חלוקת חיבור אחד לאינטרנט לשתי רשתות נפרדות - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלוקת חיבור אחד לאינטרנט לשתי רשתות נפרדות

shlomi6

Recommended Posts

בטל את ה-DHCP.

קבע כתובות סטטיות,

רוצה לחלק את הרשת בצורה עדיפה יותר (לטעמי), חלק את הרשת ברמת ה-data link. צור VLAN.

חילקת את הרשת ברמת ה-Network - חלק אותה עם classfull , תרצה עזרה? אשמח לעזור.

דבר נוסף,

לדעתי פשוט יש תעבורה עצומה על הנתבים - נסה לחבר חזק יותר.

BTW - לצערי, יש פה המון עצות שיגרמו לך להתבלבל ולסטות מהנושא,(דוגמאת קישור הרשת ב-RIP, למה?! )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטל את ה-DHCP.

קבע כתובות סטטיות,

רוצה לחלק את הרשת בצורה עדיפה יותר (לטעמי), חלק את הרשת ברמת ה-data link. צור VLAN.

חילקת את הרשת ברמת ה-Network - חלק אותה עם classfull , תרצה עזרה? אשמח לעזור.

דבר נוסף,

לדעתי פשוט יש תעבורה עצומה על הנתבים - נסה לחבר חזק יותר.

BTW - לצערי, יש פה המון עצות שיגרמו לך להתבלבל ולסטות מהנושא,(דוגמאת קישור הרשת ב-RIP, למה?! )

עד כמה שאני יודע ראוטר של edimax לא ממש תומך בVLAN

וגם שיטת הclassfull מזמן כבר לא נכונה ולא משתמשים בה

ואגב איך בדיוק מחברים 2 ראוטרים נפרדים שכל אחד בSUBNET שונה אם לא דרך RIP (או OSPF) או לחלופין static roeut

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני עדיין לא מבין זה דבר אחד.

איך בדיוק אתה מחבר בין שתי רשתות שהן באותו ה SUBNET?

הבנתי משהו לא נכון?

הכלל הבסיסי ברשתות הוא שלא ניתן לבצע ניתוב בין שני צדדים של הנתב כאשר שני הצדדים הם בעלי אותה רשת ואותה מסכת רשת.

לא ממש הבנתי מה זה ניתוקים?

מה קורה למחשבים ואיך אתה מטפלה בזה?

בשלב ראשון אתה לוקח אחד מחבר לשקע ה WAN את המודם ומגדיר אותו על DYNAMIC IP.

מחבר לנתב הזה רק את המכשירים שאתה צריך שתיהיה להם גישה לאינטרנט.

מוודא שהכל תקין.

אם צריך סוויטש בשביל המכשירים משרשרים אחד...

רואים שהכל עובד...

מווודאים וזה הכלל החשוב מאד... מוודאים מה המקור של התקלה.

יש לך תקלה כל שהיא עם שרת המצלמות או כשהוא מחובר? אל תחבר אותו בכלל לנתב הזה ותחבר את כל המחשבים שקשורים למצלמות לנתב השני שישמש כשרת DHCP לחלוקת כתובות וזהו מלבד זה, לא מחובר לאינטרנט, רק עובד..

לאחר שאתה רואה ששני המערכות מתפקדות תקין אתה יכול לעשות להתקדם ולהבין מאיפה התקלה.

בכללי אם אתה רוצה להפריד את שתי הרשתות אתה בסה"כ צריך להגדיר שנתב אחד יהיה אחראי על החיבור לאינטרנט+ חיבור של המחשבים השונים מלבד המחשבים של המצלמות או להיפך ויש לי נטיה להעמיד את מחשבי הסליקה מאחורי משני אם בכלל ולא את שרת המצלמות.

בכל מקרה שהוא שאתה רוצה לבצע שירשור של נתבים אתה צריך לוודא ששרת ה DHCP שבנתב המשני יחלק כתובות ברשת שונה מאשר 192.168.2.1 ושכתובת ה IP שלו תיהיה ברשת הזאת, לדוגמא:

192.168.3.1

בנוסף לכך תגדיר לנתב הזה ביציאת ה WAN כתובת IP סטטית בסגנון 192.168.2.150 שאליה הנתב לעולם לא יגיע.

כתבתי את כל זה אבל בתכלס אם תוודא את מקור התקלות בצורה מסודרת ויסודית תאמין לי שלא תזדקק בכלל לשני נתבים.

