עבור לתוכן
 • צור חשבון

JentuS

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  755
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  333יום 23ש' 55דק' 2שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי JentuS

 1. יונתן מנדלסון - הפנייה היא אליך: כמובן שתודה רבה לך על המאמצים שלך, שאתה מחפש ומוצא כל מיני מחירים מעניינים לחומרה כזו או אחרת ברחבי הרשת מאתרים בחו''ל, ותודה לך על זה שאתה מנסה לעזור לאנשינו פה בארץ לקנות יותר משתלם, אך אם אתה כבר מנסה לעזור, אז תעזור אם אתה יכול עד הסוף. כלומר, לפחות תזכיר בכתבות שלך את עניין מחירי אילת שאצלינו, אם מצאת כאלו שדיי טובים ביחס למחירי חו''ל ואולי גם משתלמים יותר ואף שווים. כי שוב, לא נשכח שעבור הרבה אנשים עניין האחריות המקומית גם חשוב. לא צריך יותר מידי לפרט בכתבות לגבי מחירי אילת וכו', פשוט תזכורת קטנה של שורה או שתיים (את השאר כבר יעשו לבד), שהאנשים ''יפתחו'' את העיניים ויקנו את מה שבאמת הכי משתלם עבורם ואיפה שהכי משתלם. וכך גם אתה תעזור עוד יותר לאנשים, ותקבל יותר תודות ואהדה מהאנשים (-:
 2. אני לא יודע מה קרה בזמן האחרון עם המחירים בחו''ל..., או שהאתרים כגון אמאזון, ניואג וכו', כבר לא מציעים מחירים מי יודע מה תחרותיים, או שבארץ הורידו מחירי חומרה כך שלא משתלם כבר לקנות מחו''ל... אוקיי, בגדול כן, המחירים ''הסטנדרטיים'' בארץ לחומרה יותר גבוהים מהמחירים בחו''ל, אך אל תשכחו שיש לנו את אילת - ופה לדעתי כל התמונה משתנה. הרי בכל מקרה הרבה מאיתנו יורדים לאילת לפעמים, מישהו מעבודה בתור סמינר או משהו כזה, מישהו סתם לנפוש וכו', ואם צריכים איזו חומרה או גאדג'טים, אזי על הדרך אפשר לקנות שם, באילת. ואם תעשו קצת, ממש קצת שיעורי בית, תקחו ותשוו מחירי חו''ל שמוצעים לנו בתור ''הנחות'' ו''מבצעים'', למחירי אותם פריטי החומרה והגאדג'טים באילת, אתם תראו שהמחירים אצלינו באילת לא בהרבה יותר גבוהים ממחירי ה''מבצע'' וה''הנחות'' בחו''ל, ואף לפעמים זהים. ובנוסף נוסיף לזה את עניין האחריות המקומית, שאיך שלא תסתכלו על זה, תמיד תהיה עדיפה יותר מהאחריות מחו''ל (אם בכלל קיימת כזו), אזי בכלל מה להגיד פה: לא משתלם במחירים הללו לקנות מחו''ל, כאשר אצלינו המחירים כמעט זהים ועם אחריות מקומית... כן, אני מסכים, זה לא בכל הארץ אלא רק באילת, אך לגבי תדירות ביקורינו באילת כבר רשמתי קודם... הנה לכם כמה דוגמאות, וזה רק לגבי דגמי 2TB, כי הכתבה על נפחים אלו, כמובן שיש גם נפחים אחרים במחירים טובים גם אצלינו באילת, כגון 1TB, 500GB וכו': 1. באייבורי יש