גוגל: מחשבים שולחניים יהפכו בקרוב ללא-רלוונטיים

15 תגובות
בגוגל מאמינים כי בתוך שלוש שנים מחשבים שולחניים יאבדו מהרלוונטיות שלהם, ומחשבים ניידים  – בעיקר מכשירים סלולריים חכמים – יתפסו את מקומם

גוגל, שהשיקה לא מזמן מכשיר סלולרי משלה ופיתחה מערכת הפעלה למחשבי נטבוק, מאמינה כי הדרך שבה בחרה היא הדרך הנכונה – בנאום שנשא לאחרונה אחד מבכירי החברה, נאמר כי מחשבים שולחניים יהפכו בשנים הקרובות ללא רלוונטים. במקביל, צפויה התפתחות משמעותית בשוק המכשירים הסלולרים, שתביא להגירה המונית מהמחשב הנייח המסורבל אל המכשירים הניידים החכמים – דרכם, לטענת , ניתן יהיה לבצע כל פעולה שתרצו. בנוסף, תומכים בגוגל בפיתוח טכנולוגיית מחשוב הענן, שצפויה לאפשר בעתיד לכל מכשיר לספק יכולות נרחבות במיוחד.
 
"בתוך שלוש שנים, מחשבים שולחניים נייחים לא יהיו רלוונטיים עבור רוב האנשים בעולם. ביפן, רוב תהליכי המחקר והפיתוח מתמקדים בטלפונים חכמים, ולא במחשבים אישיים" אמר ג'ון הרליי, סמנכ"ל מכירות בגוגל, בנאום שנשא באירלנד, והוסיף כי "הניידות הופכת את כל המידע שקיים בעולם לזמין מכל מקום. כמות המידע תהפוך בשנים הבאות לרבה יותר ויותר, ומנועי החיפוש יהפכו ליעילים ולשימושיים יותר".
בתמונה: (צילום אילוסטרציה)

עוד מדגישים בגוגל כי מחשוב הענן מהווה הזדמנות מהפכנית שתקנה בעתיד למכשירים סלולריים קטנים בעלי כוח עיבוד נמוך יחסית, אפשרות גישה למחשבים חזקים יותר – מהם הם יוכלו "לשאוב" כח עיבוד ולבצע חישובים דרך רשת האינטרנט. מחשוב הענן אף יאפשר למשתמשים לשלוט על כח העיבוד העומד לרשותם, כך שניתן יהיה לשכור כוח עיבוד רב לפי דרישה, בזמן אמת. כך, לטענת , יהפכו המכשירים הסלולריים למכשירים שיספקו את צרכי המידע של כולם.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


יש לציין כי מחשוב הענן הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות, וחברות רבות, ביניהן חברת סטארט-אפ ישראלית, כבר מפתחות טכנולוגיות ומוצרים המבוססים על שמירת חלק מהמידע הארגוני בענן. אין ספק שקשה לדמיין את עולמינו ללא התבססות מרכזית על מחשבים נייחים, אך עם זאת החזון של בהחלט נשמע הגיוני – ולחברה בסדר גודל עצום שכזה, גם בהחלט אפשרי.
שאלות נוספות שעולות לגבי החזון של הן האם מחשוב הענן יוכל באמת להתפתח ולהפוך לשוק בפני עצמו תוך כשלוש שנים בלבד, והאם הוא אכן יוכל לספק למכשירים שונים כוח עיבוד שדרוש ליישומים כבדים, כגון הרצת משחקי וסרטים בהבחנה גבוהה.