בקרוב תוכלו להשתיק את האודיו בדפדפן שלכם באופן סלקטיבי • HWzone
מחשבים

בקרוב תוכלו להשתיק את האודיו בדפדפן שלכם באופן סלקטיבי

השיפור הקטן הבא ב- אמור לשים סוף לאתרים אשר מחליטים להתחיל לנגן עבורכם בהפתעה

בעידן בו (ואודיו) הוא חלק בסיסי שנמצא כמעט בכל אתר ובכל פינה ברשת, אין זה מפתיע להיתקל במצבים בהם מקורות מסויימים מתחילים לנגן 'על דעת עצמכם' תכנים שאותם המשתמש לא ביקש ושבהם הוא לא מעוניין – מה שעשוי להיות מעצבן במיוחד במצב בו המשתמש מדפדף בין כמה וכמה לשוניות במקביל, ו'מותקף' מכמה מקומות שונים.

בשביל לנסות ולהתמודד עם תופעה זו ראינו את מוסיפה לדפדפן ה- המוביל את השוק סמליל קטן אשר מעיד מה הן הלשוניות ומה הם האתרים שמנגנים בזמן נתון, אך נראה כי מאפיין זה לא מספיק בכדי להתמודד עם התופעה באופן מקיף – וכעת אנחנו רואים עדויות לתוספת עתידית בתפריט האפשרויות של הדפדפן, אשר תאפשר להשתיק אתרים ועמודים מסויימים בתור ברירת מחדל, מרגע הלחיצה ולתמיד – ולא אך ורק עד רגע סגירת הלשונית או היישום כפי שניתן לעשות כבר היום.

נקווה שהתוספת הזו תדרבן אתרים להפסיק עם המנהג המגונה של תכנים אשר מתחילים ניגון אוטומטי עם טעינת העמוד

מדובר ביכולת שכבר ניתן להשיג הן ב-Chrome והן בדפדפנים מתחרים כדוגמת תודות לתוספי צד ג' (MuteTab ו-Mute Tab, בהתאמה, למשל –  שאין ביניהם כל קשר מעשי למרות השם), אך הטמעה שלה בבסיס המוצר ללא ספק תהפוך את כל העניין לנוח, פשוט ונפוץ יותר עבור קהל יעד רחב, כך שאנחנו בהחלט מצפים בקוצר רוח לכך שהיכולת תבצע את הקפיצה מגירסאות הבטא המוקדמות אל הגירסאות הרשמיות והיציבות שמופצות לרוב המשתמשים.

מתי אצלנו?

תגיות

13 תגובות

 1. מצער ששלא כמו פיירפוקס, כרום לא מציע בעמוד הבית שלו הורדת תוספות חיוניות כמו חוסמי פירסומות ופלאש (כמובן עם 'רשימה לבנה' לאלה של גוגל).

 2. דווקא גוגל הודיעה שחוסם פרסומות מציקות ישולב בקרוב כברירת מחדל בכרום.

 3. אין על FIREFOX
  בכל פעם שאני צריכה להפעיל דפדפן שהוא לא FIREFOX אני מזדעזעת מהתנהגות הרשת (בעיקר הפרסומות וכל אותן "WAIT 5 SEC").
  אמנם השועל שלי הוא BUILD ישן והתוספות ושלוחותיהן בחלקן גם ישנות אבל זה שווה כל שניה של גלישה.

  בזמן שלוקח לדפדפנים אחרים להגיע ללינק של הורדת סרט… בשועל שלי כבר היה אפשר להוריד את הסרט פעמיים.

  1. גם בכרום זה ככה והוא עובד הרבה יותר מהר מהשועל.
   מה שכן, כרום לוקח הרבה זכרון. אבל אצלי זה לא ממש בעיה כי אני עם 16GB אז שיקח כמה שבא לו.

 4. ציטוט של 1stcowgirl

  נראה לך שהם יותרו על נתח הפרסומים?

   

  הם משאירים פרסומות "סבירות" וחוסמים מציקות (כהגדרתם). אני משתמש בשועל כי הוא אולר שוויצרי – אני יכול להגדיר בו כל אספקט שהוא.

