עבור לתוכן
 • צור חשבון

amia11

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  104
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  421יום 22ש' 44דק' 49שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי amia11

 1. אחלה מחשב אבל 4700 ש"ח זה כבר ממש לא בתקציב. אתמול שלחתי תגובה לגבי הלינק של הסקירה אבל משום מה זה לא נשלח. הלינק ששלחת בסקירה שונה, חוץ מהמעבד, בעוד פרטים מהדגם עליו דיברנו (למשל זה לא מסך מגע שם כך שזה מסך שונה לחלוטין).
 2. אמרתי שלא ראיתי באתר ההוא ביקורות על הדגמים האלו וגם התייחסתי שמה שהיה לגבי הדגם האחר היה ציון נמוך. ענו לי תגובה לגבי הציון הנמוך אבל לא ראיתי סקירה שקולה. תוכל לשלוח לינק לסקירה שהתייחסת אליה?
 3. דבר נוסף, די הפחידו אותי שהשירות של לנובו ואסוס נוראי וגם זה שיקול.
 4. חשבתי שאחרים ואני התייחסנו. שלוש שנים אחריות ומערכת הפעלה הם מבחינתי Must ולכן חלק מהמחיר. ולכן המחיר חורג קצת למעלה מהמתוכנן (לא פוסל אבל בהחלט מפריע). כמו כן, לא ראיתי סקירה של המודלים להשוואה ולכן אני לא השתכנעתי עדיין שההצעות האלטרנטיביות טובות יותר מבחינת האספקטים שהפריעו לך במפרט של ה5482 או שאינם נופלות מבחינות אחרות. בקיצור קשה לי לחתוך מתוך כל זה.
 5. זו הסיבה שאני לא מסתכל על סקירות של מודלים "דומים". צריך עין נץ כמו שלך להבחין שיש הבדל מהותי ושכל הסקירה הזו לא רלוונטית עבורי לצורך ההחלטה. לאיזו סקירה בnotebookcheck התייחסת?
 6. זה לא אותו מודל אבל הסיכום שם לא טוב: "70%: This rating is bad. Most notebooks are better rated. This is not a recommendation for purchase."
 7. לא מצאתי סקירה למודל הזה באתר ההשוואות ההוא, כך שאין לי מושג אם הוא טוב יותר בנקודות אותם תיאר כחולשות של ה5842...
 8. בינתיים יותר כמו זרק "בחרתם חרה" ונעלם. מה דעתכם על מה שאמר? מסכימים? מתנגדים?
 9. קודם כל מי אישר לך לצאת לחופשה באמצע כל הלחץ הזה? תמיד יש פשרות. האמת שלגבי המקלדת, לא זכור לי שהתבאסתי ממקלדת של מחשב. המסך כמובן יותר משמעותי. בכל מקרה, חיפשתי את המודל המדויק "זנבוק קליל", שהמלצת עליו, אבל לא מצאתי אותו. אפשר לינק כדי לראות מה הנתונים שלו כדי שאפשר יהיה להשוות?
 10. לא כל כך הבנתי לאן אתה חותר. המחשב שהמליצו עליו 2 אחרים כאן לא טוב? מאיזו בחינה? על מה אתה היית ממליץ ולמה? לפי הבנתי אין חשיבות גבוהה לעוד 15% בביצועי מעבד (מעבר למעבד שהומלץ במודל זה) לצרכים שלה אבל מסך מגע עם עט יכול לתת לה שימוש לנושאי ציור וכדומה.
 11. לידיעה: לא ראיתי כאן התייחסות לנושא מודל העט המתאים וגם באתר של Dell אז חיפשתי באתר Dell הגלובלי ולהבדיל מהאתר הישראלי, שם יש התייחסות לתאימות עטים לדגמים (https://www.dell.com/en-us/shop/dell-premium-active-pen-pn579x/apd/750-abeb/handhelds-tablet-pcs?ref=p13n_ena_pdp_mv&c=us&cs=19&l=en&s=dhs). וגם מצאתי את ההשוואה הזו https://www.windowscentral.com/best-dell-active-pen-or-stylus שהניחה את דעתי לגבי המודל הרצוי (PN579X כמו שאמרתם). אמנם יש מודלים נוספים אבל לאור ההשוואה כנראה שכדאי ללכת על PN579X. אמנם לא רציתי לקנות מחשב בחו"ל אבל לגבי עט, אין מקלדת בעברית ואני מניח שהאחריות לא תעזור מעבר למה שאראה בימים הראשונים ממילא (ובודאי לא אם דגם העט לא תואם למכשיר) אז אני נוטה לא לשלם כפול עבור זה. יש מחשבות לגבי השאלה על אילת?
