גוגל תרשה לכם להתחבר לכמה חשבונות בו-זמנית

פיצ'ר חדש ב-Gmail: מעתה תוכלו להתחבר לחשבון שלכם גם מחשבונות אחרים

אם יש לכם כמה חשבונות Gmail (אחד לשמירת קשר עם המשפחה ואחד לגיבוי או שימוש מזדמן למשל) אין זה סוד שהמעבר בין חשבון אחד לשני יכול להיות כאב ראש לא קטן, שכן אתם נאלצים להתנתק מחשבונכם ולהתחבר שנית לחשבון החלופי.

לאחרונה, גוגל שמה קץ לכאב הראש הזה ומאפשרת לכם, משתמשי ה-Gmail, להתחבר לחשבונות אחרים (ולאפשר לחשבונות אחרים להתחבר לחשבון שלכם) בזמן שאתם מחוברים לחשבונכם. לתכונה זו קוראים "האצלת" אימייל, אפשרות שתקל על חייכם כאשר תרצו לעבור מחשבון אחד למשנהו בלי שתצטרכו להתנתק ולהתחבר מחדש.

"האצלת" חשבון ה-Gmail מתבצעת ב-3 שלבים פשוטים:

•    הכנסו ל'הגדרות' (Settings)
•    הקליקו על הלשונית 'חשבונות וייבוא' (Accounts and Import)
•    בחרו באפשרות הרביעית 'הענק גישה לחשבונך' (Grant access to your account)
במידה והנמענים מאשרים גישה לחשבונם אז ניתן יהיה לעבור בקלות בין החשבונות בעזרת חץ שיופיע ליד כתובת הדואר שלכם

בבלוג שלה, הדגימה גוגל את הפיצ'ר החדש בעזרת שני חשבונות, למשל אם החשבון שלכם הוא [email protected] ואתם מגדירים אישור לגישה מהחשבון hikin[email protected]
כל חשבון נפתח בחלון חדש או לשונית נפרדת כך שניתן לצפות בשני החשבונות בו-זמנית מבלי להתנתק מהחשבון העיקרי. כמו כן, כאשר נשלחת הודעה מהחשבון [email protected] כאשר גם החשבון [email protected]  מחובר, אזי ההודעה תופיע כאילו זו נשלחה ע"י [email protected] בשמו של (On Behalf Of) החשבון השני – [email protected]

הפיצ'ר החדש מגיע מתוך Google Apps שם הוא היה זמין לשימוש מסחרי של עסקים קטנים מזה זמן מה. סביר להניח שאפשרות זו תהיה שימושית במיוחד לקבוצות לא רשמיות של אנשים כמו למשל בין חברים או בני משפחה שמשתמשים ב-Gmail וגם תחסוך זמן וטרחה רבה לאנשים שבבעלותם יותר מחשבון ג'ימייל אחד.