אינטל מוכרת גם את עסקי הרשתות האופטיות • HWzone
מחשבים

אינטל מוכרת גם את עסקי הרשתות האופטיות

אינטל מודיעה היום על מכירת קווי הייצור לרכיבים של רשתות אופטיות, וכן של הנכסים העסקיים הנלווים, לחברת Cortina Systems. במסגרת העסקה רכשה Cortina Systems מאינטל את עסקי הרכיבים לרשתות אופטיות תמורת 115 מיליון דולרים, חלקם כהשקעת מיעוט וחלקם ישולמו במזומן.

חברת Cortina Systems, יצרנית שבבים מקליפורניה, מסרה שהרכישה של קווי הייצור למוצרי תקשורת אשר מיועדים לתשתיות ארגוניות תסייע לה להפוך ליצרנית מובילה של מוליכים למחצה לענף התקשורת. החברה מסרה שבכוונתה לפעול בשיתוף פעולה הדוק עם אינטל, כחברה פעילה ב-Intel Communications Alliance.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


המקור לעסקי הרכיבים לרשתות אופטיות של אינטל נעוץ בכמה רכישות כושלות שביצעה החברה, בהן הרכישות של Level One Communications ו-Giga A/S. את Level One Communications, יצרנית של שבבים לרשתות LAN ו-WAN, רכשה אינטל בשנת 1999 תמורת 2.2 מיליארד דולרים. את Giga A/S מקופנהגן רכשה אינטל בשנת 2000 תמורת 1.25 מיליארד דולרים, ובתחילת השנה הפסיקה אינטל את המשך הפיתוח של מוצריה.

"בפלח השוק של הרכיבים לרשתות אופטיות קיימות הזדמנויות שיווקיות רבות, אשר יתרמו לצמיחה של Cortina", אמר ביל צ'אטוול, מנהל חטיבת הרכיבים לרשתות אופטיות של אינטל. לדברי אמיר נאיירחביבי, מנכ"ל Cortina Systems, הרכישה "מרחיבה בצורה משמעותית את קו המוצרים שמציעה Cortina לתשתיות רשת, וזוכה לתמיכה מצד הלקוחות שמבקשים לאחד את המוצרים תחת מותג Cortina".

ייתכן כי זהו הצעד האחרון במסגרת מהלכים שאינטל מבצעת להתמקדות בעסקי הליבה. הכל החל לפני מספר חודשים, באפריל, עת הודיע פול אוטליני, מנכ"ל ונשיא אינטל, על יוזמתו לקיים תהליך התייעלות רחב היקף אשר בראשיתו תבחן החברה במהלך 90 יום כל מחלקה, חטיבה ויחידה בחברה במטרה לחתוך בשומן על מנת שהחברה תוכל לענות בקלות לרצונות השוק ולשינויים שהוא מכתיב ולעשות זאת בצורה יעילה יותר. הצעד הראשון היתה המכירה ל-Marvell, מיד לאחר מכן פוטרו 1,000 מנהלים ובהמשך הגיעה המכירה ל-Eicon. בתחילת החודש הודיעה אינטל על פיטוריהם של כ-10,000 עובדים.

עידכון, 04/10/2006: עסקת הרכישה הושלמה.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close