המאגר הביומטרי, בעד ונגד? - עמוד 18 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאגר הביומטרי, בעד ונגד?

amir85

Recommended Posts

• תגובות 351
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

פרופ' שמעון שוקן, דיקאן בית הספר למדעי המחשב במרכז הבינתחומי, אמר שראוי כי תהיה שקיפות בתהליך. עוד טען פרופסור שוקן, שלא התייעצו עם מומחים בעלי שם עולמי. וטען שיש תחושה של מחטף. "בשעה שכל הדיון מתמקד בטכנולוגיה המוצעת, יש פתרונות אחרים. יש בהם פחות ברק פוליטי, אולי הם פרימיטיביים אבל ראוי לערוך בהם דיון", אמר פרופסור שוקן. עוד ציין הדיקאן כי ראוי שהדיון בפתרונות אלטרנטיביים יהיה חלק מעבודת המטה.

"במהלך הדיונים עלתה שאלת הסודיות. כשהצביעו על החוק המפואר הצביע רק חבר ועדה אחד. שטרית. הוא הביא עוד חבר ועדה אחד מ"קדימה" שלא היה בדיוני הוועדה. לא היה נעים לו שיצא בעיתונות שהוא לבד. ככה עבר החוק.

"יש הרבה מדינות שיש להם מאגרים ביומטריים שונים. אבל אין אף מדינה שיש מאגר כולל לכלל האזרחים שהוא בעל גישה לשימושים שונים, שהוא גם מאגר חובה". היא מסבירה.

אין מאגר לאף מדינה דמוקרטית

ד"ר קארין ברזילי נהון, ראש המרכז לחברה ומידע באוניברסיטת וושינגטון, נתנה סקירה נרחבת על המצב של מאגרים ביומטריים בעולם. "הוועדה הוצפה במידע שגוי מוטעה ולעתים מגמתי", אומרת נהון, שהתייעצה עם עמיתיה בלונדון סקול אוף אקונומיקס. "אין אף מדינה בעולם הדמוקרטי שיש בה מאגר ביומטרי, לכלל האוכולוסיה שהוא חובה לכל

התושבים והאזרחים", היא מציינת.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3760736,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפתחה בדיון הזה תבנית משעשעת משהו.

מצד אחד עומדים המתנגדים למאגר הביומטרי, היוצאים מנקודת הנחה כי לממשל כח והשפעה רבים.

מצד שני עומדים התומכים במאגר הביומטרי, היוצאים מנקודת הנחה כי לממשל כח והשפעה רבים.

כלומר, נקודת ההתחלה(ההנחה הבסיסית) של שתי העמדות זהה לחלוטין - לממשל כח רב.

שואלים התומכים - "מה אכפת לכם מאגר ביומטרי? גם ככה הממשלה יודעתי עליכם הכל"

שואלים המתנגדים "מדוע אתם רוצים גם מאגר ביומטרי? לא מספיק שגם ככה הממשלה יודעת עליכם הכל?"

כיוון שההנחה הראשונית של שתי הגישות זהה לחלוטין - הרי שניתן לצאת מהנחה זאת לכל טיעון.

הטיעון שלי הוא פשוט מאוד - כולנו עבריינים. כל אזרח/תושב/שגריר/שחקן כדורגל במדינת הוא עבריין. השאלה היא מה מידת הפשיעה שהוא ביצע והם באמת ניתן לאכוף פשיעה זו והאם זה באמת מוסרי לאכוף פשיעה זו.

אמיר - האם אי פעם הטחת עלבון, בפניו או לא בפניו, של עובד ציבור כזה או אחר?(ח"כ/שוטר) אם כן, אתה עבריין.

האם אי פעם עברת כביש שלא במעבר חצייה? אם כן, אתה עבריין.

האם אי פעם נסעת מעל 100 קמ"ש באיילון כאשר הוא פנוי לחלוטין בשעה 3 וחצי בלילה? אם כן, אתה עבריין.

האם אי פעם עשית רעש לאחר 23 בלילה שלא ביום העצמאות? אם כן, אתה עבריין.

האם אי פעם אכלת מסטיק ולא זרקת את העטיפה לפח האשפה? אם כן, אתה עבריין.

האם אתה באמת מוכן ורוצה להישפט על כל אלו? זו בדיוק המשמעות של מאגר ביומטרי - אתה אומר "לממשל כח וידע רב", ואתה רוצה לתת לו עוד ועוד כח וידע? איסתרא אומר ש"גם ככה אם הממשל רוצה הוא יכול לעשות בזה שימוש לרעה, אבל יש לך את הכלים הדמוקרטיים להיפטר ממשל שיעשה שימוש לרעה במאגר" - אז אני אומר כך:

א. מאיפה לך שהממשל משתמש במאגר לרעה? דובר ראש הממשלה לא בדיוק ייצא בהצהרה "כן אתמול בדיוק הממשלה ניגשה למאגר הביומטרי כדי להרשיע את כל המצביעים של המפלגה המטונפת ההיא שאנחנו לא אוהבים בכלל". העניין הוא ששימוש לרעה בכח ייעשה בד"כ בחשאי ואם ייצא לאור, כאשר ייצא לאור - ייתכן ויהיה זה מאוחר מדי.

