בלי לקרוע את הכיס: מדריך לרכישת מחשב נייד לעריכה גראפית

מתכננים רכישה של מחשב נייד עבור עריכה גראפית? הגעתם למקום הנכון. במדריך זה נעשה לכם סדר ונדריך אתכם אל המחשב הנייד המושלם

קניה של מחשב נייד היא תהליך לא פשוט, על אחת כמה וכמה אם מדובר על מחשב המיועד לעריכה גראפית. לרוב המחשבים הללו אינם זולים ולא בהכרח כוללים שילוב מוצלח של חומרה מתאימה.

מדריך זה יעבור על הנקודות החשובות שבקניה מסוג זה, על מנת שתדעו על מה לשים דגש בזמן הקניה. אנו ממליצים בחום לעבור על המדריך הכללי של קניית מחשב לפני קריאת מדריך זה, שכן הוא מפרט לעומק על הבדלי החומרה הקיימים.

hw1pic

בחירה חכמה = חומרה נכונה

מחשבים ניידים עבור עריכה גראפית (דו-מימדית, תלת-מימדית ווידאו) אינם זולים שכן הם צריכים לכלול חומרה חזקה שלא תאט בצורה משמעותית את התוכנות הרלוונטיות. בשל עובדה זו, הם מתחממים לא מעט והסוללה מחזיקה בממוצע פחות זמן מאשר במחשבים ניידים סטנדרטיים. הדרישות עבור מחשבים המיועדים לעריכה גראפית תלת מימדית ווידאו הן גבוהות יותר מאשר לעריכה דו-מימדית, אך הדבר תלוי בגודל הפרוייקטים שיבוצעו.

הדבר הראשון שצריך לשים לב אליו זה המעבד. המעבד האידיאלי שמתאים עבור עריכה גראפית הוא מרובע ליבה מסדרת i7 עדכנית של אינטל, כאשר שמו מסתיים בצמד האותיות MQ או HQ. כל מעבד אחר (U או M) יהיה חלש בעשרות אחוזים בגלל היותו כפול ליבה, לכן יש לקחת זאת בחשבון.

הדבר השני שצריך לשים לב אליו הוא כמות זיכרון הראם. הוא יכול להיות החבר הכי טוב שלכם, אך יחד עם זאת גם האויב הכי אכזר. כמות לא מספיק של זיכרון ראם תאט בצורה משמעותית את ביצועי התוכנות הגראפיות – גם אם המחשב כולל חומרה סופר חזקה. כמות זיכרון של 8 ג'יגה-בייט תספיק ברוב המקרים, כאשר 16 ג'יגה ומעלה היא הכמות המומלצת. כמות מוגזמת של זכרון לא תתן שום תוספת בביצועי המחשב, לכן אין צורך להגזים.

כרטיס המסך גם הוא משפיע על ביצועי התוכנות. לרוב מומלץ לקחת מחשב נייד עם כרטיס מסך של חברת אנוידיה בשל התמיכה והאצה שהוא מספק עבור רוב התוכנות הגראפיות. יש לשים לב כי יש מחשבים ניידים הכוללים כרטיס מסך שאינו חזק מהליבה הגראפית המובנת במעבד ולא באמת תספק אקסטרה ביצועים לכן שימו לב לא ליפול בפח שכן מדובר בטריק שיווקי נטו.

יש 2 סדרות של כרטיסי מסך לשוק המשתמשים הביתי – סדרת גיימינג (ג'יפורס או רדאון) וסדרה מקצועית (קוואדרו ופיירג'יאל). הסדרות המקצועיות טובות יותר בדיוק חישובים וחלק מתוכנות הגראפיקה מנצלות זאת, וכן עובדות בצורה טובה יותר מאשר עם כרטיסים מסדרות גיימינג. מחשבים ניידים בתקציב "שפוי" לרוב כוללים אך ורק כרטיסי גיימינג או כרטיסים מקצועיים חלשים או ישנים, וחלק קטן מהמחשבים הנמכרים במחירים גבוהים במיוחד כוללים כרטיסים מקצועיים חזקים יותר, אך עדיין רובם אינם משתווים לעוצמה של מחשב נייח ביתי וכן אינם משתלמים לקניה.

כונן הקשיח קובע את מהירות הפתיחה של התוכנות והפרוייקטים, וכן זמני טעינה ושמירת קבצים. רוב המחשבים הניידים כוללים כונן קשיח סטנדרטי המסתובב במהירות 5400 סל"ד. בחלק מן המחשבים ישנו כונן קשיח מעט מהיר יותר – 7200 סל"ד ויש גם מחשבים המגיעים עם כונן SSD שהוא המומלץ והמהיר ביותר. ניתן להחליף את הכונן הרגיל בכונן SSD או אפילו להוסיף בחלק מהדגמים.

סוג המסך והרזולוציה שלו הוא דבר נוסף שצריך לשים לב אליו. מסך מט, מבוסס פאנל IPS ועם רזולוציית 1080p הוא המומלץ ביותר. מסכים עם רזולוציות נמוכות יותר יספקו סביבת עבודה מצומצמת מאוד, אך מצד שני רזולוציות גבוהות מדי יפגעו בשימוש השוטף בתוכנות, שכן הפקדים יהיו קטנים עד מאוד.

השאלה הקשה – Mac או PC?

ובכן, היא לא ממש קשה – PC. אם הייתם שואלים את השאלה הזו לפני כשני עשורים, התשובה כנראה הייתה אחרת. כיום, מגוון מחשבי המאק כוללים את אותה חומרה בדיוק כמו מחשבי PC סטנדרטיים, רק עטופים בחבילה נוצצת יותר ובמחיר גבוה יותר – הדבר תקף גם למחשבים הניידים.

הסיבה שהרבה שעדיין ממליצים מחשבי מאק ניידים היא שישנה טענה כי הם מסופקים עם כלים גרפאיים מיוחדים, עם מסך איכותי במיוחד. טענה זו נכונה, אך לא כמו שהייתה לפני שנים רבות. כיום ישנם מחשבים PC ניידים איכותיים מאוד ועם מסך המבוסס פאנל איכותי במיוחד, שאינו נופל ממסך הרטינה של אפל.

VS

אלו שכבר התרגלו לעבוד עם מחשבי מאק הניידים, יתקשו לעבור למחשב PC ובצדק, לכן אין לקטול לגמרי את הבחירה במחשב המאק. אחד הדברים החשובים ביותר הוא נוחות העבודה מול מערכת ההפעלה, שכן זמן = כסף, לכן גם אם ישתלם יותר לרכוש מחשב מה"צד" השני, לא תמיד יהיה נוח לעבוד איתו.

חור (עמוק) בכיס

מחשבים ניידים אשר כוללים חומרה המתאימה לעריכה גראפית אינם זולים. עבור מחשב בסיס – לשרטוטים והדגמים בלבד, יעלה כשלושת אלפים שקלים, כאשר מחשב מקצועי יעלה קרוב לעשרת אלפים שקלים.

יש לשים לב כי מחשבים ניידים יקרים הרבה יותר מאשר מחשבים נייחים, כאשר עלותו של מחשב לרוב כפולה מזו של מחשב נייח, עם חומרה בעלת ביצועים דומים. לכן, במידה והתקציב שלכם מספק – מומלץ לפצל אותו גם עבור מחשב נייד עבור עריכות קלות וגם עבור מחשב נייח חזק שבו תבוצע רוב עבודכתם.

במידה ואין לכם מחשב נייח ומתכננים להשתמש במחשב הנייד בלבד – ניתן לקחת אחד זול יותר עם רזולוציה נמוכה, ולרכוש מסך גדול ייעודי ולחבר אליו. אומנם זו תהיה תוספת כספית של כמה מאות שקלים במקרה הגרוע, אך תזכו לנוחות עבודה טובה הרבה יותר.

מחשבים ניידים מומלצים

במידה ודרוש לכם מחשב נייד שמצד אחד יספק ביצועים טובים, אך מצד שני לא ירושש אתכם – ישנם מספר דגמים שעולתם עומדת באיזור החמשת אלפים שקלים. המחשבים הללו אינם מושלמים, אך כוללים שילוב טוב של חומרה שתעניק לכם עוצמה מספקת לעריכה גראפית סבירה.

שימו לב שלכל דגם של מחשב נייד, יש מספר תתי דגמים. כל תת דגם מתהדר במפרט מעט שונה לכן מומלץ לעבור על המפרט על מנת לוודא שאתם מקבלים את שילוב החומרה שאתם צריכים.

