אחרי אפל, גם מיקרוסופט "נטפלת" אל סמסונג

ענקית התוכנה רוצה לקבל תמלוגים בסך 15 דולר על כל מכשיר אנדרואיד שתמכור סמסונג 

לסמסונג יש לא מעט סיבות לחייך בימים אלו, ובראשן המכירות הנאות של ה-Galaxy S2, שעוברות גם את אלו של קודמו הפופולרי עד מאוד.
למרות זאת, נראה שלענקית הקוריאנית יש גם לא מעט צרות במישור המשפטי בימים האלו – המאבק המשפטי כנגד אפל, וכעת גם דרישה לתמלוגים מצד מיקרוסופט.

נתחיל בחזית מול אפל: אחרי מתקפת תביעות בינלאומית מצד שתי החברות, במסגרתה טענה אפל כי מכשיריה של סמסונג "הועתקו" ממנה, וסמסונג טענה כי אפל הפרה פטנטים שלה (ודרשה לראות את מכשירי ה-iPhone וה-iPad העתידיים), נודע לאחרונה כי סמסונג ביטלה, בלי יותר מדי רעש וצלצולים, את התביעה שלה בארצות הברית – וכעת תתרכז, כך נראה, בלהתגונן בפני האישומים שמוטחים בה (לצד תביעות נוספות שעדיין קיימות באנגליה, דרום קוריאה, יפן וגרמניה).

אפל מצידה לא מראה יותר מדי אמפתיה לספקית הרכיבים הכי גדולה שלה, ודורשת כעת להפסיק את היבוא של מגוון סמארטפונים ממשפחת ה-Galaxy – מכשירי ה-Galaxy S על סוגיהם, סמארטפון ה-Infuse, טאבלט ה-Galaxy Tab "המקורי", טאבלט ה-Galaxy Tab 10.1 ועוד.
לא מדובר בדרישה שזרה למאבקים משפטיים שכאלו (דרישתה של סמסונג בתביעה הנגדית שבוטלה הייתה דומה), אם כי במידה ובית המשפט אכן יאשר את הדרישה, ולו לזמן מוגבל – הדבר עשוי לעלות לסמסונג לא מעט כסף.
מה יהיה סוף הסאגה? אנחנו נמשיך לעדכן אתכם.

בנוסף למאבק האיתנים שמוזכר למעלה, צריכה כעת סמסונג להתמודד גם מול דרישות לתשלום תמלוגים שמגיעות ממיקרוסופט – 15 דולר, לא פחות, מכל מכשיר אנדרואיד שמוכרת החברה.
הסיבות לדרישה הזו נעוצות בטענות של מיקרוסופט על הפרת פטנטים שלה במערכת הלינוקס (עליה מבוססת, בין היתר, גם מערכת האנדרואיד).
במיקרוסופט מפנים את האצבע המאשימה ליצרניות המכשירים ולא לגוגל עצמה, מפתחת האנדרואיד, היות וגוגל אינה דורשת תשלום עבור השימוש במערכת ההפעלה שלה, מה שאומר שאת הרווח עושות היצרניות עצמן.

לשם המחשה, מכירות ה-Galaxy S2 היו עשויות
לשלשל לא פחות מ-45 מיליון דולר לכיסה של מיקרוסופט

הדיווח טוען כי בסמסונג מתכננים להתמקח עם מיקרוסופט, ומוכנים לשלם תמלוגים בסך של 10 דולר על כל מכשיר שנמכר, בתמורה ל"ברית הדוקה יותר עם מיקרוסופט".

מעבר לעובדה שקבלת הדרישות מצד סמסונג תוסיף מאות מיליוני דולרים לקופתה של מיקרוסופט, מדובר בשיטה לא רעה מציגה לעודד שימוש במערכת ה-Windows Phone 7 – כשמערכת האנדרואיד "תעלה" ליצרניות כסף, מיקרוסופט תוכל להציע אלטרנטיבה (זולה יותר?) בדמות המערכת האישית שלה – מצב בו היא תצא נשכרת, לא משנה מה תהיה הבחירה.
סמסונג יכולה להתנחם בכך שהיא איננה היחידה שנאלצת לשלם – באפריל 2010 נחתם הסכם דומה בין מיקרוסופט ל-HTC, שהתחייבה לשלם תמלוגים בסך 5 דולר על כל מכשיר אנדרואיד שהיא תמכור, וההערכה הרווחת היא שבקרוב נראה את הענקית מרדמונג מציבה דרישות דומות בפני היצרניות האחרות בשוק.