מלחמת דוד וגוליית? דור המעבדים החדש של AMD יכוון למכשירים ניידים

AMD מאשרת כי מעבדי ה-Carrizo החדשים שלה יוצעו אך ורק בגירסאות BGA מולחמות, ולמעשה יתחרו ראש בראש במשפחת שבבי ה-U הניידים של צ'יפזילה. קרב אבוד מראש או תחילתו של מפנה עבור היצרנית באדום?

ייאמר לזכותה של AMD כי היא חברה שאינה חוששת להמשיך בדרכה, גם כשזה ממש לא פשוט לאור מספר שנים רצופות באכזבות עבורה (ועבור הצרכנים), בייחוד בכל הנוגע לעולם המעבדים. למרות כל הנ"ל, ביצרנית מסאניוויל מתכוננים במלוא המרץ להשקת דור מעבדי ה-Carrizo שיתבסס על הגלגול הרביעי של ליבות ה-Bulldozer – ויכוון בראש ובראשונה, כך נראה, דווקא לשוק המכשירים הניידים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לפי מידע שמגיע ישירות מ- ומשתלב בצורה די טובה עם מפת הדרכים המעודכנת שהוצגה לפני מספר חודשים, מעבדי ה-Carrizo יוצעו אך ורק בגרסאות BGA – במילים אחרות, צרכנים לא יוכלו לרכוש את המעבדים עצמם ישירות, אלא רק כחלק ממוצר שלם כדוגמת או מערכת מחשב מורכבת (בין אם זה , מיני מחשב נייח או מחשב All-in-One על שלל סוגיו).

מדובר בצעד מפתיע עד מאוד מציגה של מפתחת השבבים – גם משום ששמועות על צעד עתידי דומה מאינטל יצרו לא מעט תרעומת ברשת וכנראה יגררו תגובה דומה גם במקרה זה, וגם משום ש-AMD בוחרת למעשה להתמקד בשוק המכשירים הניידים בו הנוכחות שלה כיום (ומאז תום ימי ה-Brazos העליזים) היא כמעט אפסית.


בסרטון ההצגה הרשמי של מעבדי ה-Carrizo הוצג מה שנראה כמו שבב בתושבת שניתן להרכיב ולפרק - אך יתכן שאיפשהו במהלך הדרך ביצרנית החליטו על כיוון שונה בסיבוב הנוכחי
בסרטון ההצגה הרשמי של מעבדי ה-Carrizo הוצג מה שנראה כמו בתושבת שניתן להרכיב ולפרק – אך יתכן שאיפשהו במהלך הדרך ביצרנית החליטו על כיוון שונה בסיבוב הנוכחי

דור ה-Carrizo עתיד להתחרות ישירות במשפחת שבבי ה-U של דור ה-Broadwell עם ארבע ליבות Excavator מעודכנות, ליבה גרפית מובנית מהדור החדש של ארכיטקטורת ה-GCN, תמיכה מלאה וראשונה מסוגה בתקן ה-HSA לשיתוף משאבים מלא בין ליבות העיבוד לליבה הגראפית ומעטפות תרמיות של בין 15 וואט ל-35 וואט. עם זאת, בהתחשב בכך שמעבדי ה-Carrizo מאופיינים בפער טכנולוגי של שני דורות לעומת מעבדי ה-Broadwell – תהיה זו תחרות בה, עם כל הרצון הטוב, עמדת המוצא של היא הרבה, הרבה פחות טובה.


amdcr4

amdcr5

הגבלתם של מעבדי ה-Carrizo לתושבת מולחמת בלבד לא אומרת, באופן טבעי, כי החברה לא תציע משפחת חדשה ושונה כלשהי עם תושבת סטנדרטית עבור מחשבים נייחים – איך בינתיים לא נחשף שום מידע אודות תוכניות שכאלו, מה שאומר שהצרכנים יאלצו להישאר "תקועים" בתקופה הקרובה עם דגמי המעבדים הנייחים הנוכחיים (והמזדקנים).

amdcr3amdcr2amdcr1amdcr

 AMD ניצלה את תערוכת CES 2015 בכדי להציג אב-טיפוס של נייד דק וקל המבוסס על Carrizo – אך בדומה למצב בדורות הקודמים, גם עכשיו בינתיים אנחנו לא רואים שום שימוש בשבבים אלה במוצרים ממשיים

האם התמקדות ומוכוונות לשוק הנייד תסייע ל- לצבור הצלחות בקטגוריה בה היא מתקשה מאוד בשנים האחרונות, או שמא מדובר במהלך שרק יפגע בנתח השוק שלה בעולם הנייח בוא היא עדיין מצליחה לשמור על הראש מעל המים? ספרו לנו מה דעתכם בתגובות.

רוצים עוד חדשות וחידושים היישר מתערוכת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בעולם? לחצו כאן