בקרוב: סמארטפונים וטאבלטים עם 3GB של זכרון RAM • HWzone
מחשביםטאבלטים

בקרוב: סמארטפונים וטאבלטים עם 3GB של זכרון RAM

טלפונים חכמים וטאבלטים בדרך להעלות את הרף עם נפח זכרון דינמי של לא פחות מ-3GB, תודות לשבבים חדשים ומשופרים תוצרת . הופעת הבכורה –  ב- Note III?

סמסונג מכריזה על תחילת ייצור של זכרונות LPDDR3 בהליך של 20 ננומטר אשר יציעו 3 ג"ב מהירים וחסכוניים במיוחד בצריכת אנרגיה.

הזכרונות מיוצרים בשבבים של 0.5 ג"ב כל אחד אשר מונחים אחד על השני בשלשות, מה שמביא את השבב השלם לעובי של כ-0.8 מ"מ, דק יותר מאשר שבבי זכרון מהדור הנוכחי.

שתי "ערימות" (Stacks) כאלה יתנו את נפח ה-3 ג"ב המתבקש ויכללו שני ערוצים סימטריים שיחברו אותם אל המעבד במהירות של עד 2133 מגהביט (או 266 מגהבייט) לשנייה עבור כל פין בשבב.

הרבה יותר נפח באריזה דקה וקלה יותר

לשבב מתומן הליבות בגרסה החדשה של (Exynos 5420 Octa) יש תצורה כפולת ערוצים, ולפי השמועות, זוהי ערכת השבבים שבה יעשה שימוש מכשיר הנוט 3 הצפוי להגיע בקרוב.

כיום, מחשבים אישיים מגיעים עם כמות זכרון עבודה ממוצעת של כ-4 ג"ב. מכשירים ניידים עם זכרונות בנפחים של 3 ג"ב ומעלה, בשילוב עם כלליים וגרפיים משופרים יביאו לדור חדש של בכף היד שיתחיל להתחרות בזה של עמדות המחשב השולחניות.

שמועות אכן מדברות על עבודה בנפח 3 ג"ב בפאבלט החדש של סמסונג

התקדמות טכנולוגית זו אינה משנה את העובדה שהמכשירים הניידים עליהם אנו מסתמכים יותר ויותר עדיין מוגבלים מבחינת גודל מסך וממשק משתמש. האם כניסת מכשירים דוגמת גוגל גלאס ישנו את התמונה הזו? מסך ענק שמוקרן לעין עשוי לאפשר עבודה נוחה יותר, וממשקים המתבססים על מחוות ותנועה עשויים להקל על עבודה ניידת בצורה משמעותית.

האם עליית כמות הזכרון תשפר את חוויית השימוש? שתפו אותנו בדעתכם בתגובות!

תגיות

8 תגובות

 1. ל-1, בכלל לא אם אתה גולש באינטרנט במס' גבוה של טאבים
  מה גם שלא יעבור זמן רב עד שנוכל לעבוד עם הסמארטפון כמו שעובדים עם תחנת עבודה רגילה (עם מסך ומקלדתעכבר מתאימים)

 2. ל-1
  אני שומע את הזמירות האלה כבר 15 שנה עם כל התקדמות טכנולוגית.

  אמרו את זה גם על 128 MB (כן, MB) למחשב השולחני.

 3. מה עוזר שהמערכת לא משאירה יישומים בזכרון
  יש לי טאבלט מתקדם עם 2G RAM לא פעם שניסיתי להפעיל כמה יישומים בבת אחת בלי לבצע יציאה, אבל בכל זאת המערכת מוציאה אותם מהזכרון הנדיף, וזה מורגש כשחוזרים אחורה האפלקציה נטענת מחדש(אולי SWAP?) ותמיד נשאר 1G פנוי בשימוש רגיל, או 800-700M פנויים במאמץ שהמשתמש הרגיל לא עושה

 4. סמארטפונים עם 3GB
  כל הוספה זה נחמד,אבל אין באמת צורך!!!

 5. 2GB מספיקים מעל לראש
  יותר זיכרון יותר ביצועים = פחות אורך חיי סוללה. את מי מעניינים ביצועי החומרה שמערכת ההפעלה לא משתנית ורצה נהדר עם החומרה הקיימת?

 6. ל1 – לא צריך יותר מ 640kb
  ומסתבר שגם ביל גייטס טעה, עוד זכרון זה תמיד טוב!

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close