דור המעבדים הבא של אינטל – החל מ-10 וואט בלבד • HWzone
מחשבים

דור המעבדים הבא של אינטל – החל מ-10 וואט בלבד

כנס המפתחים השנתי של בפתח ואיתו גם מידע חדש על דור המעבדים העתידי שלה, שיהיה חסכוני במיוחד

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חילופי המשמרות בין דור מעבדי ה-Sandy Bridge לדור מעבדי ה-Ivy Bridge כמעט ונשלמו להן, ויש מי שכבר מתכוננים לנחיתתו של דור ההמשך – Haswell.

כנס המפתחים השנתי של אינטל (IDF 2012) שמתחיל היום עתיד להציע לנו רסיסי מידע עסיסיים על דור המעבדים והארכיטקטורה החדשה עליה עמלים בענקית השבבים, אך עוד לפני שנפתחו שעריו קיבלנו דיווח מסקרן מאוד לפיו מעבדי המתח האולטרה נמוך (ULV) של הדור הבא יציעו מעטפת תרמית של 10 וואט בלבד, לעומת מינימום של 17 וואט כיום.

המשמעות של קיצוץ בן יותר מ-40 אחוז בצריכת ההספק המירבית של המעבד היא עצומה, ועתידה לסייע לאולטרבוקים וטאבלטים היברידיים להפוך לדקים, קלים וקרירים מאי פעם. מי יודע, ברמת הספק שכזו אולי נתחיל לראות מכשירי x86 עם מערכות קירור פאסיביות וחרישיות לחלוטין, בדומה למכשירים המבוססים על שבביה של .

17 וואט הם רק ההתחלה עבור אולטרבוקים (ושאר ניידי העידן החדש)?

הדיווח העכשווי לא כל כך מתיישב עם שקופיות שהודלפו בעבר ועם דיווחים קודמים על שיפורים גדולים מאוד בעוצמתן (ובגודלן היחסי) של הליבות הגרפיות המובנות בדור ה-, על כן ראוי להתייחס למידע עם קמצוץ של ספקנות.
עם זאת, אנחנו לא נופתע לגלות כי משפחת מעבדי ה-ULV בדור הבא של אינטל תתחלק לשתיים – חלק אחד שיציע מעטפת תרמית של 10 וואט ואולי אף פחות במטרה להתחרות באופן ישיר בשבבי ה-ARM שהופכים יותר ויותר מתקדמים, וחלק שני בעל מעטפת תרמית גבוהה יותר שיתרכז בביצועים מירביים לליבה הגראפית המובנית במטרה לגנוב עוד נתח שוק לכרטיסים הגראפיים הייעודיים ולמעבדי ה-APU המתחרים מבית .

10 וואט? 15 וואט? או שאולי בעצם גם וגם?

מעטפות תרמיות ממוזערות הן כנראה חדשות טובות לא רק למי שמתכנן לרכוש אולטרבוק – מעבדי ULV בעלי צריכת הספק קטנה יותר עשויים להצביע על מגמה דומה עבור המעבדים הניידים בעלי מתח סטנדרטי. מי יודע – יתכן שבעתיד הלא רחוק מחשבים "רגילים" יציעו מימדים ומשקל כמו האולטרבוקים של היום. אנחנו בהחלט לא נתלונן על דיאטה שכזו.

אילו הפתעות נוספות מכינה לנו צ'יפזילה לשנה הבאה? נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close