דל השיקה את המחשב הנייד הראשון עם טעינה אלחוטית, אבל אתם לא תרצו לרכוש אותו • HWzone
מחשביםמחשבים ניידיםכתבות נבחרות

דל השיקה את המחשב הנייד הראשון עם טעינה אלחוטית, אבל אתם לא תרצו לרכוש אותו

המוצר העסקי החדש של היצרנית האמריקאית כולל תוספת ייחודית שחיכינו לה זמן רב – אך היא תעלה לכם הרבה כסף

סמארטפונים עם יכולות הם אינם דבר חדש, ולמרות שעדיין ניתן להגדיר את הטכנולוגיה בתור נישה, קשה לשלול את הקביעה שיש לה הרבה פוטנציאל להפוך למשהו שהצרכנים אוהבים ומצפים לקבל בכל מוצר חדש שאותו הם רוכשים – אם וכאשר המחירים יהיו נמוכים מספיק בכדי לאפשר אימוץ המוני והביצועים יהיו מספיק קרובים לאלו של טעינה חוטית רגילה.

אחרי הכל, פשוט להניח את הסמארטפון (או כל מכשיר אחר עם נטענת) על משטח קטן ייעודי ומעוצב ולקבל אותם חזרה כשהם טעונים ומוכנים לעוד יום של שימוש נשמע כמו קונספט חביב בהחלט. בשל כך, התפלאנו לגלות כי תמיכה של מוצרים נוספים בטעינה אלחוטית תגיע בעיכוב כה משמעותי – רק עכשיו למשל, לראשונה, גם עבור .

טכנולוגיית הטעינה של הנייד החדש לא תאפשר תמיכה של המשטח הייעודי בסמארטפונים ומוצרים נוספים שתומכים בטעינה ללא חוטים, לצערנו

אז כעת זוכה דגם ה-Latitude 7825 של דל בתואר הראשון מסוגו מאז ומעולם עם יכולת טעינה ללא כבלים – אך הבעיה שהוא עושה זאת באמצעות תוסף יקר במיוחד, שמבהיר כנראה כי אנחנו עוד די רחוקים מהרגע שבו זו תוכל להיחשב בשלה להפוך למוצר נפוץ ובסיסי שמתאים לכולם.

ביצרנית האמריקאית בחרו לשדרג את טאבלט החלונות העיסקי ההיברידי שלהם, שלו מחיר התחלתי של 1,200 דולר אשר עבורו תקבלו מסך IGZO ברזולוציית 2,880×1,920 פיקסלים, מעבד Core i5 אולטרה חסכוני ממשפחת ה-Y של , זכרון דינאמי של 8 ג׳יגה-בייט, נפח של 128 ג׳יגה-בייט ועט מגע ייעודי, עם הטכנולוגיה החדשה – באמצעות תחנת עגינה-מקלדת שמתחברת אליו וכוללת בתוכה את החומרה הנדרשת לביצועי טעינה ללא כבלים אל מול משטח טעינה מתאים, בהתבסס על הטכנולוגיה של חברת WiTricity.

מדליק – אבל גם יקר במיוחד

המקלדת תהיה זו שתטען את הסוללה הראשית של המחשב תוך כדי שהמשתמש עובד באופן רגיל לחלוטין – אך הצרה היא שאותה מקלדת ייעודית תעלה למי שיקנה אותה לא פחות מ-380 דולר (!), בעוד שמשטח הטעינה יעלה 200 דולר נוספים (ניתן יהיה לרכוש את הצמד יחדיו בעבור 550 דולר "בלבד"). אלו הם מחירים גבוהים בהחלט, במיוחד עבור מחשב שגם לבדו נושא תג מחיר שלא כל כך קל לבלוע, אפילו במונחי השוק הארגוני והעסקי.

מקלדת הטעינה האלחוטית תכיל סוללת 22 וואט-שעה שתשפר את חיי הסוללה של הטאבלט אליו היא מחוברת, בנוסף למאפיין המיוחד והבלעדי שלה

אנחנו בכל זאת מקווים שדל תמצא את הנישה המתאימה לה, ושעם הסיפתח הזה יבוא התיאבון ליצירת עוד ועוד מוצרים עם תמיכה בטעינה אלחוטית – אבל את ההמלצה שלנו לרכישה אנחנו נשמור לזמן מאוחר יותר, שבו היכולת הזו תהיה קצת יותר מותאמת אל המיינסטרים.

תגיות

3 תגובות

  1. אני עדיין לא מצליח להבין למה קוראים לטכנולוגיה הזו 'אלחוטית', כשבפועל הם החליפו את הכבל במשטח.

    לדעתי, כבל יותר נח ודינמי ממשטח.

    1. מסכים איתך אך לפי הנראה הטכנולוגיה מתקדמת וכנראה שבעוד כמה שנים נקבל טעינה אלחוטית "מלאה" ברוב מכשירי הפרימיום של החברות המובילות.
      ובטעינה אלחוטית מלאה אני מתכוון שלא תצטרך לחבר את הטלפון לשום כבל או להניח על משטח כלשהו אלא שכאשר תיכנס לשטח בו מצוי המטען (בטווח שלו) הוא יטעין את המכשיר!

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close