 5. אני משתמש ב-Pale Moon יחד עם uBlock Origin ו-Noscript. הדפדפן הרבה יותר מהיר וקל מפיירפוקס וגוגל כרום גם יחד, אין Webextensions אין ממשק Australis, אין קריסות כמו בפיירפוקס ובכרום. גוגל כרום הוא הדפדפן הכי חרא שהתנסיתי עליו אי פעם (חרא של ממשק שבנוסף גם לא נגיש למוגבלים. קל ללכת לאיבוד בסבך ההגדרות שבו), הוא גרוע אפילו יותר מהאינטרנט אקספלורר המיושן של מיקרוסופט.
  לא פלא שעיקר הצלחתו בעולם נגרמת מהשם של גוגל ומהיותו המקביל של אינטרנט אקספלורר ואדג' במערכת ההפעלה אנדרואיד.

 6. גם בכמה מחוסמי הפרסומות יש אפשרות להשאיר פרסומות "סבירות", כלומר פרסומות שלפי שיטתם עומדות בסטנדרטים (לא מפריעות, לא מנגנו סאונד/וידאו , לא מהבהבות וכו') ואולי גם כאלה שמשלמים להם…

   

  בכך מקרה לפסול מראש עוד לפני שיש את כל הפרטים זה מטופש.

   

  כל התוספות של חוסמי הפרסומות זמינות בכרום בכל מקרה אז למשתמש המתקדם זה לא משנה.

   

  כשהדפדפן הנפוץ ביותר יציב רף לפרסומות מציקות- זה יהפוך לתקן דה פקטו וזה יכול רק להועיל.

 7. ציטוט של ag43

  דווקא גוגל הודיעה שחוסם פרסומות מציקות ישולב בקרוב כברירת מחדל בכרום.

  מתי זה בקרוב…
  בינתיים עידכון לגירסה 61 של כרום מתנגש עם איזה תוסף וזוחל באתרי JS (פייסבוק, יוטיוב). אני שוב עם FF עד שאמצא מי הגורם להאטה.

 8. בכרופ יש כבר עכשיו אפשרות ללחוץ קליק ימני על טאב מסויים ולבחור באופציה: "mute", ושום סאונד לא יוצא מהטאב הזה. אני משתמש בזה וזה ממש נוח.

  פיירפוקס או כרום? שניהם מעולים, השאלה למה אתה רגיל. מי שרגיל לפיירפוקס מאוד קשה לעבור לכרום, לעומת זאת מי שרגיל לכרום יכול לעבור לפיירפוקס, כי אפשר להגדיר אותו באופן שדומה מאוד לכרום.

  אבל בתכלס, הכי נכון להשתמש במה שרוב המשתמשים משתמשים (כרום), כי רוב האתרים שלא עובדים עם כל דפדפן כנראה יעבדו טוב יותר עם כרום.

 9. ציטוט של — The King —

  בכרום יש כבר עכשיו אפשרות ללחוץ קליק ימני על טאב מסויים ולבחור באופציה: "mute", ושום סאונד לא יוצא מהטאב הזה. אני משתמש בזה וזה ממש נוח.

   

  כן אבל זה זמני רק על אותו טאב באותו רגע.

  אם לאתר מסוים שאתה נוטה להיכנס אליו מידי פעם (למשל אתרי חדשות ישראלים) יש היסטוריה של שימוש חצוף בטכניקה הזאת, אתה לא תוכל להיכנס אליו בלי שהוא יתחיל לנגן לך על דעת עצמו.. אתה תוכל להשתיק אותו אבל רק אחרי שהוא כבר יהיה פתוח. באמצעות ההגדרה הזאת אתה תוכל לקבוע שהאתר הזה לא יוכל להוציא צלילים – וזה יפעל תמיד ומראש.

   

 10. ציטוט של Milford Cubicle

  כן אבל זה זמני רק על אותו טאב באותו רגע.

  אם לאתר מסוים שאתה נוטה להיכנס אליו מידי פעם (למשל אתרי חדשות ישראלים) יש היסטוריה של שימוש חצוף בטכניקה הזאת, אתה לא תוכל להיכנס אליו בלי שהוא יתחיל לנגן לך על דעת עצמו.. אתה תוכל להשתיק אותו אבל רק אחרי שהוא כבר יהיה פתוח. באמצעות ההגדרה הזאת אתה תוכל לקבוע שהאתר הזה לא יוכל להוציא צלילים – וזה יפעל תמיד ומראש.

   

  זה נכון, פשוט ציינתי שיש אופציה להשתיק טאבים גם בלי זה. אבל זה ללא ספק לא אופציה מיותרת וזה נחמד שיהיה אפשר לשלוט על הסאונד כהרשאה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close