אם צריך טיפים...בשביל זה אנחנו פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע ראוטר של edimax לא ממש תומך בVLAN

וגם שיטת הclassfull מזמן כבר לא נכונה ולא משתמשים בה

ואגב איך בדיוק מחברים 2 ראוטרים נפרדים שכל אחד בSUBNET שונה אם לא דרך RIP (או OSPF) או לחלופין static roeut

למה calssfull לא נכונה ולא משתמשים בה? אשמח אם תסביר את הקביעה הזאת.

OSPF ?!?!?!? וואו..

ידיד, אתה מדבר על 2 , לעשות ביניהם rip כי אתה עצלן או ospf כי אתה לא יודע מה אתה עושה זו טעות חמורה.

רק static route, מהיר יותר, לא מכביד על הרשת בגרם ונתון לשינוי.

hack,

מה לא הבנת? subnet רק מתאר את הרשת , הוא לא הכתובת ip. אתה יכול לקחת 2 נפרדות על אותו pref+inc שבעצם = ל-subntting .

אין קשר בין מה שרשמת להבנה,

קרא קצת על subnetting -vlsm + cidr ותבין מעט יותר.

דבר נוסף, לחברי הפורום שיכנסו,

שאלה אישית שאני מנצל"ש בשבילה...

כתובת ip + DG זהה, וה-SM הוא 255.255.255.255 ... מה פה קורה פה? אשמח אם מישהו ישפוך אור על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה לסבך.

מדובר על קטנה שהיציאה היחידה שדרושה מהרשת הפנימית היא של פורט יחיד להצגת המצלמות.

rip מיותר, כי אין שום צורך בדינמיות ברשת הזאת.

כתובת , אכן ניתן לבחור כל כתובת מסוג 192.168

דרך אגב, לא לשכוח את את בWAN של הרשת הפנימית להגדיר שער , את הנתב של הרשת החיצונית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ומה שכתבתי לא מובן זה די מפשיט את העור מהבהמה.

יש בעיה ובמקום להתמודד איתה או להבין אותה עושים סיבובים?

יש ניתוקים או בעיה כל שהיא אחרת? מבררים מה גורם לזה ולא מתחילים לשרשר ראוטרים ובלאגנים.

אם עכשיו תיהיה לי בעיה שכל יומיים נעלמים לי דפים מספר שאני קורא, האם אני אלך לקנות ספר חדש לפני שאבין איך ולמה נעלמים דפים מהספר?

במידה ולאדם שפתח את הנושא הייתה הבנה של איך למצוא את התקלה אני מניח שהבנה ברשתות הייתה כחלק מובנה ממנו.

בשביל זה הוא שאל פה את השאלה... כי הוא לא מסתדר...

במקום לזרוק סיסמאות על SUBNETTING ובלאגנים פשוט לקרוא את השאלה שלו ומה שהוא תיאר אומר בערך הכל,

הוא צריך עזרה בלפתור את התקלה ולא באמת בהגדרת שתי ראוטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מדובר על ציוד שכבר יש לו.

השיטה האידיאלית בנושא הזה הייתה בכלל הוספת כרטיס רשת נוסף במחשב המקליט.

שימוש במתג בלבד ברשת של המצלמות, בלי לשים שם כלל ולתת כתובות ידניות.

כרטיס אחד של המקליט מחובר לרשת הזאת.

והכרטיס השני מחובר לנתב הראשי של המקום.

אבל כאן הוא ביקש לא לשנות את הציוד הקיים, והצעה לפתור את הבעיה בהתחשב בציוד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה על כל העזרה :xyxthumbs: .

לא התאפקתי ונסעתי במיוחד אתמול אחה"צ כדי לנסות את הפתרונות שהוצעו כאן ( ביום שישי אני אמור להוסיף עוד שתי מצלמות ונקווה שהעומס הנוסף והגדרות הפורטים לא יצרו בעיות חדשות ).

הלכתי על הכיוון של "ירח אפל" ושיניתי את הIP של הנתב של המצלמות ל 192.168.3.1 כאשר הנתב הראשי ( של הקופות ) נשאר ב 192.168.2.1.

כמובן ששיניתי את כל ה IP של כל הרכיבים ברשת של המצלמות בהתאם ל IP החדש של הנתב.

נכון לעכשיו לאחר כ 9 שעות עבודה אין כל תקלה והכל עובד תקין.

שוב תודה לכולם ובמידה ויצוצו בעיות נוספות אני אעלה אותן כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...