להלן רשימה של מספר דגמים אשר כולם כוללים מעבד מרובע-ליבה, כ-8 ג'יגה ומעלה של זיכרון ראם, כרטיס מסך מחוזק של אנוידיה וכן רזולוציה גבוהה לשטח עבודה מספק:

 • N550JK,N550JV ו-N551JK של חברת אסוס.
 • IdeaPad Y510P ,Y50-70 ו-Z510 של חברת לנובו.
 • Satellite P70 ו-P50 של חברת טושיבה.

soundאסוס 550JK – ביצועים מעולים מבלי לשבור את קופת החיסכון

מחשבים זולים יותר לרוב כוללים חומרה פשוטה יותר אשר חלשה בעשרות אחוזים, לכן מומלץ לקחת אותם רק במידה והעריכה עליהם תהיה קלילה יחסית. עבור אלו מכם שדורש מחשבים חזקים יותר, ניתן לבדוק מחשבי גיימינג כגון MSI GS60 אשר עלותם נושקת לעשרת אלפים שקלים. הם אומנם יספקו ביצועים טובים יותר, אך לא בצורה משמעותי – בטח לא כזו ששווה את ההפרש הכספי.

לבסוף, מומלץ לבדוק את תקופת האחריות על המחשבים, כאשר ההמלצה היא לקחת מחשבים עם תקופת אחריות של שלוש שנים ומעלה או לחילופין מחשבים שניתן להאריך להם את תקופת האחריות עד לפרק זמן זה.

אנו מקווים שמדריך זה מיקד מעט את החיפוש שלכם בעקבות המחשב הנייד המתאים עבורכם. עבור עזרה נוספת ומותאמת אישית, אנא בקרו בפורום מחשבים ניידים וחברי הפורום המקצועיים שלנו יעזרו לכם.

 1. ag43

  הרבה פעמים שידרוגים דרך היצרןחנות יקרים ללא צורך. ברוב המוחלט של המקרים עדיף לקנות SSD ולהחליף לבד, גם עולה הרבה פחות וגם נשארים עם כונן מכני כגיבוי או משני. כדאי גם לבדוק האם אפשר לקנות מחשב בתצורה של 1X8 גיגה ולהרחיב לבד לדוגמא. הרבה יותר זול.

  24/05/2015 בשעה 22:03
 2. u1988

  גם לרכוש נייד עם כונן DVD ולהתקין CADDY כונן דמה שם אפשר לשים את הדיסק קשיח הנוכחי ,
  ובמקום הכונן הקיים לשים SSD בשביל מערכת הפעלה+תוכנות כבדות, השאר מואחסן בכונן שהיה קיים בפנל דמה.

  24/05/2015 בשעה 22:14
 3. ChaosPower

  למה לא נאמרה פה אפילו מילה אחת על כרטיסי מסך מקצועיים? אם מדובר פה בעריכה גרפית ההמלצה על מחשבים בעשרת אלפים ש"ח צריכה להיות לא על מחשבי גיימינג אלא על מחשבים מתקדמים עם כרטיסי מסך QUADRO או FIREPRO.

  24/05/2015 בשעה 23:33
 4. mindblast

  מכל המשחבים רק 1 מגיע עם SSD, זה ממש יאט את העבודה של המחשב וזמן=כסף. לדעתי מי שעושה עריכה גרפית לפרנסתו עדיף לו לקנות מאק.

  24/05/2015 בשעה 23:53
 5. urib

  מכל המשחבים רק 1 מגיע עם SSD, זה ממש יאט את העבודה של המחשב וזמן=כסף. לדעתי מי שעושה עריכה גרפית לפרנסתו עדיף לו לקנות מאק.
  אחלה מערכת הפעלה לגרפיקה במיוחד שמישהו באפל שכח לעדכן את הגרסאות של OpenGl, OpenCl.
  25/05/2015 בשעה 00:29
 6. Ymac

  מצחיק שהמקבוק נקטל ישירות, אבל מופיע בלוגו הכתבה…

  25/05/2015 בשעה 02:33
 7. odedyac

  yea… yea.. YAP YAP YAP…. MAC MAC MAC
  אמו של בני היא בעלת סטודיו די גדול אי שם ביוהנסבורג דרא"פ.
  מאז 2007 היא חופרת וחופרת על הMAC MAC MAC = YAP YAP YAP = AIO
  אישית מה אני מבין…. (חוץ מהיכולות של INTEL NVIDIA ן AMD לא מכיר את הMAC)
  היא אמרה שאין וירוסים…
  אמרה שהתוכנה היא …. משהו מיוחד _ (לפי דימיוני זה נשמע כך: התוכנה עובדת בשכבה מקבילה לחומרה ועקב כך הביצועים גבוהים.. וזה מיוחד רק ל MAC)

  ב2012 כבר היה לה את ה AIO ואז בקשתי ממנה את המפרט.
  היה שם מרובע ישן של INTEL + איזה כרטיס AMD שלא עובר את GTX460 ו4GB של RAM. _ (ועדיין חופרת ומתפארת ב חומרה הזו)
  והנה אני משוחח איתה בסקייפ, ויש לי 2600K + GTX680 + 16GB במחיר יותר נמוך מכל מה שיש לה. אז הערתי שלדעתי השדרוג של הAIO פשוט לא משתלם.

  בקיצור:
  לקחתי את המחשב שלי לשם ועשינו תחרות במשך סופשבוע שלם _ (קידודים עריכות וכו)
  נחשו מי ניצח….. _ (אבל הפאןגירל עדיין רטנה על מושגים של מהירות ובלה בלה בלה MAC , משהו כזה)
  הוספתי SSD של 240 למחשב שלי …………….. ומאז יש לה בסטודיו 3 מחשבים נייחים I7
  (את הMAC ההוא היא לקחה הבייתה)

  הנקודה היא:
  כששאלתי בפעם הראשונה איזו חומרה יש בMAC _ (כי האמת לא העלתי בדעתי שזו חומרה של INTEL או AMD או NVIDIA) _ הייתי בטוח שזה חומרה אחרת.
  בביצועים אין לMAC שום יתרון ממשי.

  25/05/2015 בשעה 09:33
 8. ag43

  -אמריקאי
  -פאנבוי

  25/05/2015 בשעה 09:52
 9. KAKADU999

  באיזו תוכנת ניווט אתם משתמשים ?

  כי לגמרי סטיתם מהנושא !

  מק נגד PC ? מה נסגר ?

  ולעצם העניין – נייד לעריכה ?
  רק אם הניידות מחייבת / מחוייבת.
  בגדול, עדיף להמנע מזה. כי מה לעשות,
  החומרה עדיין לא שם, וספק רב אם אי פעם תהיה.

  25/05/2015 בשעה 14:13
 10. Yoram_gini

  כתבה חובבנית . כמו בפעמים אחרות, אנשים שאינם מתפרנסים ממדיה דיגיטאלית מרשים לעצמם לכתוב כתבות.
  כמה שטויות בכתבה אחת.

  אם הייתם מקצוענים עם ניסיון הייתם פוסלים את סדרות הקוואדרו וכל המוצרים של AMD בהקשר של עריכה, כבר על תחילת הכתבה, אבל שאין ניסיון אז כותבים שטויות שמקורם בפשוט לבדוק איזה מוצרים קיימים ומה המחיר שלהם .

  החשיבות במחשבים לעריכה ועשיית תלת מימד ודו מימד נראית ככה:
  מסך
  SSD
  RAM
  מעבד
  כל השאר

  ואם היה לכם ניסיון בעשיה עצמה הייתם מבינים למה.
  אגב MAC זה אשפה. אי אפשר להתקין עליו MAX. התוכנת תלת הכי פופולרית בארץ, והשניה הכי פופולרית בעולם. חבל שלא ציינתם את זה.

  25/05/2015 בשעה 15:03
 11. KAKADU999

  אהההםםם

  הבנתי שצניעות היא הצד החזק אצלך.
  אתה מבין ויודע ואחרים – חובבנים, במקרה הטוב.

  נו, מה אגיד ומה אומר !

  25/05/2015 בשעה 15:13
 12. dans41

  זה לא השוואה נכונה, גם עם mac יותר יקר יש תוכנות אקסלוסיביות אליו שלא תמיד יש להן תחליף ראוי.
  תשוו בין premiere ל final cut או בין logic pro לcubase לצורך העניין זה העניין של נוחות משתמש.
  אני לא מציין פוטושופ וillustrator כי מבחינתי אין להן מתחרים.
  לפני קניית מחשב תעברו על התוכנות שאתם הולכים לעשות בהן שימוש ועל הרשימת דרישות שלהן למערכת כדי שלא תוציאו אלפי שקלים למחשב שלא מתאים לכם.
  ושוב לפני זה כדי באמת לשקול אם אתם באמת צריכים נייד בשביל עבודה גרפית או שאתם יכולים לעשות את העבודה מעמדה קבועה (נייח) ואפילו לשקול לקנות נייד פשוט לצורך פגישות עסקיות בשביל להציג תוצרים.

