אינטל מתכוננת: מחשבים שולחניים זעירים עם ליבות גראפיות משופרות • HWzone
מחשביםמעבדים

אינטל מתכוננת: מחשבים שולחניים זעירים עם ליבות גראפיות משופרות

משפחת מוצרים מעניינת תחת שם הקוד Bean Canyon נמצאת בפיתוח

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מחשבי נייחים ממוזערים הם אחד מהמוצרים היחידים שאינטל ממשיכה לפתח ולשווק בעצמה ישירות למשתמשים שבקצה (ובכן, פרט למעבדים כמובן), באופן שמנוגד במידת מה לאסטרטגיה הכללית שלה – והיא עושה עבודה טובה למדי, עם מגוון דגמים מעניינים שמתוכם כמעט כל אחד יכול למצוא את הפתרון המתאים ביותר.

כעת נראה כי אנחנו נמצאים במרחק שבועות ספורים מהצגת דור חדש של מחשבים בתצורה הקומפקטית, שיהיה הראשון להתבסס על מעבדי דור ה-Coffee Lake – שבו כל הגרסאות יכילו ליבות גראפיות מובנות מוגדלות ממותג ה-Iris Pro, עם מטמון מובנה ייעודי בנפח 128MB.

היכונו לדגמים חדשים – עם תדרים מירביים גבוהים מאי פעם

מהנתונים שמוצגים באתר Fanlesstech המתמחה בתחום עולה כי באינטל ישיקו חמישה מחשבים שונים עם שם הקוד Bean Lake – מתוכם זוג המבוסס על מעבדי i3 בעלי זוג ליבות עיבוד (אחד עם תמיכה בכונני M.2 וגם כונני 2.5 אינץ׳ ואחד על טהרת ה-M.2), צמד מחשבים מבוססי i5 מרובע ליבות וגם אחד ויחיד מבוסס i7 עם ארבע ליבות עיבוד שמגיעות לתדרי עבודה גבוהים יותר.

כל המעבדים ישתייכו אל סדרת U מהקצה העליון עם מעטפת הספק של 28 וואט, ויציעו את ליבת ה-Iris Pro 655 המעודכנת שמהווה גרסה מומהרת במעט ל-Iris Pro 650 – עם 48 יחידות עיבוד, 128MB של זכרון eDRAM מהיר כאמור ותדרי עבודה מירביים של 1.05GHz עד 1.2GHz (בגרסת ה- i7). התוצאה הכללית אמורה להעניק של מעל ל-900GFLOPS, שאינם מרשימים במיוחד בהשוואה לכרטיסים גראפיים ייעודיים, אך גם מהווים הכפלה ויותר של היכולות הזמינות בליבות ה-UHD Graphics 620 ו-UHD Graphics 630 הנפוצות יותר. המקסימום שאפשר לקבל מבלי לצאת מהמימדים המינימליים המוכרים של דגמי ה-.

כך נראה דור ה-NUC הנוכחי של – ואנחנו לא צופים שינויים משמעותיים כלשהם במראה החיצוני במסגרת הדור הנכנס

אין לנו פרטים טכניים נוספים אודות המחשבים שבדרך, אך בהתבסס על דורות קודמים סביר להעריך כי הם יוצעו עם מגוון עשיר של חיבורים חיצוניים, החל מ-USB ו-HDMI, דרך Gigabit Ethernet ופתרון מובנה לקישוריות Wi-Fi ו-Bluetooth וכלה ב- 3, אולי אפילו בתצורה כפולה. נמשיך לעקוב בעניין ולעדכן אתכם בעוד נתונים.


תגיות

8 תגובות

 1. כמה "משופרות" אמורות להיות הליבות הגרפיות הללו?
  מה כיום המקבילה שלהן ב-Nvidia?

  1. רגע.. ראיתי כאלו עם מעבד אינטל ושבב AMD VEGA.
   אז פרוש הכתבה שהמעבדים החדשים יציעו יותר ביצועים מהמעבדים ההיברידיים של אינטל+AMD?

   1. ממש לא. לאינטל אין את היכולת להתחרות במאיצים המובנים של AMD, הם הבינו את זה ולכן התחילו את שיתוף הפעולה עליו דיברת. כנראה שהם רוצים גם קו מוצרים משלהם למי שלא רוצה ממש משולב לגיימינג אלא NUC עם קצת יותר כח (אבולוציה של הדור הנכוחי, לא רבולוציה). אולי בעתיד כשיהיה להם מחלקה נורמלית לכרטיסי מסך (השמועות אומרות שהם גננבו לא מעט טלנטים מהתחום, כולל הכוכב העולה של AMD) הם יוכלו לייצר גם מאיצים גרפיים משובם סבירים/תחרותיים.

    1. הנוק הזה עם המאיץ של AMD נראה לי רק לצורך הוכחת Concept.
     אני לא רואה שהם ממשיכים בקו המוצרים הזה אפילו עד שתהיה להם אפשרות להתחרות בשתי החברות האחרות, וחבל.

 2. מוצר proof of concept הוא מוצר שברה המכריע של המיקרים לא הופך למוצר RETAIL הנמכר בשווקים, הנוק הזה לעומת זאת כבר נמצא למכירה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close