ב. האמצעים הדמוקרטיים שיש לעם להפיל ממשל הם לא כ"כ אבסלוטיים וקלים, לחץ ציבורי לבדו אין לו כח של ממש - רק לכנסת ולממשלה יש את הכח "להפיל את עצמן" - וכאשר יתרווחו להם האנשים בשלטון בכיסאם, לא ימהרו לוותר עליו. ושוב, כמו בטיעון א' - גם כאן - הפלה של ממשל המשתמש לרעה במאגר היא דבר שכנראה ייעשה מאוחר מדי. למה לא להקדים תרופה למכה, ולבטל את המאגר לחלוטין? הטיעון של "אם הם יעשו בזה שימוש לרעה נבטל אותו", מזכיר לי את הטיעון של אנשים להחזרת הגולן לסורים.

הם אומרים "כדאי להחזיר לסורים את הגולן"

אני אומר "אבל הסורים תומכים בטרור, איבוד הגולן משמעותו חיזבאללה וטילים סוריים ברמה - זה לא שלום"

הם אומרים "בסדר אם הם יעשו משהו מהגולן, תהיה לנו לגיטמציה להיכנס פנימה ולהילחם בהם".

*FACEPALM* = :kopfpatsch:

:goodposting:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הודעה פרטית ![br]פורסם בתאריך: 12.08.2009 בשעה 16:18:14

הממשלה רוצה אותנו ממושמעים

ההחלטה להתנות קצבת ילדים במתן חיסונים, מעלה חשש כי המטרה היא להפוך אותנו לאזרחים ללא חופש בחירה וללא הפעלת שיקול דעת

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3762897,00.html[br]פורסם בתאריך: 18.08.2009 בשעה 01:14:10

בעקבות מקרי הרצח: האם צריך מאגר ביומטרי?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3762867,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נווו? זה לא ברור? פתאום איזה גל אלימות שמכה והם יגידו, אתם רואים? צריך מאגר! עוד בולשיט ורק מראה שהחיים פה לא חופשיים,

כולם כמו עכברי מעבדה (נוו תלחצו על הדוושה תקבלו אוכל) :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדענים הצליחו ליצור דגימות של דם ורוק, שהכילו דנ"א של אדם שאינו מי שתרם לדגימה. הטכנולוגיה עשויה לאפשר זיוף ראיות בזירת פשע וחדירה לפרטיות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3763953,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3764286,00.html#n

לא יודע , לי זה ברור שמאגר איננו עיניין של ביטחון אזרחי , המקסימום הוא ביטחון שילטוני כלומר רק לשילטון יהיה ביטחון בשליטה שלו באזרחים , הכי מצחיק זה שהאנשים ה"טובים" הם אלו שיהיו נישלטים ומנוהלים ומפוחדים ועדיין הם לא יקבלו ביטחון , הם יקבלו רק שוטר המפקח על כל פעוליתהם וקובע להם מה לעשות .

הפושעים והעבריינים עדיין יסתדרו ואפילו יפרחו יותר מפני שתהיה להם ההגנה של המאגר , כמו אליבי , אם הם יצליחו לעקוף את המאגר והם יצליח אז הם יוכלו לפשוע ולא תהיה למשטרה שום הוכחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הפרובלמה שלך ? כואב לך ?

אתה מנסה לשכנע את ... המאמינים ? תוותר אח'שלי.

לא משנה אם אתה צודק, להצליח לא תצליח.

טכנולוגיה בפני עצמה היא רק .

הטמטום של הגזע האנושי הוא הבעייה.

תחייה מתחת לראדאר, שים כובע אלמונימיום על הראש ושחק אותה טמבל. זו הברירה היחידה שיש לך.

המאגר יגיע גם יגיע על אפך וחמתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא , לא נכון , אתה טועה !

המאגר הוא ביטוי לשליטה וביטול החופש האישי של האדם , אני רואה את התקדמות האדם שיכולה להתפתח לכיוון של חופש , עובדה , דמוקרטיה , עובדה הצריכה האישית הפרטית , אלו הן עובדות יומ יומיות , אתה בוחר להיות לוזר לפני שהקרב החל בכלל , זבש"ך , כניראה אתה תהיה לוזר גם בדברים אחרים , אני ? אני עדיין יכול להמשיך ולהחזיק בדעתי ואין לזה קשר אם היא עומדת בתנאים ההתחלתיים לדעה על פי עולמו של אלומיניום או לא .