  25/05/2015 בשעה 15:20
 13. YairZ

  Yoram_gini – אני זה שכתבתי את המדריך (כן הוא קצר, אך בגלל נסיבות שאינן תלויות בי). אתה יודע במה אני מתעסק כבר שנים? בכל מה שרשמת שאני לא מתפרנס ממנו ותוסיף לזה את ההיבט החומרתי.
  אם הייתי במקומך, הייתי שוקל למחוק את התגובה הזו, כי אתה מראה את חוסר הידע המוחלט שיש לך. אם אתה מתעסק בתחום – אז זה פשוט עצוב, צר לי.

  25/05/2015 בשעה 15:59
 14. Yoram_gini

  נראה שההפך הוא הנכון.
  אתה מוצא לנכון לכתוב כתבה על מחשב עריכה בתקציב נמוך, בעוד שאף מקצוען, שהוא מקצועי, שמתפרנס ממה שהוא עושה – יעדיף לקנות.

  למה? כי חומרה חזקה במחיר גבוהה תצדיק את הסכום שלה עשרות מונים.
  כל הקונספט של הכתבה לא נכון.

  עכשיו לתוכן הענייני של הכתבה, מעבד ממש לא הכי חשוב בסדר העדיפויות
  בכל תוכנה, מעבד מתבטא בזמן, כאשר אתה מבקש פעולת חישוב. רינדור, קימפול, פילטרינג וכ'. אפילו באפטר אפקטס, הפריביו ריל טיימ כבר עבר לCUDA . וגם שם יש מגבלות. אף מעבד לא יריץ לך 10-20 שכבות פילטרינג בריל טיימ פריביו בFHD וגם בפחות. אולי שני קסאונים של ה 20 ליבות E7, לא בטוח אין לי אינדיקציה. מעבדי I7 בהחלט לא.
  אז לקחת משו שהביטוי שלו בזמן הוא אך ורק כאשר מבקשים חישוב יזום, שקורה אחד לכמה זמן, אבל לא מתבטא מעבר לכך.

  מעבד בעדיפות אחרונה.

  מה כן בעדיפות גבוהה:
  מסך – צבעים נכונים, אי התעייפות העין שלך, נוחות עבודה, הדבר היחידי שבאמת מתבטא באיכות העבודה שלך והיחידי שיש לו אימפאקט ישיר על הOUTPUT שלך, הוא במקום ראשון.

  SSD, מקום שני, שתעבוד על קבצי 8K או רנדרים שבהם יש עשרות עצמים שטוענים טקסטורות, אתה תבין למה SSD חשוב יותר ממעבד.
  שלוחצים רנדר אפשר להגדיר את האופטימיזציה שגם I3 יראה טסטים צ'יקצ'ק (לא שאני אומר שצריך I3), יש גם אופציותshading rate במרנדרים המודרנים שמאיצים טסטים עם פגיעה נמוכה מאוד באיכות. אין שום אופטימיזציה שתוכל לעשות כדי להאיץ טעינה של טקסטורות חוץ מלהפוך אותם לקאש ולפורמט של המנוע רנדר, וזה לא תמיד אפשרי. תפתח אפטר עם דיסק 5400, בהצלחה. בווינדואוס ישן ועמוס בתוכנות זה יכול להגיע גם לזמן טעינה של 5 דקות. SSD בחיים לא יעבור זמן טעינה של 20 שניות (ופחות מזה בדרך כלל) גם אם הווינדואוס שלך מזוהם בזבל. (אני מדבר על דגמים ששווים לevo)

  RAM, אפשר לחכות 30 שניות לרנדר טסט במקום 20 שניות לרנדר טסט, אי אפשר לרנדר שטיח מלא שיערות או איזור הרהרי מלא דיספייסמנט אם בסוף האופטימיזציה שלך של הגדרות רנדר הוא דורש לשפוך לראם יותר ממה שיש לך בזמן הרנדר. אפשר לחלק לסצנות נפרדות. וזה כבר יהיה יותר איטי מלרנדר על מעבד יותר איטי אבל שנותן לך את האופציה לתת מענה לדיספלייסמנט בבת אחת.

  קיצר, הספק ניתז מכל עבר בכתבה הזו, בהשוואה לפייפליין של פרילאנסר שום דבר ממה שכתבת לא עושה הרבה היגיון לדעתי.

  25/05/2015 בשעה 18:35
 15. KAKADU999

  הממ,
  המשך יבוא ?!

  25/05/2015 בשעה 19:17
 16. YairZ

  מה זה בדיוק תקציב נמוך? ראיתי מספיק עורכים דבלים שקנו נייד ב-11 אלף בתקווה ש-SLI/CF, מעבד שחזק ב-5 אחוז ורייד יעשו להם פלאים לעומת מחשב ב-5 אלף (כמו אחד מהדגמים שציינתי בכתבה). אמממ, נחש מה קרה לציפיות שלהם. מסך איכותי הוא אכן בעדיפות גבוהה, ופירוט עליו רשום במדריך הכללי המורחב שאליו יש לינק במדריך הזה. מעבר לכל, ברוב הדגמים שהכנסתי יש מסך IPS (חפש תת דגם ספציפי, כפי שרשום 2 פסקות מעל להמלצות במדריך).

  SSD מקום שני? אני עד לפני חצי שנה עבדתי עם קבצים ברזולוציה גבוהה, מן הסתם ה-SSD נתן לי יכולות טעינה/שמירה (כולל ביניים) מהירות יותר. אבל "מהפך"? וואלה לא. אגב, אני כן פותח אפטר & פרימייר על הנייד שלי הוותיק שלי עם כונן 5400, וואלה? לא מתלונן על כמה שניות.
  RAM? חשוב הרבה יותר מ-SSD. אם אין לך מספיק, אתה גמור, נקודה. גם מעבר לכתיבה ע"ג SSD לא תעזור לך בגרוש. אם יש לך 500 ש"ח שאתה רוצה לשדרג למחשב – במידה ואתה קרוב לנצילות מלוא הראם, אותו אתה תקנה, ולא כונן SSD.

  זמן = כסף זה ללא ספק, אבל אם אתה עובד בצורה מקצועית ודורש מחשב אגרסיבי, אין מנוס אלא לקחת מחשב נייח (+ נייד לעריכות היותר קלילות יותר). לכל מחשב ב-4-5 אלף ניתן להוסיף ראם ו-SSD והוא ינשוק לביצועים של המחשבים שעולים כפליים ממנו בתחום הגראפיקה. אם אתה רוצה או ממליץ לקנות אחד כזה, שיהיה לך בהצלחה.

  25/05/2015 בשעה 20:22
 17. nachum37

  "התשובה ברורה – PC", "כלים גרפאיים מיוחדים" – כאן הפסקתי.

  רמת-גן.

  26/05/2015 בשעה 09:49
 18. urib

  מעבד בעדיפות אחרונה.
  
  
  

  בשם הפיקסלים הקדושים, עד הפסקה הנ"ל הזאת הרסת לי את כל הציפיות ממך.:nono:

  26/05/2015 בשעה 22:58
 19. yosi b

  ][RIGHT][COLOR

  
  
  
  
  כתבה חובבנית . כמו בפעמים אחרות, אנשים שאינם מתפרנסים ממדיה דיגיטאלית מרשים לעצמם לכתוב כתבות. 
  כמה שטויות בכתבה אחת. 
  אם הייתם מקצוענים עם ניסיון הייתם פוסלים את סדרות הקוואדרו וכל המוצרים של AMD בהקשר של עריכה, כבר על תחילת הכתבה, אבל שאין ניסיון אז כותבים שטויות שמקורם בפשוט לבדוק איזה מוצרים קיימים ומה המחיר שלהם . 

  אדיוט .מבין הכל יותר טוב מכולם ויודע מה כולם גם עושים למחייתם… , הכותב (יאיר) הוא גרפיקאי מקצועי (או שאני טועה? יאיר – תקן אותי.) מהוותיקים כאן בפורום, וכמוהו יש כאן רבים כאלו.

