אסוס מציגה שלל לוחות Z390 המותאמים למעבדי Core דור 9 של אינטל

הכירו את הנבחרת: יצרנית החומרה הטאיוואנית מכריזה על לוחות האם החדשים מסדרת Z390 של אשר נוצרו במטרה להתאים לדרישות התובעניות של משתמשים שאפתנים

הגענו לשעת האפס והמידע אודות פלטפורמת המעבדים המתחדשת של יוצאת לאוויר העולם סוף כל סוף. כמובן שאין פלטפורמה מתחדשת מבלי להשיק לוחות אם המתאימים לאותם מוצרים מתקדמים. ערכת השבבים Z390 קיימת מכמה סיבות כאשר אחת מהן היא לספק הזדמנות נוספת ליצרניות החומרה השונות להנדס לוח אם שיתמודד עם אתגרי צריכת החשמל פליטת החום של מעבדי שמונה הליבות החדשים של .

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ריכזנו עבורכם בכתבה זאת את כל לוחות האם המעניינים ביותר של חברת כאשר בראש עומד איך לא, לוח האם המהווה את ספינת הדגל של החברה ואחד שאנחנו ממתינים בקוצר רוח לבחון, ה-Maximus XI Extreme:

לוח אם זה נבנה במיוחד לאלו שמתכוונים למשוך את מעבדי ה- החדשים לקצה באוברקלוקינג תחת קונבנציונאלי ופחות. את החשמל לתושבת המעבד מספקת מערכת מרשימה מאוד של מייצבי מתח וגם מהירות הזיכרון הנתמכת צפויה להיות גבוהה מאוד הודות לחיווי מתקדם בעל מוליכות גבוהה.

בשונה מהרבה השקות אחרות בעבר, חובבי מחשבי המיני לא יאלצו לחכות הרבה. לוח האם ROG Strix Z390-I Gaming הוא לוח בתצורת Mini-ITX המכיל מערכת חשמלית מתקדמת גם כן, WiFi ותמיכה בזיכרון עד 64GB בשימוש מקלות של 32GB מסוג .

אחת ההפתעות הנעימות בהשקת לוחות האם הללו של אסוס הוא ה-Maximus XI Hero בגרסת Call of Duty: Black Ops 4 המיוחדת. משחק זה שעתיד להפוך לרב-מכר בעיקר בזכות מצב ה-Battle Royal המלוטש שלו, מולבש באלגנטיות ובטעם על גבי ה-Maximus XI Hero, שהייתי מתאר כ-"מעוניין לבצע אוברקלוקינג מירבי, אך ה- קצת מפחיד אותי". כמובן שעותק של המשחק בשווי 60 דולר הוא חלק מהעסקה, מחיר המהווה שבריר מעלות המפלצת הזאת.

 

לוח האם ROG Strix Z390-F Gaming לוקח מהויזואליות של לוחות ה-ROG המתקדמים ומגיע בתג מחיר נגיש הרבה יותר, עם מערכת חשמלית מעט צנועה יותר. זה מהווה בעיקר שיפוץ ויזואלי על לפני לוחות אם סטנדרטיים מסדרת ה-Prime של .

אם ב-Prime עסקינן, זה הוא לוח האם שצפוי להיות הזול ביותר מסדרת Z390 החדשה. ה-Prime Z390-P מכיל את התכונות המינימליות להן משתמש יזדקק כאשר יעדיף מתקדם יותר ממה שאלו דוגמת H370 מציעים. יחד עם תכונות כמו תמיכה USB 3.1, מערכת הספקת החשמל מקבלת חיזוק לתושבת המעבד וכך ישנה התאמה טובה יותר למעבדי 8 הליבות החדשים. רטרו אקטיבית שכזה יכול להתאים להמהרה סבירה של מעבדי 4 ו-6 ליבות בשל כך.

לקינוח ישנה תוספת מאוד מעניינת של אסוס והיא לוח אם המיועד ספציפית לתחנות עבודה. ה-WS Z390 Pro יוצר בשביל לשרת בעיקר יוצרי תוכן. מספר גדול של ממשקי PCI-Express באורך מלא מצטרף ללא פחות מ-10 יציאות USB אחוריות בדגם זה. ישגם שני חיבורי רשת קווית במהירות גיגה-ביט. גם גופי משופרים ומערכת הספקת חשמל הדומה לזאת בדגמי ה-Strix המתקדמים הם חלק מהעניין.

בקישור זה מאמר רשמי מבית אסוס המתאר את כל דגמי לוחות האם החדשים