אסוס מנסה להפוך לאפל • HWzone
מחשבים

אסוס מנסה להפוך לאפל

אסוס היא אחת החברות הגדולות ביותר במשק הטאיוואני, וככזו, כל שנה כשאני מגיעים לדוכן שלה בקומפיוטקס, קשה שלא ללכת לאיבוד בין כל המוצרים החדשים. לוחות אם, , כרטיסי קול, , טבלטים, מכשירים , טלוויזיות, מזרימי מדיה, מחשבי הכל באחד, מסכים ועוד מוצרים רבים אחרים.
חברות אחרות, גדולות לא פחות מאסוס, משיקות בתערוכה כמו קומפיוטקס מוצר חדש או שניים, אבל אצל , בגלל מספר המוצרים הרב, החליטו כבר לפני מספר שנים שאי אפשר להציג את כל המוצרים החדשים במסיבת העיתונאים של החברה – ולכן הם מתמקדים רק בחלק קטן מהם באירוע ואת השאר משאירים לביתן החברה.
 
למעשה, כבר מספר שנים שאסוס לא מדברת במסיבות העיתונאים שלה על חומרת המחשב שהיא מייצרת – , לוחות אם, כרטיסי קול וכו'. למרות שבתערוכת קומפיוטקס השנה השיקה החברה שלל מוצרים חדשים מהקטגוריות האלו, ומוצרים מעניינים מאוד, לעיתונאים נשאר ללמוד עליהם רק מההודעות הכתובות לעיתונות.
את מסיבת העיתונאים, אותה הנחה ג'וני שי, יו"ר חבר המנהלים של אסוס, הקדישה החברה למוצרים החדשים שלה – ה-Eee Pad וה-Eee , וכן למכשיר סלולרי חדש (A10) אותו היא מציגה לראשונה יחד עם חברת Garmin.
נראה שזה הכיוון אליו אסוס רוצה לשאוף, כאילו החברה אומרת "אני נמצאת בשוק החומרה, אני שולטת בשוק החומרה – אני התקדמתי כבר הלאה". אסוס, שעם השקת ה-Eee למעשה יצרה את תחום הנטבוקים והפכה להיות המובילה בו, מנסה להיות מובילה גם במגרשים אחרים – ואלו המגרשים של הגדולות – ואפל.
למעשה, כל כך רוכבת על מותג ה-Eee שלה (ובצדק יש לציין), שכמעט כל מוצר חדש שהיא משיקה כולל אותו – גם מזרימי המדיה של החברה. אנחנו בכלל לא נתפלא אם כרטיס המסך הבא של החברה יהיה ממותג תחת מותג ה-Eee.
 
אפל, מאחורייך
 
מחשבי ה-Eee Pad אותם השיקה החברה מתחרים ראש בראש ב-iPad של אפל (לא סתם השם דומה). אמנם חברות נוספות הציגו בתערוכה מחשבי לוח קלים וחזקים, אולם אין ספק שהמוצרים של אסוס הם אלו שעוררו את העניין הרב ביותר. החברה השיקה שני דגמים בתערוכה, ה-Eee Pad EP121 וה-Eee Pad EP101TC. שני המכשירים, על אף ההבדלים ביניהם, רצים על גבי מערכת הפעלה מבוססת , מאפשרים הרצת תכני HD ועבודה ב-Multi Tasking, וכוללים את הפיצ'ר אותו החליטה החברה להבליט הכי הרבה – תמיכה בפלאש. נראה שכל החברות רוכבות על ההחלטה האומללה של אפל לא לאפשר תמיכה בפלאש במכשירי ה-iPad, ו- Touch שלה.
ה-Eee Pad EP121 כולל, כנרמז משמו, מסך מגע בגודל 12 אינצ', והוא מופעל על ידי מעבד Core 2 Dou של המותאם למכשירים נמוכי הספק (בנוסף לכונן SSD, כרטיס רשת אלחוטית ומצלמה מובנית). המכשיר מגיע מצוייד בגרסת ה-Home Premium של Windows 7, כך שבשילוב עם המעבד של המשתמשים יכולים לצפות לקבל גבוהים בעבודה מקבילית.
החלק המעניין ב-EP121 הוא מצבי העבודה שלו. בנוסף למחשב הלוח עצמו, מציעה אסוס לרכישה תחנת עגינה המשלבת את המחשב עם מקלדת אלחוטית, רמקולים איכותיים ומעמד נוח. ואולם, בנוסף לתחנת העגינה שהופכת את המחשב למחשב נייח, מציעה אסוס גם תחנת עגינה ניידת – ההופכת את מחשב הלוח למעיין עם מקדלת מובנת, מארז מלא ויכולת עבודה נוחה למשך 10 שעות.
Eee Pad EP121
Eee Pad EP101TC
דגם ה-Eee Pad EP101TC לעומת זאת לא מגיע עם תחנות עגינה, כאשר את הבובה הניידת הזו (675 גרם סך הכל) מניע מעבד T20 של , וגם הוא כולל כונן , מצלמה מובנית וכרטיס WiFi. ה-EP101TC לא רץ על גבי 7 Home Premium, אלא על גרסא הנקראת Embedded Compact 7, מערכת הפעלה הנשענת על הבסיס של 7 בתוספת כלים מקיפים נוספים, ומאפשרת קישור נוח לסביבת .
 


1 2 3 4העמוד הבא
תגיות

10 תגובות

 1. "החלטה אומללה של אפל"
  יש לי אייפד ואין לי פלאש כמובן.
  האמת? לא מבין מה הביג דיל, אין לי חסך כלל וכלל (מצטער, לא אוהב פרסומות שאוכלות את הסוללה)

 2. מתי המוצרים משוחררים?
  ספציפית, מתי אני יכול לצפות לקנות את הEP121 שמאוד קורץ לי.

 3. ל-1
  אתה לא צריך אייפד בשביל לחסוך בפרסומות,
  בשביל זה יש PLUGINS יא מצחיק..
  איך אתה מגיע לHWZONE ובכל זאת לא מבין בזה?

 4. מעניין אותי אם בקורא האלקטרוני תהיה תמיכה בפורמטים שונים
  כי זה יכול להיות יעיל אם יהיה קורא שיתמוך גם בPDF…
  או שיש כבר?

 5. ל-3
  אנחנו מדברים על סלולרי, כן?
  אין פלאג אין לסלולר שחוסם פרסומות בצורה סבירה.
  מעבר לכך שיוטיוב באייפד הוא מדהים – הרבה יותר מכל מחשב שמריץ פלאש.

 6. מצויין
  לדידי אפל והמייסד שלה הסמל לחזירות ולעשיית כסף ללא הכרה .
  כולם לועגים יצירת חלונות כמובן כולם שוכחים לו ביל גייטס היה נוהג כמנכ"ל אייפל קשה לי האמין שהטכנולוגיה היית מתפתחת כפי שהיא התפתחה

 7. ל 7
  אנחנו מדברים על סלולרי ? חשבתי שאנחנו מדברים על האייפד, שזה לא סלולרי אלה טבלט…
  יש טבלטים שמריצים windows 7 ועליהם אפשר לשים פלאג אין שחוסם פרסומות.

 8. כל הכבוד
  הכתבה ברמה גבוה בהרבה משאר הכתבות הזרות שראיתי בנושא זה. כל הכבוד.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close