  אני דרך אגב (גרפיקאי ובעל לתלתיסטית) משתמש במפרט הרשום מימין ועדיין מסכים עם עיקרי הכתבה למרות היותי חובב חומרה מושבע ואולי דווקא בשל כך יודע מנסיון שככל שעולים במחיר המחשב כך יחס התמורה-תועלת יורד (כלומר יותר כסף לפחות שיפור בעבודה) הסכום שבו מתרחש המפנה (למרות ששני המחשבים שלי עולים עליו בהרבה) הוא כ5-6K גם בנייד (שלב ה4790 וה970)וגם בנייח (שלב ה4720 וה960) .
  על עיקרי הדברים לא אוסף להתווכח רק אציין שהכתבה התייחסה לגרפיקה דו ותלת מימדית כאחד כך שחוסר הידע שלך עצמך מובן. פחות מקובל הוא חוסר כבוד לאדם הכותב טור מבלי לטרוח לקרוא את הכתבה לדעת את עיסוקו או להיות בקיא מספיק בתחום.
  לך ללמוד קצת על צניעות ( על חומרה.. )

  26/05/2015 בשעה 23:33
 20. Yoram_gini

  בפסקה השניה נתתי נימוק מפורט לכל דבר שכתבתי, ודוגמאות קונקרטיות מתוך פייפליין של פרילאנסר שעובד לבד.
  אבל בחרת להתעלם וללכת לריב עם ססמאות (וגם לקלל).

  שהקוראים יחליטו לבד מה נכון בעניין ומה לא.
  בהצלחה.

  27/05/2015 בשעה 05:39
 21. levelone

  מת על זה שאתם תמיד ממהרים לקטול את הMAC. כמו רוב בעלי המחשבים, תמיד הייתי משתמש בPC. מה גם שיש לי ידע והבנה יחסית טובים במחשבים ככה שאף פעם לא הייתה לי בעיה להוציא את המקסימום מהמחשב שלי ולנצל אותו בצורה הטובה ביותר לצרכים שלי. לפני כמה חודשים החלטתי שאני מחליף את המחשב הנייד של HP שהיה ברשותי. אחי הגדול המליץ לי בחום לקנות MAC ולא PC. התלבטתי הרבה ובסוף הלכתי על הMAC. האמת? ב1,900 דולר ששילמתי עליו הייתי יכול לקנות מחשב נייד פשוט חיה של MSI כי הייתה לי את האופציה לקנות אותו בחו״ל ולא לשלם מכ״ס או מ״ס קניה. אבל לא עשיתי את זה, ואני לא מצטער שניה. אולי הPC היה עולה בכל קנה מידה מבחינת כוח עיבוד ויכולת גרפית על הMAC שלי, אבל שום מחשב לא היה נותן לי חבילה שלמה כמו שהMAC שלי נותן. עיצוב קל ומדהים, עכבר ללא מתחרים, מסך מהטובים בעולם וסוללה שמספיקה לכל כך הרבה זמן יחסית, ונטענת ממש מהר עם מטען קטן ונוח. הרמת איבזור שיש לMAC פשוט לא קיימת במחשבי PC. הגימור כ״כ מדוייק ואיכותי שכל דקה זה תענוג. המחשב נכבה ונדלק בהינד עפעף. המשקל נמוך ונעים לנשיאה. וכמובן, גולת הכותרת, מערכת ההפעלה. שיש לה את החסרונות שלה כמו לכל דבר אחר בעולם אבל עצם זה שנפתרתי מסיוט העדכונים של ווינדוס ומהצורך להחליף למערכת ההפעלה החדשה ביותר כל כמה שנים פשוט גורם לאושר. אה, וכמובן שלא נשכח את הסיוט שבלעשות פורמט למחשב PC ואת כל הבלאגן שנלווה לזה, מה שלוקח שמינית מהזמן בMAC ונוח לאין שיעור לעומת הPC.

  הנקודה החשובה פה היא, שכשעושים השוואה לעומק, מגלים שמחשבי MAC נותנים חבילה העולה בהרבה למחשבי PC בהוושאה אליהם. אם הייתי קונה מחשב אחר שעונה על אותם הקריטריונים של משקל, חיי סוללה, זריזות ואיכות הגימור והרכיבים עד לרמת כרטיס הרשת והתקן הבלוטות׳, לא רק שהייתי משלם יותר, גם הייתי מקבל הרבה פחות ואני מוכן ומזומן לעשות השוואה עם כל מי שרק ירצה כי אני עשיתי כל השוואה ובדיקה אפשרית.

  בד בבד, אם אומר את האמת, כנראה שאין סיכוי שאקנה MAC לצורך גיימינג או תפעול תוכנות כבדות. המחיר לא שווה את זה ואין ספק שאם הידע קיים אצל הצרכן, הוא יכול להרכיב מפלצת על במחיר סביר לחלוטין.
  לדעתי הוא גם יפסיד הרבה כי להתעסק עם PC זה פשוט כאב ראש אין סופי. תסתכלו על מחשבי הMAC PRO השולחניים החדשים. פשוט גאונות הנדסית בחבילה פצפונת. אין שום חברה בעולם שהמצליחה להגיע לרמה כזו של איכות סופית של המוצרים שלה, זה פשוט לא קיים. כמובן שזה נובע מגורמים כאלה ואחרים אבל זה לא משנה את המציאות.

  בסופו של דבר, צריך להיות צרכן חכם ולהתאים את הצרכים שלכם ואת הממון שבשרותכם לסוג ואיכות המחשב. אין לשלול מחשב כזה או אחר בגלל דעות של אנשים אחרים. אולי לעורך גרפי מסויים מחשב MAC יהיה עדיף בגלל שהוא רוב הזמן נייד והעריכה הגרפית שהוא עושה היא בסיסית ולא כבדה ותוכנה כזו או אחרת שהיא אקסקלוסיבית לMAC מציעה לו בדיוק את מה שהוא צריך?!

  סבלנות רבותיי, סבלנות וסקרנות זאת התשובה. לחפור בפורומים ולהתייעץ עד שתגיעו להחלטה הנכונה בשבילכם.

  28/05/2015 בשעה 00:14
 22. KAKADU999

  leveone –

  שכחת דבר אחד חשוב !
  לכתוב בתחילת הפוסט שלך " מודעה פרסומית ".

  28/05/2015 בשעה 10:43
 23. levelone

  KAKADU, שחכת להחליף את השם שלך לילד קטן חסר יכולת הבנה שלא יכול להבדיל בין בן אדם שכותב על החוויה האישית שלו לבן אדם שמפרסם מוצר. את מי בדיוק אני מפרסם? מה נראה לך שיוצא לי מזה? אייפונים בחינם? תפסיק לבלבל את המוח ואם אין לך תגובה עניינית אז פשוט תשתוק.

  28/05/2015 בשעה 11:21
 24. yosi b

  ][RIGHT][COLOR

  
  
  
  
  leveone -
  שכחת דבר אחד חשוב !
  לכתוב בתחילת הפוסט שלך 
  " מודעה פרסומית "
  .

  למרות חוסר אהבתי (בלשון המעטה) לאפל בכלל ומק בפרט אני מוכרח לציין שהתגובה הייתה- לפחות לטעמי- שקולה ורצינית, אין כאן טענות של פאנבויז ש'המעבד שלהם יותר מהיר' ו'הזיכרון שלהם יותר חזק' או סתם 'אוכל את כולם בלי מלח' קלאסי..
  הטענות רובם ככולם נכונות המעלה הגדולה והעיקרית של התפוח הנגוס הם פרקטיות ואסתטיות . תמיד הכי יפה, תמיד הכי דק,תמיד הכי קל,תמיד הכי נוח למגע. זה פשוט עובדה. זה שיש רבים (ואני בניהם) גיימרים גרפיקאים או סתם חובבי חומרה שחולמים על MSI T80 או איזה alienware מגושם -עדיף מותאם אישית.. לא הופך את המעלות האחרות ללא רלוונטיות או 'פרסומיות'
  בכלל בפורום כאן (ואני חלק ממנו) נוצר מצב ששפוי ואפ' מודל לחיקוי הוא אדם המשקיע אלפי שקלים במערכת קירור מים צבעונית שלאחר עבודה מטורפת (וגם – יש לומר – מדהימה) מוסיפה אחוזי פעולה מיזעריים, לעומת זאת אדם הקונה נייד או AIO של אפל בכמה אלפים יותר בשביל מעלות שימושיות וחשובות לרבים מתקבל כאן כפאנבוי או פשוט אדיוט (ולא יורם, אינני חושב שהמילה הזו קללה) שאין הדעת סובלתו.

  טעם במחשבים הוא אישי ומשתנה גם בין המבינים בחומרה לאלו שלא (ושלא מעניין אותם).

  28/05/2015 בשעה 13:56
 25. KAKADU999

  אז אני לא בדיעה שלך, לגבי מה שלוולוואן כתב,
  בעיקר כמה דברים שמטרידים אותו בחלונות וכו'.