בינתיים רק כונן אחד בנפח 2TB, אותו הכונן עליו מוזכר פה בכתבה שעולה שם בחו''ל כ-760 ש''ח עד הבית (SAMSUNG 860 QVO), אצלינו באילת בסניפי אייבורי עולה 897 ש''ח, כן זה בכ-140 ש''ח יותר יקר, אך אל תשתכחו שתמורת ה-140 ש''ח האלו אתם תקבלו אחריות מקומית של 3 שנים. 2. בסניפי KSP באילת אתם תמצאו: א. KINGSTON A400 1.92TB עם 3 שנות אחריות - 739 ש''ח ב. TRANSCEND SSD230S 2TB עם 5 שנות אחריות מקומית - 846 ש''ח ג. CRUCIAL MX500 2TB - כונן מצויין ויותר טוב מסדרת ה-BX500 שמוצע בחו''ל לפי הכתבה הזאת, עם אותה אחריות מקומית אצלינו ל-5 שנים, תקבלו אותו ב-888 ש''ח ד. אותו הכונן שישנו באייבורי, SAMSUNG 860 QVO 2TB, תמצאו גם בסניפי KSP באילת במחיר זהה לאייבורי ועם אותה האחריות ל-3 שנים - 897 ש''ח שוב אני אזכיר, אני לא נגד קניות מחו''ל, ההיפך בעד, אך אם בהחלט יש הבדל ניכר במחירים, שבזמן האחרון לפי כל ה''דילים'' הללו מחו''ל אני פשוט לא רואה את ההבדל הניכר הזה במחיר, ולא רואה למשתלם לקנות מחו''ל. ואני לא עושה שום פרסומת לאייבורי או KSP, פשוט היה לי יותר נוח ויותר מהר להציג את המחירים שיש להם להציע, כמובן שאולי יש עוד חנויות חומרה וגאדג'טים באילת שמציעים גם מחירים טובים, כמו שרשמתי קודם - קצת לעשות שיעורי בית כל אחד יכול, זה לא בעיה למצוא. אני בעצמי עכשיו מעוניין לקנות כונן ''2.5 SSD בנפח 2TB, ובינתיים אני לא רואה שום מחיר משתלם יותר מחו''ל, מאשר אצלינו באילת, אם אני כבר קונה כונן כזה (או לא משנה, כל פריט שאפשר להשוות במחיר מחו''ל) במחיר שקרוב ל-1000 ש''ח, אני מעדיף אם צריך, לשלם את האקסטרה 100-150 ש''ח, אך לדעת שקניתי אותו בארץ ועם אחריות מקומית, ועוד מה - 5 שנות אחריות. ואני בדיוק בסוף שבוע הזה אהיה באילת, ואקנה לעצמי את הכונן הטוב והמצויין (שיש לי כבר הרבה שנים נסיון איתם) CRUCIAL MX500 2TB במחיר של 888 ש''ח. אז תעשו שיעורי בית, ותקנו את מה שהכי משתלם ואיפה שהכי משתלם.
 3. לא הבנתי אותך בדיוק... על איזו אחריות אתה מדבר בהזמנת מוצר מחו''ל ועל איזה שירות? כמו שכתבתי בתגובה הארוכה הקודמת שלי: קנית PS4 מאמאזון, אחרי פחות משנה קרה משהו ל-PS4 שלך, איך תפעל?, כי אני פשוט לא יודע, תסביר לי... אתה תפנה אליהם, לחו''ל, ואיך יתבצע מתן שירות האחריות בדיוק? לא נראה לי שהם ישר ישלחו לך מוצר זהה כתחליף, או שאם ניתן לתקן אז מה?, אתה תשלח את זה אלהים, ומה עם דמי משלוח הלוך חזור? בקיצור, אני ממש לא מבין איך אפשר במקרה הזה לממש אחריות של מוצר שכזה מחו''ל... לדעתי באמת עדיף כבר לקבל איזושהי אחריות אצלינו מקומית...