 12. בלינק הספציפי ששלחו למחשב לא מוזכר נושא העט אבל בלינק של DELL לגבי 5482 זה כן מוזכר. האם יכול להיות שיש וריאנטים עם ויש בלי או שאני יכול להבין שיהיה שם? 500 ש"ח? אאוץ. האמת שבלינק ששלחת יש חוסר התאמה. למה בעזרים אכן מופיע PN579X אבל בתיאור המילולי מופיע לינק ליד הכיתוב "לכתוב על גבי המסך: השתמש בעט Active Pen האופציונלי4 כדי לצייר או להוסיף הערות במצב מחשב לוח." ואם אתה לוחץ על ה4 מופיע "עט Active Pen‏ | PN338M נמכר בנפרד". אז זה הראשון? השני? שניהם? אף אחד מהם? אני לא רוצה לקנות בסכום כזה ולגלות שזה לא מתאים, כמובן. אני רואה גם שאפשר למצוא את PN579X בחצי מחיר באיביי (ואמזון). השאלה אם יכול להיות הבדל או שאני יכול לקנות שם באותה מידה? שאלה נוספת: קרוב שלי מגיע לאילת בזמן הקרוב. לגבי הדגם הזה לא ראיתי הבדל משמעותי במחיר (כי מצאתי שם רק את המודל היקר יותר עם הכרטיס הגראפי, שאמרו כאן שזה מיותר). האם הייתם משנים את ההמלצה לאור הביקור באילת למשהו אחר או שהייתם נשארים עם מה שבחרנו?
 13. עדכון: ישבתי עם הבת שלי שהכינה טבלת השוואה מקיפה של 8 דגמים שעלו בשרשור עם ההבדלים לפי הקריטריונים שחשובים לה. והנטייה ללכת בסיכומו של דבר למפרט הזה (שהמליצו לי עליו שני אנשים בשרשור) למרות המשקל הגבולי. תודה לכל מי שענה לי ועזר לנו להתכנס. שתי שאלות משלימות: 1) מסך המגע כאן לא כולל עט. כמה עולה עט מומלץ מתאים למחשב? האם יש כמה דגמים של עטים או שיש דגם ספציפי? 2) לא מצאתי במפרט מה משקל המטען. האם ידוע לכם היכן מופיע המידע הזה? במחשב שלי בעבודה יש לי מטען ראשי כבד יותר ומטען קל יותר לנשיאה. האם יש גם כאן אפשרות לבחירת סוג המטען או לקניית מטען שני לנשיאה ואם כן איפה?
 14. זו הנוצה מהחידה "מה כבד יותר קילו נוצות או קילו ברזל?" באמת קל מאד ל14 אינטש. כשאתה אומר פחות עמידים, האם הכוונה שמתקלקלים יותר גם בשימוש נורמלי או יותר רגישים למכות\נפילות וכיוצא בזה?
 15. באמת נראה אטרקטיבי להוציא נושא המשקל שהוא גבולי. אבל כמו שאמר חברך צריך להתפשר על משהו אז אני צריך לבחור אם המשקל הזה יהיה deal-breaker או שלא.
 16. Roronoza בודאי נכנסתי ללינקים ששלחת. קניה מאמזון פחות נראית לי כי אין מקלדת עברית ואם תהיה איזו בעיה עם המחשב אז זה כנראה מסובך יותר. אם אני נשמעתי קצת מבולבל זה כי אני באמת קצת מבולבל. על פניו נראה לי שאכן אפשר למצוא מחשב שיתאים לצרכים בסכום של כ3000 ש"ח אבל אני בהחלט שוקל לשלם עוד כמה מאות שקלים אם זה יתן לי מסך מגע טוב. האם יש דברים שאני צריך להזהר מהם בבחירת מסך מגע? זה גם בסדר שהבאת עוד הצעות יקרות יותר בהתאם למפרט ואם אני מבין נכון הרי שההבדל העיקרי הוא משך האחריות. זה לא שההצעות לא מספקות אותי כמו שאני רוצה להעזר במומחיות של חברי הפורום לעזור להתכוונן למחשב אמין עם יחס עלות תועלות טובה לצרכים שלי ואני מרגיש קצת חסר בטחון בכך שאני מבין את המשמעויות ולכן אני מנסה לקבל הסברים לנושאים שבודאי נראים טיפשיים או טריויאלים לך. בשלב מסוים לא נותר אלא לשבת עם הבת שלי ולהנעל על דגם מסוים ולקוות שבחרנו על סמך המידע שיש לנו בצורה טובה.