  ולהערתך הכללית, כל הדיון הזה הוא על מחשב נייד לעריכה גרפית –
  כזו או אחרת, אז מה קשור עכשיו נייד של אפל שהוא יפה ושאר ירקות,
  רק לא כ"כ מתאים מבחינת תמורה / מחיר לנושא הדיון ?

  28/05/2015 בשעה 14:37
 26. levelone

  לא כל אחד צריך בהמה של מחשב. מחשבי מאק נותנים גם איבזור ברמה גבוהה וגם ביצועים מעולים בלי שום פשרה בשום מדד. לא מסך, לא ראם, לא אחסון, ולא עכבר. הכל עשוי מעולה ועדיין מצליח להריץ תוכנות כמו sketchup וphoto shop או illustrator בלי שום בעיה. בזמן שיש מחשבי פיסי כמו yoga pro שעולה כמוהו ונותן הרבה פחות.

  וכן מה לעשות, נכון שלווינדוס יש יתרונות ויש כמה דברים בממשק שלה שאני ממש מעדיף אבל השימוש בה הוא סיוט והנוחות שלה לא מתקרבת בשום צורה לרמה של המאק. ואם אתה לא מסכים איתי אז כנראה שלא ראית איזה סיוט זה לבן אדם שלא מבין במחשבים לעשות טרובלשוט לווינדוס.

  28/05/2015 בשעה 16:13
 27. QttP

  לא כל אחד צריך בהמה של מחשב. מחשבי מאק נותנים גם איבזור ברמה גבוהה וגם ביצועים מעולים בלי שום פשרה בשום מדד. לא מסך, לא ראם, לא אחסון, ולא עכבר.

  יש פשרות בserviceability וupgradeability, אבל זה מעניין רק אחוז קטן של משתמשים. וממילא כולם מחכים את הMAC ויותר ויותר מחשבים בשנים האחרונות קופצים על הטרנד של "קופסה סגורה ודקיקה שקשה לתחזק". רק שהמימוש של הרוב רחוק שנות אור מזה של Apple. 🙂

  וכן מה לעשות, נכון שלווינדוס יש יתרונות ויש כמה דברים בממשק שלה שאני ממש מעדיף אבל השימוש בה הוא סיוט והנוחות שלה לא מתקרבת בשום צורה לרמה של המאק. ואם אתה לא מסכים איתי אז כנראה שלא ראית איזה סיוט זה לבן אדם שלא מבין במחשבים לעשות טרובלשוט לווינדוס.

  עשית פה משמש של כמה טענות. "השימוש בה הוא סיוט" – שטות שלא זקוקה לתגובה. "הנוחות לא מתקרבת בשום צורה לרמה של המאק" – בספק גדול, זה עניין של העדפות. אפילו בעצמך הודית שבדברים מסוימים אתה מעדיף את ווינדוס. ולגבי עניין הtroubleshoot – אני אשאל אותך: איך אדם שלא מבין במחשבים עושה troubleshoot לMAC?

  28/05/2015 בשעה 16:56
 28. levelone

  חחח שטות? איך אתה אומר שזו שטות? על סמך מה אתה אומר את זה? כנראה שלא היה לך מאק מספיק זמן מילה אחת ממה שכתבתי היא לא שטות ואני יותר מאשמח להוכיח לך את בורותך כי זה ממש מתחיל להרגיז כל התגובות האלה.

  תגיד, אתה אוהב להוריד משהו כמו מיליון עדכונים כל פעם שאתה עושה פורמט? אה ולחפש דאייברים חדשים לחומרה אתה אוהב? אולי אלה התחביבים שלך אני לא יודע.אני בכל אופן אני ממש נהנה מזה שכמעט אין עדכונים לחומרה כי הכל עובד בהתאמה על כך מושלמת. וכמובן שממש כיף שיש לי מחיצה שמכילה את מערכת ההפעלה למקרה שאני רוצה לעשות פורמט. דבר שהוא כ"כ פשוט ונוח במאק. ועצם זה שכמעט ואין עדכונים גם אחרי הפורמט זה פשוט וואו.
  איזה נחמד זה שאתה כל פעם אתה צריך לדאוג לשלם לאנטי וירוס? מת על זה.

  אבל אני יותר אוהב שאין לי צורך בזה. בכלל. הרבה יותר נחמד.

  הכי כיף בווינדוס זה שחיקה של הסוללה. שכל פעם היא מגיעה ל100% ואז יורדת אחוז ואז נטענת ואז יורדת ואז הלכה לך הסוללה.

  איזה כיף שבמאק אבל, ברגע שהסוללה נטענת במלואה הספק הופך למקור המתח הראשי והסוללה מתנתקת בלי שאתה בכלל יודע,….

  בקיצר גבר, אני יכטל להמשיך מפה ועד סין עם יתרונות שיש למאק וכנראה לעולם לא יגיעו לווינדוס. הדבר היחיד שאני מעדיף בווינדוס זנ כמה דבאים מאוד ספציפיים בממשק ובצורת השימוש. אז אל תתבלבל לחשוב שהייתי מעדיף וינדוס באיזו שניא צורה.

  אגב יש לי ווינדוס על המחשב לכמה דבאים ממש ספציפיים. תיהיה בטוח שאמי משתדל להימנע מלהעלו. אותו כמה שיןתר.

  שאלת איך עושים troubleshoot למאק.
  התשובנ היא לא יודע, כי עוד לא עשיתי.
  אבל כשהייתי צריך לעשות לחברה שלי פורמט לווינדוס כי לא היה בא לו לעדכן תיהיה בטוח שעשיתי הרבה מאוד troubleshooting.

  28/05/2015 בשעה 17:39
 29. Yoram_gini

  "שום מחשב לא היה נותן לי חבילה שלמה כמו שהMAC שלי נותן"
  מה שלם בחבילה שאין את האופציה להתקין בה ת התוכנה כמעט הכי פופולרית בעולם כמו 3ds max?

  " עיצוב קל ומדהים"
  מכוער ליניארי ומתיימר. ASUS ZEN עשו את זה יותר טוב. ובפחות כסף

  " עכבר ללא מתחרים"
  אתה באמת פרסומת קאקאדו צודק.
  "ללא מתחרים" כן, חוץ מלוג'יטק מייקרוסופט שעושים עכברים כפליים נוחים וטובים.
  העכבר של אפל פשוט לא נוח. אתה לא מבין מה אתה מחזיר ביד, אין צורה של כניסה לשקע של המרכז יד. מה נוח בזה?

  "מסך מהטובים בעולם "
  שווה ל DELL באותו המחיר.

  " הרמת איבזור שיש לMAC פשוט לא קיימת במחשבי PC"
  בגלל שבפיסי אתה יכול לבחור כמה אתה רוצה להשקיע בעכבר. כל עכבר של מיקרוסופוט הזולים יהיה יותר נוח לכף יד מהגוש השטוח והמכוער הזה שאפל קוראים לו עכבר.
  אני רוצה לעשות ZOOM OUT או לגלול אני רוצה להרגיש גלגלת מתחת לאצבע שלי שמתגלגלת שם, ואני מבין שמשו ציך לזוז. מה זה המשטח החלק הזה מתחת לאצבע זה מביא תסעיף .

  "הגימור כ״כ מדוייק ואיכותי שכל דקה זה תענוג"
  מדדת את הזוויתות של הגימורים בקצוות? אני מתחיל לאבד אותך בין כל המשפטי מכירה האלה.

  "המחשב נכבה ונדלק בהינד עפעף. "
  המחשב שלי עם EVO נדלק ב 8 שניות כאשר מותקנות עליו 7 תוכנות תלת ורוב התוכנות של אדובי ופאונדרי (והוא בשימוש מקצועי כבר קרוב לשנתיים). אם הצלחת בפחות מזה עם המאק כל הכבוד.

  " גולת הכותרת, מערכת ההפעלה. "
  כן, גולת הכותרת למה זה סופית מחשב אשפה. מערכת הפעלה שלא תומכת בכל התוכנות ולא תומכת ב 3ds max. התוכנה השניה הכי גדולה בעולם לתלת מימד. לא נתמכת.
  מלא משחקים ותוכנות לא יכולים לרוץ על MAC . אחלה של גולת כותרת .

  "שנפתרתי מסיוט העדכונים של ווינדוס ומהצורך להחליף למערכת ההפעלה החדשה ביותר כל כמה שנים פשוט גורם לאושר"
  מי אמר לך להחליף לא הבנתי. אני טוב לי עם 7 אז נשארתי עם 7. אף אחד לא מחייב אותי להחליף. אולי אחליף ל 10.
  אני אתקדם ואקבל פיצ'רים חדשים שיועתקו מהOSX, מה שיהפוך את ה OSX ללא נחוצה באופן מוחלט.
  בגלל שבפיסי מחליפים, אז המערכות מתקדמות קדימה והזרימת עבודה מתקדמת, משתפרת.