 4. אני לא יודע על אילו מבצעים אתם כותבים פה מחו''ל, אם כי בארץ המחירים ל-PS4 PRO אותו הדבר: לדוגמה חנות באג מציעה עכשיו לקראת הבלאק פריידיי הקרב ובא את ה-PS4 PRO 1TB בלי משחקים, אך ורק ב-1449 ש''ח, או בכלל באילת במחיר של 1239 ש''ח, וזה עוד עם אחריות יבואן רשמי ישפאר, שזה לדעתי אם כבר, לא הוגן להשוות מחירי מוצרים בארץ עם אחריות יבואן רשמית (שזה תמיד מייקר את המוצר), לעומת אותם המוצרים בהזמנה מחו''ל. אם כבר חושבים על הזמנה מחו''ל - זה אוטומטית אומר שפחות אכפת לכם מהאחריות (כי ידוע שמחו''ל אתם לא מקבלים אחריות מוצר כמו בקנייה מקומית), אלא יותר אכפת לכם מהמחיר, שיהיה כמה שיותר נמוך, נכון?, אז אם ככה, צריך להשוות למוצרים בקנייה בארץ עם אחריות לא משנה איזו, כי אז גם המחיר ברוב המקרים יהיה יותר זול, וככה לדעתי הכי נכון להשוות עם מוצרים בהזמנה מחו''ל. נגיד, נגמר הבלאק פריידי של באג או של חנות כזו או אחרת בארץ, עדיין, המחיר כיום הסתנדרטי הזול ביותר בארץ ל-PS4 PRO 1TB הוא כ-1400 ש''ח בכל הארץ, או כ-1270 ש''ח באילת. ואם נדבר על משחקים, שבחו''ל מציעים אותם כבאנדל עם ה-PS4, אז גם פה אותו הסיפור - לא בעיה כלל להשיג בארץ את המשחקים הללו בחנויות מסויומות במחירים ''נורמאליים'', לדוגמה אותו המשחק הנודע והחדש COD, עולה 205 שקלים בלבד בחנויות מסויומות - לא כזה יקר, נכון? אז תעשו חשבון, כי אני עשיתי, ולדעתי אני לא רואה פה שום מבצעי על של ממש מאתרים מחו''ל, כעקרון אותם המחירים כמו אצלינו בארץ, אך אל תשכחו כי בהזמנה מחו''ל צריך להמתין למוצר עד שיגיע, לקוות שיגיע שלם ושיגיע בכלל, וכמו כן אין לכם שום אחריות למוצר כי זה בא מחו''ל, יקרה משהו למוצר אחרי חודשיים-שלוש-ארבע, למי תפנו?, לחו''ל?, כאשר לעומת זאת בקנייה בארץ, במיוחד אם ההבדל במחיר כמעט ולא קיים, אתם בכל זאת מקבלים איזושהי אחריות מקומית, אפילו אם היא לא רשמית אך בכל זאת אחריות ממשית, תחשבו על זה. שלא תבינו אותי לא נכון, אני בעצמי בעד במוצרים מסויימים בקנייה מחו''ל העיקר במחיר כמה שיותר זול מאשר בארץ, אם באמת יש הבדל מורגש במחיר, אבל במקרה של הכתבה הזאת - אני לא רואה הבדל של ממש בין חו''ל לארץ לגבי ה-PS4. אל תיהיו עצלנים אנשים, תבדקו, תעשו חשבון, ותבחרו בדרך הנכונה... קנייה מהנה :-)
 5. לפי מה שאני רואה זה, שבכל הפלטפורמות המשחק הזה עולה 60 יורו לגרסת בסיס, אך משום מה רק בפלטפורמת EPIC הוא עולה את אותו הסכום אבל בדולרים, כלומר 60 דולר, וזה הרי מובן ש-60 דולר זה פחות מאשר 60 יורו. וזה מה שאני עשיתי, קניתי ב-70 דולר את גרסת ה-DELUXE בחנות ה-EPIC, וכשהתחלתי להתקין את המשחק, זה אוטומטית קישר לי אותו ל-ORIGIN והתקין אותו בספריית ה-ORIGIN.
 6. גם אני ממתין למבצעים עבור האוזניות האלחוטיות, למרות שאיך שאני מכיר את עצמי - אני פשוט יכול לא להמתין אלא ללכת ועכשיו ישר לקנות אוזניות אלחוטיות חדשות עבורי בלי שום בעיה, אך באמת בא לי הפעם להזמין משהו טוב מחו''ל ובמחיר שאכן אין למצוא בארץ. הגיע הזמן כבר להחליף את אוזניות הדראק שלי, Corsair Vengeance 2000 7.1 Wireless העתיקות, והן, כמו שגליתי עם השנים גם כל המוצרים של CORSAIR פשוט חסרי תועלת וסתם יקרים, אין להם טיפה של איכות בכל המוצרים והם ממש אבל ממש אינם מצדיקים את שמם המפורסם CORSAIR, באמת לאף אחד לא ממליץ על CORSAIR, תתרחקו מהמוצרים של החברת ''מדבקה'' הזאת.
