שאלה בקשר לקירור המארז והכרטיס מסך... - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לקירור המארז והכרטיס מסך...

shalito

Recommended Posts

סליחה אם זה לא התת פורום הנכון או שאני עושה משהו נגד החוקים פה... הודעה ראשונה שלי בפורום בכל זאת...

אמממ אוקיי אני דיי חדש אז סליחה אם אני אומר דברים טיפשיים למעשה זאת הפעם הראשונה שאני מתעסק במחשב בצורה הזאת...... קיצור אני באמת לא מבין... רק מה שהגעתי אליו בעצמי...

בקיצור יש לי מארז.... עם 3 מאווררים ושרבול כזה שנצמד ממש לגוף הקירור של המעבד:

1) מאוורר שמוציא אוויר.. 120MM נראה לי

2)מאוורר שמכניס אוויר... אותו גודל 120MM

3)מאוורר פנימי.. שדוחף אוויר על גוף הקירור של המעבד...

והשרבול שניסיתי לצייר למעלה... הוא על הקיר הנגדי ללוח אם.. והוא נצמד לגוף קירור:

נכון לעכשיו ... האוויר נכנס דרך השרבול למארז... אבל דיי חלש הייתי אומר

הריבוע הכחול זה המעבד והגוף ... והסגול זה הכרטיס מסך.(שעליו יש לי שאלה נפרדת)

beforea.png

מה שרציתי לעשות זה לעשות חור למעלה... ולשים מאוורר... שיוציא אוויר...

מה שנראה לי שיקרה זה שהאוויר החם שעולה למעלה יצא...ושיכנס יותר אוויר דרך השרבול כי עכשיו הכמות שיוצאת מהמארז היא יותר גדולה והלחץ בחוץ עולה...... וזה יקרר יותר את הגוף של המעבד:

aftere.png

אז יש לי 2 שאלות

-האם אני צודק וכדאי לי לעשות את החור הזה ולשים מאוורר... או שכדאי לעשות משהו אחר שאתם מציעים?

-והבעיה העיקרית שלי זה כרטיס המסך... אני צריך דרך לקרר את כרטיס המסך שלי... הוא החלק שמתחמם הכי הרבה...

חשבתי אפילו לשים מאוורר על הרצפה של המארז.. לכיוון הכרטיס... אבל אני ממש לא מבין בזה וזה גם נשמע לי לא שימושי אז אני צריך עזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי שהתשובה תהיה עניינית כדאי לדעת על איזה מארז מדובר כדי לדעת מה הם הפתחים הקיימים והאופציות שיש לך...(והאם זה ספק עליון או תחתון)

כמו כן על איזה כרטיס בדיוק מדובר (דגם מדוייק !) - יש סוגים שונים של קירורים וכדאי לדעת איזה יש לך..

* בגדול פתח עליון באזור האחורי זה דבר מצויין לפליטת חום אבל כך בחשבון שיכנס יותר אבק ובכלל לא בטוח שאתה עוזר לקירור ה כ.מ.. כמו שהיתה רוצה !

** אם יש לך פתח כניסת אוויר - מול יחידת הקירור של הכ.מ את כדאי לך (באופן כללי) ליצור מצב שהמארז "יונק אוויר" ע"י יותר מאווררי (בספיקה כמובן) יציאה מאשר כניסה . ואם אין כזה פתח האם אתה יכול לפתוח סלוטים מתחתיו (תוך אטימתם לאבק ומזיקים ע"י כלשהי..) ולאפשר לכ.מ "לינוק " אוויר קר מבחוץ... ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי המארז 6a19, ומשהו שבאמת שכחתי... זה הספק.. גם לא ציירתי אותי.. הוא נמצא מאחורה למעלה בפינה...

הכרטיס הוא 8800gt עם גוף שבא עם הדגם on-board....והפתח, השרבול הוא מול המעבד ולא הכרטיס מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אתה חייב לתת למחשב שלך אוויר - הוא כנראה "חנוק" ואין זרימת אוויר מספקת !

למרות שמעבדי ה Q6600 נחשבים לעמידים לא כדאי לבחון את קצה היכולת שלו לעמידות בחום... נראה גם הבדל די גדול בין שתי ליבות לשתיים האחרות דבר שעלול להצביע אבל לא בהכרח שגוף הקירור לא צמוד טוב - או המשחה הטרמית...

גם הכ.מ חם מדי !

תפתח פתחים ! -שים מאווררי 12 טובים - תן לו לנשום !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כן לעשות את החור למעלה עם מאוורר??

כל דבר שתעשה יהיה טוב ! תתכננן זרימת אוויר הגיונית וטובה - ברוב המארזים האוורור בנוי מפינה קדמית תחתונה לכניסת אוויר ולכיוון הפינה האחורית העליונה לפליטה של אוויר חם - כל מה שתעשה שיעזור לזרימה הזאת להתחזק יעזור. כמו כן היתי בודק את גוף הקירור והמאוורר שלו . - ישנם מקרים שפתיחה והפרדה של הגוף , בדיקת המשחה ומריחתה מחדש אם היא לא יבשה מדי (אם כן אז תחליף) והרכבה מחדש עזרה - כמובן שאם זה קירור גנרי פשוט עדיף להחליף לקירור טוב יותר...

* סידור הכבלים (עדיף מאחורי לוח האם אם יש מקום והנחתם בצורה מסודרת (אזיקונים וכו,) במקומות שלא יפריעו למעבר האוויר גם יועיל ...

מדריך שפורסם כאן באתר :

http://hwzone.co.il/guides/circ2010

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה... אבל איך שהחלטתי לעשות חור ומאוורר שיוציא אוויר זה סבבה....?

יוצא מאוורר אחד מכניס אוויר למארז, ו2 מוציאים, ושרוול ישר לגוף הקירור של המעבד

יעזור זה בטוח יעזור השאלה עד כמה ? - עד שלא תנסה כנראה שלא תדע ! - יתכן שזה יעזור מאוד אבל אני די בספק אם זה יהיה לגמרי מספק ...

יתכן שבנוסף תהיה צריך להחליף גם לגוף יותר טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...