  "אה, וכמובן שלא נשכח את הסיוט שבלעשות פורמט למחשב PC ואת כל הבלאגן שנלווה לזה, מה שלוקח שמינית מהזמן בMAC ונוח לאין שיעור לעומת הPC."
  ואו. גם אם אני אתקין על OSX כמויות של זבל במשך 3-4 שנים אני אצתרך לתקן אותה בדרך שתיקח זמן. תוכנה זה תוכנה ואתה מסונוור מהססמאות של פאנבויז של אפל.
  אני במחשב עבודה שומר ומתקין רק מה שצריך להתקין. והמחשב טס כבר שנתיים בלי סימנים שאצתרך לטפל בווינדואוס.
  משתמשי מאק חושבים שיש להם ב Backbone איזה קסם שמנקה את עצמו באופן מושלם. אותו חרא כמו ווינדואוס פשוט אין לכם גישה לזה. יש שם גם מנהלים ברקע שרצים וצוברים מידע. הקטע הוא שבפיסי אתה יודע בדיוק לטפל בבעיה אם יש לך כי הידע ברשת גדול עשרות מונים. ב MAC, לך תחפש מי יעזור לך. כולם הרי מסביבך פאנבויז שגם קנו מאק לא תיהיה לך כתובת.

  "הנקודה החשובה פה היא, שכשעושים השוואה לעומק, מגלים שמחשבי MAC נותנים חבילה העולה בהרבה למחשבי PC בהוושאה אליהם."
  מגלים שמחשבי מאק עולים כספית הרבה יותר מפיסי, עם מערכת הפעלה שלא תומכת בכל הדברים, חומרה חלשה יותר, ציוד היקיפי מתיימר ולא נוח ואי יכולת לשדרג.

  "אם הייתי קונה מחשב אחר שעונה על אותם הקריטריונים של משקל, חיי סוללה, זריזות ואיכות הגימור והרכיבים עד לרמת כרטיס הרשת והתקן הבלוטות׳, לא רק שהייתי משלם יותר, גם הייתי מקבל הרבה פחות ואני מוכן ומזומן לעשות השוואה עם כל מי שרק ירצה כי אני עשיתי כל השוואה ובדיקה אפשרית."
  אז כנראה אתה לא מכיר שום דבר בערך.
  אפילו הסדרות הבינוניותשל לנובו כמו FLEX עדיפות על MAC.
  שלא נדבר על Y שעדיין עולה פחות ממאק אבל מהיר ממנו פי 3 ועדיף בכל פאראמטר.

  "בד בבד, אם אומר את האמת, כנראה שאין סיכוי שאקנה MAC לצורך גיימינג או תפעול תוכנות כבדות."
  אז בד בבד, אין לך סיבה לקנות אותו לגרפיקה, וגם למשחקים לא. אז אין לך סיבה לקנות את זה כלל. שאלה אמיתית, מי שוכר אותך, מעיד על עצמך שאתה לא יכול לעשות כבודות כבדות הרי, לא בקטע רע אני באמת מנסה לרדת לשורש הדעה שלך.
  מה זה בגרפיקה לא "עבודות כבדות". אז אתה עושה מה, באנרים ? אני מנסה להבין. לקוח יכול לבקש משו שהוא חושב שהוא קטן , אבל האימפאקט של מה שהוא מבקש מבחינת חומרה, על המשימה שלך, יכול להיות משו מאוד כבד.

  אחת העבודות האחרונות שלי הייתה כל כך כבדה מבחינת הכל, גם דו וגם תלת, שהמחשב שלי בקושי סחב עם ה 6 ליבות וה 32 ראם . בקושי.
  לרנדר משו מפלצתי ולערוך אותו אחרי זה על 4K. מזל שיש CUDA בעולם.
  לך תנהל במאק של 1900 דולר פאסים של רנדר,מאות תמונות ברצפים של 4K ותשלב אותן באפטר. הוא יתפגר לך לפני שתסיים להכניס אותם לפרוייקט ולשמור. נו באמת.

  המחשב מאק שאתה מדבר פשוט היה אומר לי על ידי ארורים שהוא חלש מידי מכדי להתמודד עם כל המידע שאני מבקש. והוא עולה כמעט כמו המערכת שלי. 1900 דולר.
  אתה אומר שאתה מבין במחשבים, לא באנבוי, ולא איש פרסומת. אבל עדיין אומר דברים שהם בדיוק ההפך מהמציאות. למה להטעות אנשים?

  "תסתכלו על מחשבי הMAC PRO השולחניים החדשים. פשוט גאונות הנדסית בחבילה פצפונת. אין שום חברה בעולם שהמצליחה להגיע לרמה כזו של איכות סופית של המוצרים שלה, זה פשוט לא קיים. כמובן שזה נובע מגורמים כאלה ואחרים אבל זה לא משנה את המציאות."
  חח, טוב, בדוק איש שיווק שלהם.
  "PRO".
  בוא תסביר לי מה כל כך PRO בכרטיס של AMD, כאשר כל עולם התלת והדו מימד מתבסס על NVIDIA.
  אין CUDA. אחד הדברים הכי חשובים בגרפיקה.
  אפשר לקנות מפלצת BOXX חזקה משמעותית יותר במחיר של הפחית הזו

  ואחרי כל זה אתה כותב "בסופו של דבר, צריך להיות צרכן חכם".
  עשית קניה רעה מאוד, בוקמום להזהיר אחרים אתה משקר לעצמך שזה מוצר טוב ומשלה עוד אנשים אחרים שיבזבזו כסף ויטקעו מול לקוחות עם משימות שדורשות חומרה חזקה.

  ** אגב, גם למאק יש וירוסים. על המחשב שלי אין אנטיוירוס, ואין לי שום וירוס שנתיים. כי אני לא גולש באתרים שמהם מגיעים וירוסים. שזה בעיקר אתרי טורנטים לא מוכרים ועוד דברים.

  28/05/2015 בשעה 17:57
 30. KAKADU999

  ^^^^^^

  להבדיל מאחרים, כבר על ההתחלה זיהיתי שמדובר בפאנבוי של אפל.
  אמנם מוסווה היטב ( בהתחלה לפחות ) , אבל עם כל פוסט, יורדות המסכות
  ומתגלה האמת העירומה.

  נו, שיהיה…..

  מציע לחזור לנושא הדיון, למה לבזבז זמן ומרץ על טחינת מים ?

  28/05/2015 בשעה 18:01
 31. proevo4ever

  רק רציתי להגיב ל LEVELONE בנוגע לווינדוס, כבר בווינדוס 7 הם שיפרו בצורה משמעותית את התמיכה בדרייברים ואני כרגע מריץ וינדוס 10 ולא צריך להתקין כלום. אולי רק דרייבר לכרטיס מסך וזהו. בנוגע לעדכונים אתה צודק שבאיזשהו מקום זה מעיק אבל אל תשכח שיש המון ווירוסים ופרצות אבטחה כי היא מערכת פופלארית מאוד.. וסה"כ מייקרוסופט עושים עבודה מעולה ואם אני לא טועה גם למאק יש מדיי פעם עדכון אבטחה ו/או עדכון למערכת / לספארי שדרוש ריסטרט לא?

  28/05/2015 בשעה 20:08
 32. QttP

  חחח שטות? איך אתה אומר שזו שטות? על סמך מה אתה אומר את זה?

  על סמך זה שזו שטות שלא זקוקה לתגובה. אז אין יותר מה להגיב על זה. 🙂

   כנראה שלא היה לך מאק מספיק זמן

  לא היה לי מאק אף פעם ובכלל. מה זה קשור כשאנחנו מדברים על ווינדוס?

   תגיד, אתה אוהב להוריד משהו כמו מיליון עדכונים כל פעם שאתה עושה פורמט? אה ולחפש דאייברים חדשים לחומרה אתה אוהב?

  אגלה לך סוד קטן – אני לא אוהב את זה, ולאני לא אוהב "לעשות פורמט" (איזה מונח מקצועי להתקנת מערכת הפעלה), אז אני לא עושה את זה בכלל. כלומר – עושה פעם אחת על מחשב חדש וזהו. 🙂

  איזה נחמד זה שאתה כל פעם אתה צריך לדאוג לשלם לאנטי וירוס? מת על זה. 

  פעם ראשונה ואחרונה ששילמתי על אנטיווירוס הייתה ב1996 כשקניתי את המחשב הראשון שלי.

  הכי כיף בווינדוס זה שחיקה של הסוללה. שכל פעם היא מגיעה ל100% ואז יורדת אחוז ואז נטענת ואז יורדת ואז הלכה לך הסוללה.
  
