמה כמובילה בלתי מעורערת.

דור ה-Pascal ימשיך את סיפורי ההצלחה?
דור ה- ימשיך את סיפורי ההצלחה?

קישורים נוספים

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close