גוגל מבטיחה: כרום יפסיק לזלול את זכרון ה-RAM שלכם

העדכון החדש לדפדפן הפופולרי מתיימר לספק שיפורים גדולים ליעילותו

העניין הזה כבר הפך לבדיחה מרירה מוכרת ברחבי הרשת, אך בגוגל מאמינים כי עדיין לא מאוחר לשנות את המצב – ומצהירים כי בגירסה 45 העדכנית של דפדפן הכרום (Chrome), אנחנו נראה שיפור משמעותי בפעילותו, עם מהירות גבוהה יותר ובעיקר צריכת משאבי מערכת קצת יותר שפוייה.

כרום ידוע בתור דפדפן מתקדם, נוח לשימוש ובעל תמיכה טובה של תוספים ופלאגינים מסוגים שונים, אך במקביל גם מוכר כדפדפן שנוהג להשתמש בחלקים גדולים מזכרון ה-RAM של המשחק, בעיקר בעת גלישה עם מספר גדול של לשוניות ('טאבים') פעילות במקביל.

nchr1
הגירסה החדשה תצליח לשים סוף לבדיחות?

איך פותרים זאת? לפי גוגל, בשילוב בין ניצול זמן שבו העמוד כבר נטען ואינו בפעולה לביצוע משימות ניקוי זכרון ישן שמתחרשות ברקע, עם ביטול הניגון האוטומטי של תכני (פרסומות, בעיקר) Flash באתרים השונים וכן טעינה חוזרת סלקטיבית במצב של 'חזרה לעבודה מאותה הנקודה', בכדי למנוע טעינה אוטומטית מיותרת וגזלנית של אתרים ולשוניות שהשימוש בהן היה מינימלי.

בגוגל מדברים על עשרות אחוזי שיפור למהירות ויעילות הפעולה של כרום – אך אנחנו נשמח לשמוע מה הרשמים בפועל שלכם, המשתמשים. תוכלו לבדוק את גירסת דפדפן הכרום שלכם בלשונית ה'אודות' שבמסך אפשרויות היישום, ונשמח אם תספרו לנו האם אתם מרגישים בהבדל מהותי בגירסה 45.

קישורים נוספים