חלוקת חיבור אחד לאינטרנט לשתי רשתות נפרדות - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלוקת חיבור אחד לאינטרנט לשתי רשתות נפרדות

shlomi6

Recommended Posts

שלום לכולם.

במקום מסוים ישנן קופות רושמות המחוברות ברשת עם ראוטר וחיבור לאינטרנט לצורך סליקת כ"א ודוחות בסוף היום.

על אותו חיבור לאינטרנט ( מודם כבלים 10 מגה וחיבור ללא חייגן אבל עם IP קבוע ), חיברתי של מצלמות IP. הבעיה שמידי פעם ישנם ניתוקים בין הקופות הרושמות.

חיברתי את המצלמות ומחשב ההקלטה לראוטר נפרד כדי שהתעבורה בין המצלמות למחשב ההקלטה תהיה ברשת נפרדת, הגדרתי לראוטר של המצלמות כתובת 192.168.2.2 וחיברתי אותו דרך חיבור הWAN לראוטר הראשי שכתובתו 192.168.2.1 ושהוא מחובר למודם, ווידאתי שאין התנגשויות בכתובות של כל רכיבי הרשת, המטרה של התצורה הזו של החיבור הייתה שכל התעבורה בין המצלמות לבין מחשב ההקלטה תהיה ברשת עצמאית, ורק כאשר מתבצעת התחברות וצפייה מרחוק למחשב ההקלטה, רק אז תהיה תעבורה דרך הראוטר הראשי.

עדיין יש לי ניתוקים בין הקופות, ברגע שאני מנתק את הראוטר של המצלמות מהראוטר הראשי, אזי אין בעיות.

אני מניח שכנראה הראוטר הראשי מנסה לחלק כתובות למצלמות של הראוטר המשני.

כל המחשבים, קופות, מדפסות והמצלמות יש להן IP קבוע והראוטרים של אדימקס BR-6424N.

למעשה אני רוצה ליצור מצב שבו באותו מקום יהיו שתי פנימיות של אינטרהנט שמחוברות למודם אחד.

חשבתי כמוצא אחרון על רעיון שבו אני אוותר על הIP הקבוע ואחבר את שני הראוטרים דרך סוויטצ' שיתחבר למודם ( שכן המודם מסוגל לתת עד 3 כתובות IP שונות ).

כל פתרון שלא יכלול החלפה של הראוטרים ו\או ויתור על הIP הקבוע, יתקבל בברכה יתירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פעם עשיתי משהו דומה אבל שמתי את ההגבלה על הwireless . אמרתי לrouter אחד שהוא מתחבר לאינטרנט בIP סטטי ונתתי לו IP ברשת של הrouter הראשי . אז חיברתי את הwan port לrouter הראשי באחד החיבורים שלו (הwan של הראשי מחובר למודם בזק בPPPOE ) . זה עבד לא רע אבל ירדתי מהרעיון של לתת אל חוטי לשכנים. עדיין גיליתי שבתפריט QOS אפשר להגביל את הUPLOAD של הנתב וזה בערך מה שאתה רוצה לעשות.

המצלמות IP האילו בכלל צריכות חיבור או שאתה מקבל את הstream מהמחשב המקליט? אם לא אתה יכול לשים עוד כרטיס רשת על המחשב המקליט ולחבר אותם למחשב הזה דרך switch או לגרום לנתב שלך לעבוד כswitch . תעבורה של לוקחת רוחב פס לא מבוטל . כדאי שתבדוק מה הרוחב פס שאתה זקוק לו כדי שהמצלמות לא יחנקו את הקופות שלך. אתה אולי יכול להגדיר את העדיפות של הקופות לשמיים בתפריט QOS עדיין הגבלת רוחב הפס כמו שצינתי קודם יכולה לעזור אבל לא חובה שהוידאו יעבוד טוב אם תגביל אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל Niseg: כל מצלמה מוגבלת ל3 מגה בממשק הניהול של המצלמה ( כרגע יש 4 מצלמות והשבוע אני אמור להוסיף עוד 2 מצלמות כאשר בסוף יהיו כ 12 מצלמות ), והמצלמות מחוברות דרך הנתב המשני למחשב ההקלטה ושם עיקר התעבורה, ההפרעה קיימת רק בקופות ולא במצלמות

אם אתה רוצה שתי רשתות שונות, אז אני מניח שגם נתת להן סגמנט שונה.ומופעל NAT.

במקרה כזה, לא יכולה להיות הפרעה של DHCP בין אחת לשניה.

איזה נתבים יש לך שם?

.

לירח אפל: כפי שציינתי קודם מדובר על נתבים של אדימקס מדגם BR-6424N וכל המחשבים מדפסות מצלמות וכו' יש IP קבוע כך שאין התנגשות.

אני יודע שבנתבים של ישנה אפשרות ליצור SUBNET שונה וכך ליצור שתי מופרדות לחלוטין, בנתבים האלה אין את האופציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי ממך לא יצרת שתי נפרדות בכלל אלא סוג של שרשור בן 2 הראוטרים ושניהם יושבים על אותו SUBNET של 192.168.2.0/24 מה גם שלתת כתובת סטטית לא מונעת התנגשיות

לפי דעתי בראוטר שמחובר למצלמות תן סבנט אחר לגמרי כמו 192.168.3.0/24 ואז את החיבור בין הראוטר הזה לראוטר שמחובר לקופות(הראשי) תבצע עם RIP

כל זה במידה והבנתי נכון את הטופולוגיה שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למחשב הקלטה

יש עוד תפקיד בעסק, חוץ מהקלטת החומר?

