דור המעבדים החדש של אינטל: חלק כבר בדרך, חלק מתעכבים • HWzone
CES 2020מחשביםמעבדים

דור המעבדים החדש של אינטל: חלק כבר בדרך, חלק מתעכבים

מעבדי עוצמתיים לשוק הנייד אמורים להופיע במוצרים מסחריים בתוך זמן קצר – אך נראה כי דווקא מעבדי משודרגים עבור המחשבים הנייחים יעוכבו בשל אתגרים טכניים

החלק הארי בתשומת הלב של אינטל ושותפותיה בתערוכת CES 2020 הענקית הוענק לדורות העתיד שמיועדים להגיע אי שם לקראת סוף השנה ומעבר, בדמות מעבדי ה-Tiger Lake הניידים ב-10 ננומטר וכמובן כרטיסי העיבוד הגראפי הראשונים בארכיטקטורת ה-Xe החדשה – אבל עד שכל הטוב והמעניין הזה ינחת עלינו מצפה לנו השלמת תמונה של דור מוצרי ה-Core העשירי עם שם הקוד Comet Lake. מה בדיוק קורה שם ומתי? התשובות לכך עדיין לא לגמרי ברורות, בעיקר לאחר התעלמות מפתיעה למדי של עצמה באירוע הפומבי הרשמי שלה.

נציגים רשמיים של אינטל אישרו כי מעבדי Comet Lake ניידים בגרסאות H, עם מעטפת הספק של 45 וואט, צפויים להופיע במחשבים ניידים שונים לפני סוף הרבעון הנוכחי, כלומר לפני סוף חודש מרץ 2020 – ובכך לחזק את ההיצע הקיים של דגמי Comet Lake-U עם ארבע ושש ליבות עיבוד במעטפת הספק של 15 וואט, לקראת התחרות שעתידה להיות קשה הרבה יותר הפעם מצידה של .

המעבדים הניידים זכו לטיזר פומבי בתחילתה של תערוכת CES 2020 – אך לא הוזכרו במסיבת העיתונאים הרשמית של החברה באירוע

דגמי Comet Lake-H עוד לא נחשפו בשמם, אך באינטל דאגו לספק טיזר ובו הבטחות לתדרי פעולה מירביים חסרי תקדים של יותר מ-5GHz לראשונה בשוק הנייד (כנראה תודות לשימוש בטכנולוגיית Turbo Boost 3.0) בגרסאות i7 ו- i9 – אשר יציעו עד שמונה ליבות עיבוד פיזיות ו-16 ליבות לוגיות בניגוד לשש ליבות ו-12 ליבות בהתאמה בדור ה--H הקודם.

התחרות בשוק הניידים עתידה להתלהט בתוך כמה חודשים בודדים, כך נראה – עם דור ה- 4000 מצד אחד ו--H מהצד השני

עוד מעבד מסקרן מבית שצפוי להגיע אלינו במהלך שלושת החודשים הקרובים הוא ה- i7-1068G7 – הראשון במשפחת עם מעטפת הספק מוגדלת של 28 וואט במקום 15 וואט אשר תאפשר לו להציע תדר עבודה בסיסי מוגדל משמעותית של 2.3GHz ותדר טורבו מירבי של מעל ל-4GHz. יהיה מעניין לראות כמה יצרניות בתחום אכן יבחרו להשתמש ברכיב אקזוטי שכזה – וכמה תתרום המעטפת המוגדלת לשיפור ביצועי הליבה הגראפית המובנית האיכותית והמודרנית שמסתתרת בפנים.

אז מה בנוגע למעבדי Comet Lake-S שולחניים, שאמורים להביא את ברכת טכנולוגיית ה-HyperThreading אל משפחת ה- i3 התקציבית ובמקביל להגדיל את מספר הליבות הפיזיות המירבי בפלטפורמה משמונה לעשר? כאן העניינים מסובכים יותר, עם שמועות על צריכת הספק גבוהה במיוחד שיכול לחצות רף של 300 וואט בשיאה בשל המשך התבססות על תהליך ייצור וותיק של .

כמה יצרניות שותפות של רמזו על שימוש במעבדי Comet Lake שולחניים – אבל לא מידע רשמי מאינטל עצמה קשה לדעת כמה זמן יעבור עד שנוכל לרכוש מוצרים אלו בחנויות. האם זה יקרה לפני שתגיע אלינו סדרת 4000 הנייחת?

אינטל עצמה וגם יצרניות לוחות האם עבור הפלטפורמה (עם ערכת שבבים מעודכנת מסוג Z490) נאלצים לבצע הכנות והתאמות הנדסיות אשר יאפשרו למעבדי ה-Comet Lake השולחניים לפעול כנדרש, ונראה כי מהלכים אלו מעכבים את ההשקה הרשמית ואף את ההכרזה הפומבית הרשמית שטרם התרחשה – זאת בזמן ש- ממשיכה לחגוג עם דגמי ה- 3000 שלה שכוללים גם 12 ליבות וגם 16 ליבות.

תגיות
Back to top button
Close
Close