 17. תודה על התגובה. על פניו המחשב שבחרת נראה עם spec טוב ומחיר מצוין אבל המשקל שלו בעייתי מכיוון שהיא תצטרך להסחב איתו והוא משקל יותר מכפול מהמחשבים שהוצעו לי. מקלדת מאירה זה גימיק לא מעניין מבחינתי. מסך מגע זה יתרון לשימושים שלה אבל לא אם דורש תוספת של 1000 ש"ח (ועל פניו נראה לי שלא למרות מה שנאמר לי בחנות - אבל אולי יש מסכי מגע לא טובים במחיר זה ואולי לא). האתר ששלחת נראה מעניין להשוות פרמטרים אבל נראה לי שהמון מחשבים עם מפרט כמעט זהה ובכל זאת הבדלי מחיר משמעותיים ולא ברור לי למה.
 18. ראשית, אם אפשרי הייתי מעדיף למשוך לכוון ה3000 ופחות לכוון ה4000 (שוב כל עוד זה עדיין מתאים לצרכים שהזכרתי). האם מהצרכים שכתבתי נראה שi5 יתקשה להתמודד אתם? משקל הוא משמעותי ברמה מסוימת ואחריות ל3 שנים גם.
 19. כל הבעייה שקשה מאד למי שההבנה שלו בינונית כמוני להשוות על בסיס מפרט ולהבין מה בא על חשבון מה. לכן אני פונה לפורום שעזר לי ברכישות קודמות להבין על מה אני מתפשר ומה הכי מתאים לצורך שלי. הזכרתי את נושא המשקל בהערות (לא ראיתי מקום אחר שזה נראה לי שייך אליו). כדי להחליט אני יכול לקבל כמה הצעות מחנויות שונות ולהטיל מטבע ובחור בינהם או לנסות להבין בפורום מה הtradeoff (לדוגמה, כח העיבוד במחשב א גדול יותר אבל המשקל גבוה יותר לעומת מחשב ב). לא בטוח למשל שהייתרון בכח המחשוב משמעותי לצרכים שתיארתי או לא. לכן ציינתי את הצרכים לפי הפירוט שלמעלה. אם יש מידע נוסף שאני יכול להוסיף כדי לעזור להתאים את ההצעה, אעשה זאת בשמחה. תודה, עמיחי
 20. הי Roronoa, תודה על התגובה. הבנתי את העדיפות של אחריות 3 שנים אבל נאמר לי שניתן להרחיב אחריות ל3 שנים גם בחברות האחרות. כמובן שצריך להביא בחשבון את התוספת במחיר. אתה כמובן צודק שאין משמעות רבה לחנות במקרה זה. אשמח אם תוכל להסביר לי מה היתרון של הדגמים שהצעת. לפחות מבחינת המשקל הם כבדים יותר (שזה חסרון מבחינת להסחב איתם ללימודים). כמו כן, אם ניתן לענות לשאלה שלי לגבי אם יש חסרון לדגמים עם מסך המגע על הדגמים במחיר דומה (כדי שאוכל להבין את הtradeoff ולהחליט מה יותר חשוב לי). תודה, עמיחי
 21. כמעט 100 צפיות ואף תגובה? זה אומר שאלו הצעות טובות או שהנושא לא מעניין? אנסה להוסיף שאלה נוספת שאולי תעזור לי להתכנס. בשרשור אחר, https://hwzone.co.il/community/topic/594295-%D7%9E%D7%97%D7%A4%D7%A9%D7%AA-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%9C%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8-3k-%D7%9C%D7%90-%D7%9B%D7%91%D7%93-%D7%9E%D7%A1%D7%9A-%D7%9E%D7%92%D7%A2%D7%A2%D7%98/ ראיתי מוצעים 4 מפרטים בתקציב דומה עם מסך מגע. מכיוון שזה יכול לעזור לה כמשלים לעכבר ו\או לציור אבל זה בעדיפות שנייה, שאלתי את עצמי. מה אני "מפסיד" אם אני בוחר אחד מהדגמים המוצעים בשרשור ההוא לעומת הדגמים שהציעו לי בחנות? בחנות איבורי נאמר לי שצריך להוסיף עוד 1000 ש"ח למסך מגע טוב וכאן זה נראה באותו מחיר. אמנם 3 מתוך 4 הדגמים הם של לנובו (והבנתי בשרשור אחר שהשרות שם גרוע - או שהבנתי לא נכון?) אך אין לי מושג איך asus ואם עדיף לי ללכת על HP או DELL בגלל זה? אשמח לתגובות. אני גם לא נעול על חנות מסוימת (אני גר באזור הוד השרון ועובד ברמת גן, כך שמעדיף משהו בסביבה.) תודה, עמיחי