  איזה כיף שבמאק אבל, ברגע שהסוללה נטענת במלואה הספק הופך למקור המתח הראשי והסוללה מתנתקת בלי שאתה בכלל יודע,....

  זה פשוט בולשיט. כל מה שקורה בMAC בהקשר הסוללה קורה גם בWINDOWS. ובכל מקרה זה נשלט ע"י הfirmware של הסוללה ולא ע" מערכת ההפעלה.

   בקיצר גבר, אני יכטל להמשיך מפה ועד סין עם יתרונות שיש למאק וכנראה לעולם לא יגיעו לווינדוס.

  יש, ויש גם הפוך. כל דיון כזה תמיד הופך לזיוני שכל, כשכל אחד בטוח שהאופן שבו הוא אוהב להשתמש במחשב זה האופן הנכון וכל השאר אידיוטים. אני מעדיף להימנע מדיונים כאלה, לכן לא תראה אותי מדבר על למה אני מעדיף ככה ולא אחרת, כי אני כן מבין שזה פשוט עניין של העדפה.

   שאלת איך עושים troubleshoot למאק.
  התשובנ היא לא יודע, כי עוד לא עשיתי.

  אז כשתעשה, תראה איך זה. 🙂

  28/05/2015 בשעה 22:53
 33. levelone

  אתם תמשיכו להיות אנטי אפל, אני הייתי בשתי העולמות ואני יודע מה ההבדל טוב מאוד ואיפה החרסרונות והיתרונות של כל אחד מהם.
  אין פה שום קשר ללהיות פאן בוי או מוכר. אולי קצת הגזמתי בתיאורים כי אני באמת אוהב המאק פרו שלי, הוא הרבה יותר נוח לי ומוריד ממני כאבי ראש. זה לא הופך אותי לסוכן מכירות. אני בכלל חייל ותאמינו לי שאני מבטל הרבה זמן.

  מה שמצחיק אותי שכולכם, אבל כולכם מדברים מנקודת מבט של בעלי ניסיון וידע. אני אף פעם לא הייתי צריך עזרה בהלתעסק עם המחשב, אבל אני רואה איך אנשים מסתבכים עם ווינדוס וכמה פעמים הם שולחים מחשבים לתיקון בגלל שהם לא מסתדרים איתו.

  בסופו של יום למרות המחיר בארצות הברית למשל אחוז גדול מבעלי המחשבים הם מאק. ולא סתם, יש לזה סיבה. אני בטוח שאחד ממכם הגאונים יקום ויגיד שהם טיפשים והם קונים מותג. אולי יש כאלה. כמו שיש כאלה שקונים אייליאן ווייר כי זה מותג.

  אבל יש שמעדיפים את הנוחות והפשטות של מאק וכמובן את האמינות שיש למחשבים האלה.

  זה שיש לכם טענות נגד לעומת לדברים מסויימים לא הופך את המאק לזבל.

  כן, העכבר של מאק, הטראק פד של במחשבים הניידים הכוונה, הוא הכי טוב בשוק. ואין חברה שמתחרה להם וזה אומר כל מחזיק פיסי שהיה בעלים של מאק בעבר.

  אולי הם לא החברה היחידה שלמחשבים שלה יש מסכים טובים, אבל למחשבים שלה יש את בין התצוגות הכי איכותיות בשוק – ארו ערך imac 5k.

  בחבילה שלמה אני מתכוון שלא חסר לי כלום במחשב: יש מעבד מהיר וחסכוני, יש מסך מעולה, יש עכבר עם מחוות שפשוט גרם לי להפסיק להשתמש בעכבר רגיל כשאני לא משחק, יש זכרון אחסון איכותי וזריז מאוד שמקל מאוד על השימוש במחשב, יש סוללה שמחזיקה הרבה זמן בלי ונטענת מהר מאוד וכמובן שיש ספק כוח קומפקטי עם חיבור מגנטי שלפחות לטעמי הרבה יותר נוח לנשיאה ושימוש.

  זה שאתה לא משלם על תוכנות כי אתה יודע מאיפה להוריד, להצדיע לך פשוט. קוסם. מה זה עוזר לאמא שלי? אתה תבוא ותעשה לה את זה?

  כשאתה מקבל מאק אין עליו שום bloat ware מעצבן שאתה צריך להסיר. אתה מקבל תוכנה נקייה.
  תבדקו איך מוחקים ומתקינים תוכנות במאק. הרבה יותר מהיר ונוח.

  שוב אני אומר, השימוש במאק למשתמש בסיסי היא הרבה יותר נוחה וסימפטית. הוא מקבל כל מה שהוא צריך עם מינימום התעקות וגם משלם בהתאם, זה הכל. למה אתם מתעקשים כל כך להראות לי שאני טועה? לא משנה מה תכתבו אני עדיין יהיה צודק. זה המחשב שלי ואני בדיוק מה הוא שווה ואיך אני חווה אותו. אם הוא לא היה טוב אז פשוט הייתי אומר שהוא לא טוב. בדיוק כמו שאני בחיים לא אמליץ לקנות אייפון או את המאק בוק החדש שהוא פשוט חרפה.

  29/05/2015 בשעה 00:02
 34. Yoram_gini

  אפל היה יכול להיות מחשב טוב לאופיס גלישה באינטרנט אימייל וטיפה פוטושופ וזה רק אם המחיר שלו היה שווה לפי סי. כי הכל שם גרוע. המערכת הפעלה, העכבר, המקלדת, הכל.
  קנית מחשב גרוע במחיר מופרז בגלל עצה לא טובה שנתנו לך, לא יעזור לך מה שתגיד.

  תיהיה חכם תמכור אותו לפאנבוי אחר של אפל ותקנה פי סי חדש משולש בביצועים.

  29/05/2015 בשעה 00:28
 35. levelone

  ואללה התגובה הכי טובה שלך עד עכשיו. תודה שסיכמת בשביל כולנו את כל הדיון. אין ספק שהמחשבים של אפל גרועים. בגלל זה הם נמכרים בכאלה כמויות. שיהיה לך ולפיסי שלך הרבה בריאות ואושר.

  29/05/2015 בשעה 00:45
 36. Yoram_gini

  גם סיגריות נמכרות בכמויות, זה לא מעיד עלייהן כטובות.
  זה שלך באופן ספציפי טוב עם מכשיר אפל זה לא הופך אותו למכשיר טוב. זה מכשיר גרוע שעולה יקר, שבגלל סיביות אישיות שלך החלטת להיות מרוצה ממנו כדי לא להתבאס מהקניה.

  למה להטעות קונים פוטנציאלים.

  29/05/2015 בשעה 01:57
 37. levelone

  יורם היקר, אני אסכם בשבילך. אתה אידיוט בור חסר כל הבנה. זה הכל.

  29/05/2015 בשעה 13:31
 38. se7en

  אם באמת חייבים לעבוד על אותו מחשב בכמה מקומות עדיף כבר לקנות פעם אחת PC במחיר של MAC היקר ביותר.
  בלי להתפשר.
  ולהנות מכל העולמות.

  אף פעם לא הבנתי אנשים שחוסכים בכלי עבודה…ובפרט בתחום התלת.
  ואל תקשקשו לי שמעבד טוב ויקר + כרטיסי מסך איכותיים לא מזרזים את העבודה.
  מעבד מרובה ת'רדיםCUDA בתדרים גבוהים מזרז את ה-WORKFLOW בעשרות מונים…וטיים איז מוני.
  מעבר לעובדה שאתה נהנה "על הדרך".

  אבל זו בכלל כתבה על ניידים תקציביים בתחום.

  29/05/2015 בשעה 15:41
 39. Yoram_gini

  levelone היקר,
  אני בור חסר השכלה שלא כמוך,לא נפל בתרגילים שיווקיים של אפל כמו בחורה שקונה מכשיר כזה, כי הוא לבן ויפה לה בחדר.

  אגב יש לי אפל, אני עושה איתו BUILDS למשחקים, הוא עלה 2800 שקל, ולוקח לו 55 שניות לעלות את ה OSX נקי, וכמה שניות להציג תמונות large thumb בדפדוף.

  אי אפשר לעשות בילד לIOS מפי סי, זו הסיבה היחידה שיש לי אותו.
  שהוא עשה בוט בפעם הראשונה וראיתי את הקו הלבן זוחל שם בטעינה, חשבתי שזה בגלל שהוא מתקין דברים פעם ראשונה, ואז בפעם שזה לקח הרבה זמן , הבנתי איזה זבל זה אפל, ואיזה חכם סטיב ג'ובס שהצליח לדחוף את הדבר הזה בכל כך הרבה מקומות. אגב SSD של אותו הדגם עולה עוד 1400 שקלים חחח. במקום לאותו דגם פחות או יותר כמו ב פי סי.