 7. הבעיה העיקרית עדיין תשאר - דואר ישראל! כמה וכמה כבר חבילות דווקה דואר ישראל פה בארץ איבדו לי...
 8. דרך אגב, פשוט רק אחרי שרשמתי את התגובה הראשונה שלי, רק אחרי זה לחצתי על הלינק שהביא No-One, ואת האמת זה בדיוק על מה שרשמתי בתגובה הראשונה שלי, בדיוק לכזה תומך כ. מסך התכוונתי, רק אלו מהסוג הזה שבלינק של No-One עושים את העבודה של תמיכת כ. מסך.
 9. תומכים מהסוג הזה (אלו שמתחברים לסלוטים הפנויים מתחת לכרטיס מסך) לא שימושיים ולא אפקטיביים באליל. בהחלט לא ממליץ לאף אחד לקנות את הסוגים האלו, תאמינו לי שהתנסיתי בזה, וזה פשוט לא מצדיק את מה שזה נועד לבצע. אם מישהו רוצה לתמוך כ. מסך כבד שיש לו, פשוט תקנו את הסוג הזה של מעין רגלית שעומדת בפינת הכ. מסך, כאשר קצה אחד של הרגלית תומך בעצם את הכ. מסך, ואילו הקצה השני של הרגלית פשוט למטה עומד בתוך המארז על רצפת המארז - אלו התומכים לכרטיסי המסך שבאמת עושים את העבודה, אבל ממש לא אלו שכתבו פה בכתבה. אתם רוצים RGB, אין בעיה, ראיתי גם סוגים של ''רגלית'' עם הארת RGB, אם תחפשו.
 10. רוב המוצרים שצויינו פה, מחירם לא תואם, הרוב במחירים יותר גבוהים, כנראה זה היה מבצע ל-10 דקות או משהו כזה...
 11. הכונן של הטושיבה, ה-4TB, כבר לא נמכר במחיר 84.42$ כמו שצויין בכתבה, המחיר קפץ ל-121.59$ כולל משלוח, שזה דיי יקר. את האמת כנראה פשוט איחרתי, כי אם הוא היה עדיין נמכר ב-84.42$, בהחלט הייתי מזמין אותו.
 12. לא יודע מה איתכם, אך אני לא ממש מתחבר ל-SSD הזה של אינטל. אני למעשה בדיוק לפני יומיים קיבלתי מאמאזון את ה-SSD הזה - CORSAIR FORCE SERIES MP510 1920GB, שלדעתי הוא הרבה יותר עדיף מה-660P של אינטל, כן, ה-MP510 יותר יקר, הוא עלה לי 300 דולר כולל המשלוח, שזה כ-75 דולר יותר מה-660P, אך היי, חוץ מהמחיר, ה-MP510 בכל שער הפרמטרים עולה על פני ה-660P, כי הוא בעל טכנולוגיות 3D TLC ולא QLC, כי המהירויות עבודה שלו יותר גבוהות משל האינטל, שזה 3480 קריאה אקראית ו-2700 כתיבה אקראית וכו'. אז לדעתי הכונן SSD של CORSAIR, דגם ה-MP510 בנפח 1920GB באמת עדיף, למרות שהוא יקר יותר הוא מציעה טכנולוגיית TLC במקום QLC, ומהירויות העבודה שלו ממש יותר גבוהות, זה טוב במיוחד לאלו שרוצים לייעד SSD בעל נפח לא קטן שכזה לעבודות כבדות ועומסים כגון עריכות וידאו, אולי גימינג כבד גם וכו', אני לדוגמה 100 אחוז הולך להפוך את ה-MP510 הזה שקניתי לשטח עבודה לעריכות וידאו, גם נפח סולידי, גם מהירויות עבודה גבוהות וגם אמינות טובה יותר של טכנולוגיית ה-TLC.