הנושא הוא עדיין בהתהוות , אין טעם לעשוק בנבואה , אם כי אני מודה שקצת , אבל ממש מעט , הפתעת אותי בנגישות שלך אל הידע בכללי , לא הפתעת אותי בחוסר יכולתך לחזות ו / או ביכולות האנושיות ובעיקר במודעות עצמית וחברתית , לכן למרות הערכתי ( המעטה ) לידע שיש לך נגישות אליו , אני בכלל לא חושב שיש לך משוג וחצי מושג על בני אדם בכלל ונבואה וחיזוי של תהליכים חברתיים בפרט !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:smile1::lol::lol:

יפה לך להיות כזה חכם ושנון ורואה פוטנציאל עתידי וגם יכולתך לחשוב מה פלוני אלמונימיום יודע או לא.

אני אגיד לך כך יא עכביש - לבש שיריון, אסוף לוחמים, צבור וצא למהפכה בקריאות אינדיאניות.

אתה הפסדת ואפילו אינך יודע ...

אני ? טמבל בן טמבל למשפחת הלוזרים.

איפה לחתום ? :-* זין !! אני לא חותם על כלום !! אלמונימי בנשמה !!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא האנשים לא מודעים בכלל לבעיות שמאגר כזה יכול ליצור, והם מאמינים לזיבולי השכל של הממשלה

לחלק גדול בכלל לא איכפת ואין לו מושג על מה מדובר

האנשים שכן שמעו בחדשות אז התגובה הראשונית שלהם היא: אני לא פושע אין לי מה להסתיר, אז מה אם הממשלה יודעת מה אני עושה? אין לי מה להסתיר

ופה מדובר על מנטליות של חברה, החברה בישראל לא נלחמה למען הדמוקרטיה והשוויון שלה אלה קיבלו אותה על המגש - לדוגמה:

עולים חדשים מברית המועצות, ערצות ערב, מאיתיופיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכביש,

אתה אולי בקיא בתורת משה ועוד תחומים אך בהיסטורייה עולמית וחברתית כנראה שלא

ומכך יוצא שגם בטבע האדם וטבע חברתי גם לא.

ישנו ענף מדעי שניקרא אנתרופולוגיה - מחקר של תרבויות וההיסטורייה שלהן.

מרתק ביותר.

http://he.wikipedia.org/wiki/אנתרופולוגיה

אם אני טועה, אני מתנצל מראש. אין לי כוונה לריב.

כל חברה אנושית שהתקיימה על פני ההיסטורייה חזרה על אותן טעויות ( במתכונת קצת שונה ).

זו עובדה ולא תוכל לברוח ממנה כמה שתרצה ותנסה.

וטעויות שנעשו בעבר שוב ושוב, הזרע שלהן כבר נשתל מזמן ומלבלב ברגע זה וכלל האנשים עיוורים לנושא.

בנוסף, ישנו ענף מתמטי שנקרא תורת הכאוס ועוד אחד, תורת המשחקים.

בתוך שתי אלה יש סוג של התנהלות מסויימת של פרטים וחברה ואינטראקציה שתוצאותיה חוזרות על עצמן.

בנוסף, ישנו שדה מדעי שנקרא אנטימולוגיה, תורת החרקים. איך זה קשור ? בוא נראה אותך.

אני לא יודע מה אתה מכיר בעולם ולמה נחשפת ומה למדת אבל אני יודע דבר ושניים ואפילו שלוש.

המאגר יגיע. אז תרגיע, שתה דאקירי, תשתזף לך בשמש בהוואי ותנעץ מבטים חצופים בדדיים שובבים ותהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח

הצחקתני , אם אני בקי במשהו , אז אתה אינך יודע זאת מיכיוון שאני בקי בדבשת שעל גבך , אני בקי במה שמצוי מעבר ליכולת שלך לראות אני בקי ביסוד המדעים שאתה ליכאורה נהנה לשים להם קישורים , אני בקי בטבע האדם , אני בקי ברוח האדם אני בקי במחשבת האדם ולכן אני יכול להגיד שרוח האדם שואפת לחופשי ( ואני לא צריך להיות דוקטור בשביל זה - חחח ) ואני יכול להגיד שטבע האדם הוא חיים וטיבעם של החיים הוא להתפתח ולהתפרץ ( לכן המאגר הוא נגד הטבע ) ואני יכול להגיד שמוח האדם בורא תבניות ומנפצם ( כך יהיה גורלו של כל מאגר במוקדם או במאוחר ) , אלומיניום קטנטן ויקיר שלי יש לך עוד הרבה חרא של עיזים לאכול לפני שתדע מתי זה זייתים ! - :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs: סאחטיקה.

אתה בקי ב :

דבשת על גבי ( מן הסתם גם גבם של אחרים )

מה שמצוי מעבר ליכולת של פלוני לראות,

יסוד המדעים,

טבע האדם,

רוח האדם,

מחשבת האדם.

:yelclap:

אתה עכביש קטן וחמוד ושנון וכנראה גם רב שנים כי עם ידע כזה ... לא נולדים וטמבל לא יבין דבר שכזה.

כבוד !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...