בכבודו ובעצמו: כרטיס מסך שולחני בכיר של אינטל נתפס בעין המצלמה

ציוץ טרי מדאלאס מעניק לנו מבט נוסף מקרוב על גרסת המהדורה המוגבלת של יצרנית השבבים לאחד ממוצריה המתקדמים ביותר בדור ה-Arc Alchemist

תחרות ה-Intel Extreme Masters מספר 17 שהתקיימה בדאלאס טקסס כללה 16 קבוצות שהתחרו ביניהן על פרס עיקרי של 100,000 דולר ב-Counter Strike, אך עבור חובבי החומרה הייתה באירוע הזה הפתעה גדולה הרבה יותר מזהות הקבוצה המנצחת (Cloud9, עבור המתעניינים) – הצגה ראשונה מסוגה לכרטיס מסך שולחני ממשפחת ה-Arc Alchemist, בתוך מארז שקוף לכל המעוניין.

תיעודים של הכרטיס הארוך והמאסיבי, עם מעטפת שחורה וצמד מאווררים בתוכה, מצאו את דרכם לרשת במהירות – ולצידם נסיונות לנחש האם מדובר בדגם ה-Arc A770 או שאולי בדגם Arc A780 שמיועד להיות ספינת הדגל בדור הנוכחי, כאשר בשני המקרים הצפי הוא לליבת ACM-G10 מלאה עם 4,096 יחידות עיבוד פעילות בתדר 2.4GHz או יותר ו-16GB של GDDR6 כמו בדגמי הדגל לגיימינג מבית AMD, בהתבסס על תהליך ייצור של 6 ננומטר מ-TSMC עם שטח של 406 מילימטרים רבועים אשר מאכלס בתוכו 21.7 מיליארד טרנזיסטורים.

אותו עיצוב של כרטיס כבר הוצג על ידי אינטל בעבר, תחת הכותרת 'מהדורה מוגבלת' עם הבטחה להשקה במהלך קיץ 2022 – ככל הנראה זה יהיה עיצוב הרפרנס עבור הכרטיסים מאינטל עצמה, שאותו היא תשווק באופן עצמאי (ובמספרים מצומצמים) במקביל לעיצובים אחרים מצד שותפות הייצור שלה, שטרם הוכרזו או נחשפו פומבית. דבר אחד בטוח – כל תצוגה שכזו מקרבת אותנו לרגע בו נוכל להצהיר רשמית כי בשוק העיבוד הגראפי הביתי יש מעכשיו שלוש מתחרות מרכזיות.

מעבר לתצוגה סטטית בתוך ארגז שקוף, וידאו קצר אחר מאותה תחרות של אינטל מציג לכאורה את אחד מדגמי ה-Arc השולחניים בתוך מארז ממשפחת ה-NUC הקומפקטית של אינטל כשהוא מפעיל את כותר המירוצים GRID Legends על מסך 1080p, ללא פירוט נוסף אודות הביצועים המתקבלים אך עם תחושות טובות יותר אודות הבשלות של מוצרים אלו לקראת ההשקה המיוחלת מתישהו בחודשים הקרובים. צפו לעדכונים נוספים בהקדם!