 22. כמו לפני כל קניית מחשב אני פונה לחברי הפורום לקבל חוות דעת על הצעות שקיבלתי בחנות ופתוח להצעות אחרות. אני יודע שזה לא מפרט מסעיר במיוחד אך בכל זאת אני תמיד מצליח לקבל בפורום התיחסות ועצות טובות. אקווה שגם הפעם. 1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? כ-3500-3000 ש"ח אפשרי חריגה 2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? visual studio, internet,office , תוכנות הלחנה, , תשמח להיות מסוגלת photoshop וכדומה 3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? עכבר, מסך טאצ יהיה nice to have אבל כנראה שחורג מהתקציב 4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) לא 5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? צריך ברמה שלא יפריע לסובבים בשיעור (וגם מקלדת לא רועשת) 6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? לא 7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? צריך מערכת הפעלה 8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. יש לי נסיון טוב עם RSM (מצורפות גם ההצעות שקבלתי מהם) 9. מתי מתוכננת קניית המחשב? מיידי 10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים? hdmi, חיבור אוזניות (יש לכולם?) 11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? אולי יהיה צורך להרחיב דיסק בעתיד אבל זה כנראה ידרוש החלפה ולא תוספת? 12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: זה אמור לשמש ללימודים לכן יש חשיבות לגודל ולמשקל וגם לתקציב. נראה שגודל ''13.3 יהיה טוב אבל אפשרי גם לשקול ''14. חשוב לי גם אמינות כדי שלא תצטרך להתעסק בבעיות מחשב אלא בפעילות הלימודים עצמם קיבלתי את ההצעות הבאות: http://www.rsm.co.il/product/מחשב-נייד-asus-דגם-s330un-ey007t-i5-8250u-133fhd-8gb-256ssd-mx150-win10 http://www.rsm.co.il/product/מחשב-נייד-dell-דגם-vostro-v5370-4123-133-fhd-i5-8250u-8gb-256ssd-win10-3yw-צבע-אפור http://www.rsm.co.il/product/מחשב-נייד-asus-zenbook-ux430ua-gv334t-14-i5-8250u-8gb-256ssd-win10-1yw מRSM ומאיבורי https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=30476&site-search=HP pavilion האם יש לחברי הפורום עצות לגבי המפרטים המתוארים או הצעות לשיפורים או למודלים טובים יותר? תודה, עמיחי
 23. עוד הערה לדיון. העדשות שרשומות כאן הן יקרות יותר בגלל שהן יכולות לעבוד בצמצם מאד פתוח (1.8, 2.8). אם אתה רוצה פוקוס על כל התמונה, אז תעבוד בד"כ בצמצם די סגור ואז אין לך סיבה להוציא על עדשה יקרה למטרה הזו (כמובן זה יכול להתאים למטרות אחרות בהם אתה מעוניין בעומק שדה רדוד). עוד משהו, אם אתה מתקשה לפקס את הסלולרי בצורה אוטומטית, נסה לעבור למצב צילום pro, וכוון את הפוקוס בצורה ידנית. יכול להיות שיעזור לך ליצב את הסלולרי עם חצובה קטנה או להשעין אותה על משהו יציב, כי כשאתה קרוב, כל שינוי מיקום יהיה משמעותי בפוקוס.
 24. הבנתי. אני לא נעול על דגם מסוים או חברה מסוימת. אבל אני רואה שיש כמה דגמים לRX580 עם טווח מחירים רחב - על איזה מהם הייתם ממליצים? גם לגבי 1060GTX בחנות TMS אני רואה טווח גדול של מחירים. לגבי המסך עצמו, מה שהציעו לי נראית לכם המלצה טובה?
 25. שלום Jabberwock, תודה על התגובה. הייתי שמח להבין קצת יותר מה הסיבות לשינויים המוצעים. 1) כרטיס המסך שהצעת זול יותר אך חלש יותר - מדוע אתה ממליץ על ההחלפה הזו? 2) המעבד זול ב70 ש"ח מתוך כ1000 ש"ח אך חלש בערך באותו היחס. לא? 3) העבודה המשרדית היא זו שהכי פחות כבדה בביצועים מכל שאר האפליקציות שציינתי. האם אני בכלל ארגיש שם את ההבדל בביצועים? תודה, עמיחי
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close