(גם) Sparkle נכנסת לשוק ספקי הכח

תגובה אחת
יצרנית כרטיסי המסך Sparkle נכנסה לשוק ספקי הכח והציגה את הספקים החדשים שלה בתערוכת Computex 2010. עוד הוצגו מחשבי מדיה סנטר, כרטיסי Fermi וכרטיסים בעלי פאסיבי מתוצרת החברה

בתערוכת Computex השנה קשה היה שלא לשים לב כי המגמה הבולטת היא התרחבות בשוק ספקי הכח, שכן חברות שונות כדוגמת ADATA ו-XFX שבעבר התמקדו כל אחת בתחומה, החלו השנה לשווק גם ספקים. כעת, גם חברת Sparkle, שידועה בזכות כרטיסי המסך האקזוטיים שלה, נכנסת לשוק ספקי הכח ובדוכן החברה בתערוכה הוצגו שני ספקי הכח החדשים של החברה – האחד בהספק של 1000 וואט והשני בהספק של 1200 וואט. עוד הציגה החברה את כרטיס ה-GTX 465 מתוצרתה, המשתייך לסדרת ה-Calibre שלה וכולל גוף עם מאווררים ייחודיים. כמו כן הוצגו גם מחשבי מדיה סנטר וכרטיסי ה-GeForce GT 240 וה-GT 220 עם גוף פאסיבי.
 
ספקי הכח החדשים שהציגה Sparkle, שהם אלו שמכניסים אותה רשמית לשוק הספקים, הם ה-GW-EPS1000DA בהספק של 1000 וואט וה-GW-EPS1250DA בהספק של 1250 וואט. שני הספקים מגיעים עם חמש שנות אחריות ושניהם מדורגים כ-80Plus Gold. ספק ה-1000 וואט צפוי לעלות כ-200$ בעוד ספק ה-1250 וואט צפוי לעלות כ-250$– ולפי הדיווחים, ספק כח נוסף (ככל הנראה זול יותר, בהספק של 850 וואט) מאותה הסדרה צפוי להגיע לשוק בעתיד הקרוב.
 
 
כרטיס ה-GTX 465 של Sparkle עושה שימוש בגוף ייחודי שעוצב על ידי מהנדסי החברה וכולל שני מאוררים שקטים אך עצמתיים. תדרי השעון של הכרטיס עדיין לא ידועים (לא פורסמו על ידי החברה), אך הם צפויים להיות גבוהים מהרגיל – שכן מדובר בגרסת "Calibre" מומהרת.  בנוסף, הציגה החברה את כרטיס ה-GeForce GT 240 מתוצרתה, שגם הוא כולל גוף ייחודי ומאוורר הזהה לזה שב-GTX 465, וכן כרטיס GTX 465 נוסף, בעיצוב שונה אך עם גוף סטנדרטי. כרטיס זה מגיע במהירויות שעון של 607MHz לליבה ו-3.2GHz לזכרונות, וכולל יציאות DVI ו-.
 עוד הוצגו בדוכן של Sparkle כרטיסי ה-GT 240 וה-GT 220 – שעושים שימוש בגוף פאסיבי. מדובר בכרטיסים בעלי "פרופיל נמוך", שמיועדים למחשבי HTPC בהם לא ניתן להתקין גופי גדולים ורועשים.
 
 
מחשבי המדיה סנטר של החברה הוצגו השנה בגרסתם המעודכנת – סדרת מחשבי המדיה סנטר החדשים נקראת 'Calibre CUTI', ואלו בעצם מחשבי HTPC קטנים במיוחד התומכים בניגון תוכן HD ברזולוציה של 1080p ומיועדים לעבודה עם מערכות ביתי.
מחשב ה-CUTI n30 מתבסס על מעבד Atom כפול ליבה במהירות 1.6GHz, וכולל כונן קשיח בנפח 320GB ו-2GB של זכרון מסוג DDR2. ה-n30 מכיל גם קורא כרטיסי זכרון, כרטיס WiFi ומבוסס על פלטפורמת ה-ION של NVIDIA (ולכן מכיל שבב גראפי מובנה מסוג GeForce 9400). צריכת החשמל של מחשבי ה-CUTI היא נמוכה במיוחד, ולדברי Sparkle הם צורכים כ-14 וואט בלבד בזמן מנוחה. נראה כי מדובר בסדרת מוצרים בעלת פוטנציאל רב מבית Sparkle, אולם מחיריהם המדויקים של הדגמים השונים טרם נחשפו.