 13. צודק לגמרי. ואני אוסיף עוד ממני: עד שלא יוולדו בארץ המושגים החשובים כגון - ''מתן שירות כראוי'' ו-''הלקוח תמיד צודק'', לא יהיה שום דבר שכזה שיעבוד ויתקתק במיוחד בשיתוף עם מדינה כגון ארה''ב, לא שהבעיה היא באמריקאים, ההיפך - הבעיה היא בנו, ששם יודעים מה היא האחריות והחשיבות בלתת שירות ראוי ללקוח אפילו אם הלקוח אינו צודק, כי האמריקאים אוהבים סדר, אוהבים ללכת לפי חוקים כתובים ולא ''לחתוך פינות'', מה שאצלינו בארץ בדיוק ההיפך, כל המדינה בנויה על קומבינות, האחד מכיר את השני, בכל מקום חותכים פינות! אני רוצה להאמין שאני טועה, ושהעניין יצא לפועל ובאמת יעבוד, אך דיי קשה לי להאמין בזה בגלל.......
 14. יש לי גם כרטיס אשראי עם לוגו לאומי, והם גם שלחו לי אפילו מייל בנושא הזה. נראה, אני בדיוק מתכנן רכישה של כרטיס NVME בנפח 2TB באמאזון, אז נראה אם המבצע של לאומי יפעל... וכן, ידוע לי שכמובן אני צריך לבחור במוצר באמאזון אשר נמכר ונשלח ע''י אמאזון עצמה. וכבר מצאתי כרטיס NVME שכזה - CORSAIR FORCE SERIES MP510 1920GB שלדעתי המחיר שלו דיי מצויין ביחס לביצועים ונפח, 304 דולר כולל משלוח ומיסים)) השאלה היא אם אני גם אתקין את התוסף של אמאזון עבור הדפדפן, האם אני יכול ליהנות גם מההנחה של לאומי וגם מההנחה של אמאזון בו זמנית?, כי אלו שתי הנחות שונות...
 15. בדיוק, וזה רק מצביע על כך עד כמה שהיצרן\חברה של המוצר הזה ממש לא חכמים, כאשר הם אפילו בהגשת המוצר שלהם בפרסומת כבר יורים לעצמם ברגל עם פאק שכזה. בתאונה הראשונה הזאת שבפרסומת, אוקי, המצלמה הצילה אותו, רק ממה בדיוק היא הצילה אותו?)))), מי זה שבקייס הזה הוא בוודאות מפסיד כי הוא לא נתן זכות קדימה?))), כל הכבוד, מחיאות כפיים)))) אלא אם כן יש כנראה אילו מדינות ''מיוחדות'' בהן זכות קדימה היא הפוכה ממה שאנחנו חושבים.......
 16. אני לא ממש קראתי את הנתונים הטכניים, אך אם זה מה שרשום שם ממה שאתה אומר אז תחשוב: מינוס 20 - לא הכיוון שלנו בארץ ולא ממש מעניין אותנו, נכון ופלוס 42 , אם זה באמת ככה אז זה כבר כשלון לאקלים שלנו, תחנה את רכבך בימי הקיץ החמים כאשר בחוץ כ-35 מעלות חום, תחת השמש איפשהו לכחצי יום (שהרבה מאיתנו נאלצים לעשות זאת, זאת המציאות), איזו טמפרטורה אתה חושב שתיהיה ברכבך כתוצאה מכך?, אני אגיד לך, הרבה מעל 42 מעלות, בסביבות ה-60 אם לא יותר. לדעתי, במדינה שלנו עם האקלים החם שלנו, ועוד מדינות עם אקלים דומה לשלנו, צריך שיהיה רשום מהיצרן שהמוצר מחזיק בחום של עד כ-90-100 מעלות, כי יש את אלו שרושמים אפילו 70 מעלות וגם זה כבר על הגבול באקלים שלנו.... אבל אם היצרן אפילו ירשום בנתונים שהמוצר עמיד בחום עד 100 מעלות נגיד, הרי לא נשכח שהרבה יצרנים בשביל למכור מוצרים לעיתים קרובות דיי אוהבים..., איך להגיד את זה בעדינות.., ''לנפח'' את הנתונים הטכניים של מוצריהם כאשר במציאות מסתבר שזה לא כך באמת...