לא.

כאשר הכל יהיה תקין אני רוצה לאפשר צפייה מרחוק במצלמות.

לפי מה שהבנתי ממך לא יצרת שתי נפרדות בכלל אלא סוג של שרשור בן 2 הראוטרים ושניהם יושבים על אותו SUBNET של 192.168.2.0/24 מה גם שלתת כתובת סטטית לא מונעת התנגשיות

לפי דעתי בראוטר שמחובר למצלמות תן סבנט אחר לגמרי כמו 192.168.3.0/24 ואז את החיבור בין הראוטר הזה לראוטר שמחובר לקופות(הראשי) תבצע עם RIP

כל זה במידה והבנתי נכון את הטופולוגיה שלך

בנתב הראשון כל המחשבים מקבלים IP 192.168.2.1XX, ושער ברירת המחדל 192.168.2.1.

בנתב המישני (של המצלמות ) כל המחשבים\מצלמות מקבלים 192.168.2.0XX ושער ברירת המחדל 192.168.2.2.

כניסת הWAN של הנתב המישני מתחברת לאחת מיציאות הLAN של הנתב הראשון

אני לא בטוח אם יש אפשרות לRIP בנתבים האלה ולפי מה שאני מבין הנושא קשור לקביעת תור לנתבים המישניים כך שהם יקצו כתובות לפי התור וידווחו לנתב הראשי איזה כתובות כבר תפוסות כדי למנוע מנתבים אחרים להקצות את אותם כתובות.

אם ההסבר שלי שגוי, אשמח להסבר מפורט ממך.

כל מקרה כל האלמנטים המחברים לשני הנתבים יש IP סטאטי שלא מתנגש עם אלמנטים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב חזרנו לאותה סוגייה שכל הציוד המצלמות+הקופות תחת אותה הרשת ואין שום בידול כמו שאתה מנסה להשיג אולי תחבר סוויץ אחרי המודם ואז את הראוטרים לסוויץ ותן לכל ראוטר סבנט שונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב חזרנו לאותה סוגייה שכל הציוד המצלמות+הקופות תחת אותה הרשת ואין שום בידול כמו שאתה מנסה להשיג אולי תחבר סוויץ אחרי המודם ואז את הראוטרים לסוויץ ותן לכל ראוטר סבנט שונה

חשבתי על האופציה הזו אבל החברה של הקופות דורשת IP קבוע ולא בא לי לריב איתם ( מנסיון אישי הפתרונות של NOIP ו DYNDNS מאד יעילים, אבל השירות של הקופות מקטינים ראש), לכן כפי שציינתי בהתחלה, זה יהיה פתרון אחרון כי בפעם הראשונה שתהיה להם בעיית תקשורת עם הקופות הם יפילו את התיק עליי.

אני מחפש את הדרך הנכונה לקנפג את הנתבים כי למעט הנפילות בתקשורת הפנימית בין הקופות פעם או פעמיים בשעה, העסק מתפקד באופן תקין כולל הצפייה מרחוק כולל הסליקה של כרטיסי האשראי וכולל הגיבוי היומי לאתר חיצוני.

המוזר הוא שהנפילה בתקשורת קוראת כל פעם בקופה אחרת וללא מאפיין ברור של פעולה לא של המצלמות ולא של הקופות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום צורך בRIP

יש לך שני נתבים

נתב אחד מיועד לקשר בין הרשת של המצלמות (כולל המחשב המקליט) לבין הרשת השניה

את כולם תחבר בטופולוגית כוכב ממנו.

תן להם כתובת 192.168.100.0/24

וכמובן למצלמות ולמחשב המקליט IP ברשת הזאת.

כמובן להפעיל NAT ולכבות DHCP.

בנתב הזה גם תפנה את הפורט הדרוש לצפיה במצלמות למחשב המקליט.

הרשת החיצונית היא גם טופולוגיית כוכב.

כתובת 192.168.2.0/24

כל הקופות מחוברות אליה.

גם הנתב של הרשת הפנימית מחובר מיציאת הWAN שלו לרשת הזאת. כלומר הוא צריך לקבל כתובת חיצונית סטטית ברשת הזאת.

אם אתה רוצה לצפות במחשב המקליט גם מהאינטרנט, אז שוב תפנה את הפורט הדרוש . הפעם הוא צריך להיות מופנה לכתובת החיצונית של הנתב הפנימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעט הגדרות הIP שציינת ושאותם אנסה ביום שישי הקרוב, כל שאר התיאור שלך מגדיר באופן מדוייק את המבנה הפיזי של הרשת שייצרתי כולל הפניית הפורט המתאים של מחשב ההקלטה מהנתב הראשי למישני והגדרת הפורטים בתוך הנתב המישני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני זוכר זה 192.168.100.10

אבל למה להסתבך? אתה יכול לבחור כל מספר בין 0-255 למה להתעקש על 100? כל עוד זה סאבנט שונה זה לא ממש משנה איזה מספר. הוא בחר 100 שרירותית. פשוט תיקח מספר אחר כלשהו...

נ.ב.

אל תשכח לבחור מסכת תואמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...