  בעוד שהמחשב לנובו הישן שלי G700, עלה 2300, טוען את המערכת בכמה שניות מהCHACH SSD, והאמת זז בווינדואוס די מהר שמרתי על המערכת נקיה.

  אבל שוב, העיקר שאתה צרכן חכם ולא מטעה אחרים.

  29/05/2015 בשעה 17:32
 40. kdani

  האמת שמאוד חסרה פה ההתיחסות ל-QUADRO נגד מעבדי ה-GAMEING. לא בטוח שהיום כדי להשקיע ב-QUADRO את המחירים המטורפים, כי לא בטוח שהוא אכן עדיף.
  אני לא הייתי הולך על פחות מ-16 ג'יגה RAM ו-SSD לגרפיקאי, ומכאן להמלצה הכי חשובה – המחירים של הניידים האלה בארץ הוא כפול ממחירם בחו"ל. היבואנים משחקים פה בשוק מצומצם וקורעים את הצרכנים. עדיף לקנות את הנייד בחו"ל, ולקבל פי 2 ביצועים באותו מחיר.
  לדוגמא – W530 (הסדרות החדשות של לנובו לא מוצלחות בעיני) עם 16 ג'יגה RAM, כונן SSD, כונן 1 TB ו-Q2100 עלה 2000 דולר ב-AMAZON ו-17000 בארץ (לפני שנתיים). אני לא חושב שזה השתנה הרבה. צריך לחשוב אם רוצים להשקיע את הכסף ברווחים של היבואנים, או במחשב….

  29/05/2015 בשעה 23:09
 41. urib

  
  

  האמת שמאוד חסרה פה ההתיחסות ל-QUADRO נגד מעבדי ה-GAMEING. לא בטוח שהיום כדי להשקיע ב-QUADRO את המחירים המטורפים, כי לא בטוח שהוא אכן עדיף.
  אני לא הייתי הולך על פחות מ-16 ג'יגה RAM ו-SSD לגרפיקאי, ומכאן להמלצה הכי חשובה – המחירים של הניידים האלה בארץ הוא כפול ממחירם בחו"ל. היבואנים משחקים פה בשוק מצומצם וקורעים את הצרכנים. עדיף לקנות את הנייד בחו"ל, ולקבל פי 2 ביצועים באותו מחיר.
  לדוגמא – W530 (הסדרות החדשות של לנובו לא מוצלחות בעיני) עם 16 ג'יגה RAM, כונן SSD, כונן 1 TB ו-Q2100 עלה 2000 דולר ב-AMAZON ו-17000 בארץ (לפני שנתיים). אני לא חושב שזה השתנה הרבה. צריך לחשוב אם רוצים להשקיע את הכסף ברווחים של היבואנים, או במחשב….

  כי הנושא הזה כבר נטחן בפורום.
  כרטיסי Q לא מתאימים לצרכן הפרטי, כרטיס גיימינג היום נותן יותר תמורה לכסף.
  כרטיסי Q או FPRO מקצועיים. טובים לבתי פוסט לתכנות ספציפיות שמנצלות את היכולות שלהן, במיוחד התכנה "סולידוורקס".

  30/05/2015 בשעה 00:01
 42. urib

  
  
  האמת שמאוד חסרה פה ההתיחסות ל-QUADRO נגד מעבדי ה-GAMEING.
   לא בטוח שהיום כדי להשקיע ב-QUADRO את המחירים המטורפים, כי לא בטוח שהוא אכן עדיף. 
  אני לא הייתי הולך על פחות מ-16 ג'יגה RAM ו-SSD לגרפיקאי, ומכאן להמלצה הכי חשובה - המחירים של הניידים האלה בארץ הוא כפול ממחירם בחו"ל. היבואנים משחקים פה בשוק מצומצם וקורעים את הצרכנים. עדיף לקנות את הנייד בחו"ל, ולקבל פי 2 ביצועים באותו מחיר. 
  לדוגמא - W530 (הסדרות החדשות של לנובו לא מוצלחות בעיני) עם 16 ג'יגה RAM, כונן SSD, כונן 1 TB ו-Q2100 עלה 2000 דולר ב-AMAZON ו-17000 בארץ (לפני שנתיים). אני לא חושב שזה השתנה הרבה. צריך לחשוב אם רוצים להשקיע את הכסף ברווחים של היבואנים, או במחשב....
  כי הנושא הזה כבר נטחן בפורום.
  כרטיסי Q לא מתאימים לצרכן הפרטי, כרטיס גיימינג היום נותן יותר תמורה לכסף.
  כרטיסי Q או FPRO מקצועיים. טובים לבתי פוסט לתכנות ספציפיות שמנצלות את היכולות שלהן, במיוחד התכנה "סולידוורקס".
  
  
  - - - תגובה אוחדה:  - - -
  
  
  האמת שמאוד חסרה פה ההתיחסות ל-QUADRO נגד מעבדי ה-GAMEING.
   לא בטוח שהיום כדי להשקיע ב-QUADRO את המחירים המטורפים, כי לא בטוח שהוא אכן עדיף. 
  אני לא הייתי הולך על פחות מ-16 ג'יגה RAM ו-SSD לגרפיקאי, ומכאן להמלצה הכי חשובה - המחירים של הניידים האלה בארץ הוא כפול ממחירם בחו"ל. היבואנים משחקים פה בשוק מצומצם וקורעים את הצרכנים. עדיף לקנות את הנייד בחו"ל, ולקבל פי 2 ביצועים באותו מחיר. 
  לדוגמא - W530 (הסדרות החדשות של לנובו לא מוצלחות בעיני) עם 16 ג'יגה RAM, כונן SSD, כונן 1 TB ו-Q2100 עלה 2000 דולר ב-AMAZON ו-17000 בארץ (לפני שנתיים). אני לא חושב שזה השתנה הרבה. צריך לחשוב אם רוצים להשקיע את הכסף ברווחים של היבואנים, או במחשב....
  כי הנושא הזה כבר נטחן בפורום.
  כרטיסי Q לא מתאימים לצרכן הפרטי, כרטיס גיימינג היום נותן יותר תמורה לכסף.
  כרטיסי Q או FPRO מקצועיים. טובים לבתי פוסט לתכנות ספציפיות שמנצלות את היכולות שלהן, במיוחד התכנה "סולידוורקס".
  30/05/2015 בשעה 00:02
 43. kdani

  לכל מי שקוטל, המטרה של הכותב זה להגן על הכיס שלכם.
  הייתי מוסיף עוד 2 הערות:
  1. לקנות בחו"ל ולא בארץ – על הניידים החזקים לוקחים פה פרמייה גבוהה מאוד, לפעמים פי 2. עדיף לקנות בחו"ל למרות שלא תמיד אפשר להפעיל אחריות.
  2. שני יתרונות אדירים ל-MAC: משקל, מסך. אין מסך שמתקרב לאיכות של המסכים של ה-MAC. אין תחנת עבודה ניידת שמתקרבת למשקל על ה-MAC.
  3. מי שצריך תחנת עבודה ניידת – סדרת W של LENOVO (רק בחו"ל בארץ המחירים לא הגיוניים), ובקרוב יוצא מחשב בשם P50. המחשבים האלה יקרים, כבדים, אבל אפשר לשם 32 ג'יגה RAM, דיסק SSD עד 1TB ועוד דיסק מכני (1-2 TB). יש להם כרטיס מסך מקצועי (אבל תבדקו שזה רלונטי לתוכנות שאתם עובדים איתם).

  למה לא הייתי הולך על MAC – כי גם ככה אני מעדיף לחבר מסך חיצוני. אז אני אשקיע בכל מקרה במסך איכותי, המחיר יקר בצורה משמעותית, ואין כמעט מחברים. כל כבל קטן עולה הרבה כסף. וצריך להסחב עם כולם.

  31/12/2015 בשעה 20:12
 44. guy877

  אני מוכר y510p sli
  [email protected]
  משומש במצב חדש עם ניילונים קבלות ואריזה

  11/02/2016 בשעה 22:04
 45. yw1971

  לא הוזכרו הניידים עם כרטיסי המסך מסוג וורקסטיישן (קוואדרו ופייר GL), שיקרים פי 2 ומעלה מהרגילים.
  אלה יהיו DELL סידרת PRECISION וכן לנובו THINKPAD סידרה W, ו-ASUS מסידרה שאינה מיובאת הנה…

  כלל האלף דולר משחק כאן – נייד שעולה יותר מאלף, שווה לייבא.

  04/09/2016 בשעה 01:53