אינטל מרוקנת את המלאי: 42 דולר ויש לכם Ivy Bridge

מרוקנים מלאי לקראת ה-Haswell? עכשיו כלל המעבדים הזולים מבית אינטל יתבססו על Ivy Bridge
 
לפני כמה חודשים, דיווחנו כי אינטל עושה סדר, מפסיקה לשווק מעבדים ישנים יותר ממעבדי ה-Sandy Bridge ושכעת כלל מעבדי החברה השולחניים מלבד אלו המיועדים לשוק הגבוה ביותר יתבססו על תושבת LGA 1155. כעת עוברת החברה לשווק מעבדי Ivy Bridge בלבד.
 
ככלל, המעבדים הזולים ביותר יכונו Celeron, קומה אחת למעלה תהיה Pentium ורק מעבד חדש אחד יזכה למיתוג "הנכסף" Core i3. כלל המעבדים יכללו זוג ליבות פיזיות, כשרק ה-Core i3-3210 יתמוך בטכנולוגיית ה-Hyper-Threading המדמה ליבה לוגית על כל ליבה פיזית ומפצה באופן חלקי על העובדה כי המעבד מכיל זוג ליבות בלבד.
מקור: CPU-World.com
טווח המחיר של המעבדים החדשים ינדוד בין ה-42 דולר ל-117 דולר, טווח תדרי העבודה יהיה 2.6 גיגה-הרץ עד ל-3.2 גיגה כשלמעבדים מסוימים ישנה גם גרסת T חסכונית יותר בהספק (35 וואט לעומת 55 וואט ברגילים) אך בעלת תדר עבודה נמוך יותר.
שום אוברקלוק לא יהיה פה. יש את AMD, אם לא איכפת לכם מהחום
אפילו ה-Celeron G1610T, שהוא המעבד החלש ביותר מתוך הליינאפ החדש של אינטל יספיק מעל ומעבר לחוויית משתמש טובה בהינתן מספיק זיכרון זמני וכל עוד לא מתוכננים משחקים או עבודות עריכה כבדות על המחשב, אך היינו שמחים לראות את הסף הנמוך ביותר למרובעי ליבות אמיתיים יורד קצת יותר, שלא לדבר על היכולת לנצל את תהליך הייצור הקטן יותר בשביל אוברקלוק.
 
יש גם ניידים
 
מרבית המעבדים החדשים הם שיפור בתדר העבודה ובתדר הטורבו, כתוצאה מהשיפור בתהליך הייצור בין דור ה-Sandy Bridge לדור ה-Ivy Bridge ותוך שמירה על אותה מעטפת פליטת חום. מדובר באותו שתי ליבות עם שני מגה-בייט של זיכרון מטמון בכלל מעבדי ה-Celeron הניידים, כשרק החל מה-Core i5-3437U יוכלו המעבדים להמהיר את עצמם לכשידרשו לכך וגם יכללו ליבה לוגית נוספת על גבי כל ליבה פיזית.
יש גם ניידים. מקור: CPU-World.com
יש גם מיתוג יוקרתי יותר בהשקה היום. שני מעבדים קיבלו את מיתוג ה-Core i7: ה-Core i7-3540M וה-Core i7-3687U. הם נבדלים בזיכרון מטמון מרמה שלישית בגודל 4 מגה-בייט בהשוואה ל-2 או 3 ב-Celeron וב-Core i5 (בהתאמה) ובליבה גראפית מובנית משופרת. אל תטעו, לא מדובר במרובעי ליבות, אלא בזוג ליבות עם Hyper-Threading, כשההבדלים בין השניים הם שאחד איטי יותר וחסכוני יותר והאחר מהיר יותר אך ישתה את הסוללה מהר יותר.