אליפות ישראל ב-OverClock – סיקור מלא

תגובה אחת

OCtober 2008 – אליפות ישראל ב-OverClock

אליפות ישראל ב-OverClock אשר נערכה השבוע הייתה הדובדבן שבקצפת של חודש OCtober של HWzone.co.il, חודש המוקדש כולו לנושא האוברקלוק. התחרות שנערכה השנה הייתה האירוע הגדול והמשמעותי ביותר שחובבי התחום בישראל זכו לראות מאז הנושא כבש את עולם המחשבים בישראל עם הקמת אתר HWzone.co.il לפני למעלה משבע שנים.

לראשונה, טובי האוברקלוקרים מכל רחבי הארץ התקבצו יחדיו בכדי להדגים מה אפשר להשיג עם קצת רצון, חומרה איכותית (ולאו דווקא יקרה) ואמצעי קירור מגוונים. אז מה בעצם היה לנו? גופי קירור אימתניים, שיפור של מעל ל-100% במהירות, קרח יבש, קירור גז ואפילו חנקן נוזלי.

לחצו להורדת הסרטון באיכות גבוהה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


תחרות ה-OverClock חולקה לארבעה מקצים שונים: מעבדי AMD בקירור אוויר, מעבדי אינטל בקירור אוויר, קירור אקסטרים ואחוז השיפור הגדול ביותר.
בכל ארבעת המקצים היינו עדים לתחרות צמודה וחלק מהתוצאות שהושגו הן מרשימות אף בקנה מידה בינלאומי.

רשימת הפרסים שהורכבה לצורך האירוע הייתה מרשימה במיוחד, וסך כל הפרסים שחולקו לזוכים בתחרות הסתכם בעשרות אלפי שקלים:

מקצה מקסימום אחוזי שיפור ביצועים
מקום ראשון: מעבד AMD Phenom 8650 + לוח אם Gigabyte 770DS3 + קיט זיכרונות 2GB של חברת OCZ מסדרת Platinum בתדר 800MHz.
מקום שני: לוח אם P45-T2RS PLUS של חברת DFI + קיט זיכרונות 4GB של חברת OCZ מסדרת Reaper בתדר של  1066MHz.
מקום שלישי: פאנל שליטה CoolDrive 6 של חברת CoolerMaster + ראוטר אלחוטי של חברת Linksys + גוף קירור אוויר למעבד מדגם VANQUISHER של חברת OCZ + משחה טרמית של חברת GELID + מאוורר למארז של חברת GELID.


הביצועים הטובים ביותר – מערכות מבוססות פלטפורמת אינטל
מקום ראשון: כרטיס מסך +GeForce 9800GTX של חברת Palit.
מקום שני: כונן קשיח נייד בנפח 160GB מסדרת Passport של Western Digital + מאוורר למארז של חברת GELID.
מקום שלישי: עכבר גיימינג מדגם G5 של חברת לוג'יטק + גוף קירור אוויר למעבד מדגם VANQUISHER של חברת OCZ + משחה טרמית של חברת OCZ + מאוורר למארז של חברת GELID.

הביצועים הטובים ביותר – מערכות מבוססות פלטפורמת AMD
מקום ראשון: כרטיס מסך Radeon HD HD4870 512MB של חברת SAPPHIRE.
מקום שני: קיט זיכרונות 2GB של OCZ מסדרת FLEX בתדר 800MHz עם הכנה למערכת קירור מים + מאוורר למארז של חברת GELID.
מקום שלישי: עכבר גיימינג מדגם G5 של חברת לוג'יטק + גוף קירור אוויר למעבד מדגם VANQUISHER של חברת OCZ + משחה טרמית של חברת OCZ + מאוורר למארז של חברת GELID.

הביצועים הטובים ביותר – מערכות קירור אקסטרים
מקום ראשון: מארז TOWER מסדרת KUBLAI של חברת SILVERSTONE + ספק כוח של חברת PCPower&Cooling בהספק של 610W + מאוורר למארז של חברת GELID.
מקום שני: מארז TOWER מסדרת TEMJIN של חברת SILVERSTONE + ספק כוח של חברת SILVERSTONE מסדרת STRIDER בהספק של 500W + מאוורר למארז של חברת GELID.

המקצה הראשון שפתח את התחרות היה מקצה מעבדי ה-AMD, בו השתתפו שלושה מתמודדים – אבי פאס, ארתור יאבלוטסקי ואריק טופז (Kidney_stonE). שלושתם הציגו אוברקלוק מרשים עם תדר מעבד של כ-3GHz, שמוכיח כי טרם נס ליחם של מעבדי AMD, וניתן לסחוט מהם מהירות מרשימה וביצועים ראויים בכלל, מבלי להתאמץ יתר על המידה.

מקצה מעבדי אינטל ידע גם הוא תחרות צמודה על המקום הראשון, אותו קטף בסופו של דבר יובל שוורץ אשר הצליח להמהיר את מעבד ה-E8200 שלו (מהירות בסיס 2.66GHz) לתדר של 4488MHz – שיפור של כ-70%. בזכות האוברקלוק, הצליח המעבד של יובל להגיע לתוצאה מרשימה של 10.42 שניות בחישוב SuperPi 1M.
את המקום השני לקח גיא מיכאל, שהצליח להביא את מעבד ה-E7200 שלו (מהירות בסיס 2.53GHz) לתדר של 4584MHz ואילו במקום השלישי התברג תומר כהן, עם מעבד E4500 (מהירות בסיס 2.2GHz) אותו הוא הביא לתדר מירבי של 3223MHz.

מדובר כמובן בתוצאות מרשימות, אך הדרמה האמיתית התחוללה בין שני המתמודדים הבולטים של התחרות – אליאור זנו וכרים ח'לף – אשר התחרו במספר מקצים שונים וזכו לבסוף במקומות הראשונים במקצה קירור האקסטרים.
שני המתמודדים הציגו מערכות מרשימות והצליחו, באמצעות קירור אוויר בלבד, להפגין ביצועים נהדרים במקצה מעבדי ואף לשבור שיא ישראלי ב-SuperPi בקירור אוויר.
אליאור, אשר קיבל את הניקוד הסופי הגבוה ביותר בזכות תוצאת 3DMark 2006 מצוינת, הביא את מעבד ה-E8400 (מהירות בסיס 3GHz) לתדר מירבי של 4.5GHz והשיג תוצאת SuperPi מדהימה של 9.687 שניות.
לעומתו, כרים קיבל ניקוד מעט יותר נמוך, אך הצליח להביא את המעבד שלו – E8500 (מהירות בסיס 3.166GHz) – למהירות מדהימה של 4775MHz וקבע את תוצאת ה-SuperPi הגבוהה ביותר בישראל למערכת בקירור אוויר – 9.5 שניות!
כאמור, שני המתמודדים הציגו את הביצועים הטובים ביותר בתחרות בקרב כלל המערכות המבוססות על מעבדי , אך על מנת לשמור על תחרות הוגנת, אליאור וכרים קיבלו את הפרסים של המקצה האורגני שלהם – אקסטרים.


1
2