 17. מה אתה מספר ידידי היקר, דווקה מצלמות DOD היו לי, 2 דגמים שונים בעלות של כ-1000 ש''ח כל אחד, ושני הדגמים לא הראו את עמידותם לתנאי מזג האוויר הקייצי החם מידי שלנו. דגם ה-460W סתם היה נתקע בגלל החום ומפסיק את פעולת ההקלטה, ודגם ה-470W שעד היום אני איתו כאחת משתי מצלמות הדרך שמותקנות אצלי ברכב, הוחלף ע''י היבואן בשל בעיות סוללה דווקה, ואף על פי שהוחלף באותו הדגם רק חדש, גם הוא לאחר זמן קצר התחיל לעשות בעיות הקלטה כמו שני הקודמים לו! (יוצא כבר שרק אצלי 3 דגמים של DOD בעייתיים) אז אני גם עם ניסיון דומה לשלך של כ-4 שנים וכמה מצלמות, יש לי גם מישהו בעבודה גם עם דגם 460W שגם הוא נתקל בבעיות איתו! אז לא צריך להגיד שאני ''אולי מאמין שהיו לי מצלמות איכותיות'' ולהכניס לי מילים לפה, כי גם ככה אני יכול להגיד שאולי אתה מאמין שאתה גר בארץ ישראל החמה, אך זה לא כך והתבלבלת קלות ואתה גר במדינה אחרת עם אקלים פחות חם! אבל אני לא באמת אומר את זה, אני מאמין שהיה לך ניסיון טוב עם דגמים שונים של מצלמות דרך, אך גם אני מספר את הניסיון שלי היה, ואין לי טעם להמציא משהו, כי אני דווקה להיפך, כאשר יש ברשותי מוצר טוב וניסיון טוב, אפילו שהוא יקר, אני אשבח אותו, אך במקרה שלי עם הניסיון שלי זה לא המקרה ואני כותב את מה שיש, וזה אוטומטית מצביע על כך שגם בדגמי DOD לא הכל וורוד ויש מקרים גם לא טובים, וזה כבר בונה את הסטטיסטיקה שלא כל הדגמים של DOD ודומיהם ב-100% עונים על דרישות הלקוח וצריך לקבל את זה. או שאולי תנסה עוד להכניס לי מילים לפה ולרשום שכנראה השתמשתי בכרטיסי זכרון לא איכותיים (שמצאתי באיזה שוק בשני שקל) במצלמות, או משהו בסגנון, כי הרי אתה כנראה מכיר אותי יותר טוב מאשר אני מכיר את עצמי))))) אז גם פה אני אחתוך אותך בכך שאגיד שאני לא מהבונקרים האלו שאתה חושב ולא מתקמצן להוציא סכומים יותר גבוהים אם צריך על מוצרים יותר איכותיים, כגון גם כרטיסי זכרון טובים ואיכותיים, וגם כאשר התחילו הבעיות במצלמות אני ישר חשבתי שאולי כרטיס זכרון הלך, אז קניתי חדש אחר, איכותי ויקר, וזה לא פתר את הבעיות = מסקנה - מצלמה.
 18. נראה מוצר מעניין וטוב, אך...: 1. האם הוא מספיק טוב ועמיד לאקלים היותר מידי חם של ארצינו?, כי מנסיוני המר, עם מצלמות דרך\רכב שונות שהיו ברשותי, גם יקרות ואיכותיות בשווי מעל 1000 ש''ח, גם זולות יותר, לא נתקלתי במוצר אחד עמיד ב-100% לאקלים הלוהט שלנו.., ז''א כולן אחרי עמידה של כחצי יום של הרכב תחת השמש הלוהטת שלנו בימי הקיץ בטמפרוטורות סביב ה-35 מעלות (וברכב כבר כמעט סאונה), כל מצלמות הללו שהיו ברשותי כולן מתחילות להשתגע בחום הזה ברכב, חלק פשוט מתקלקלות ומפסיקות לעבוד, חלק פתאום בגלל החום האדיר שברכב פשוט ''נתקעות'' ומפסיקות לעבוד וכו' וכו', ויוצא שאין אף פעם הגנה 100% מהמוצר שאמור לספק אותה. 2. עניין הסוללה שבתוך ה-VEZO 360 זה עוד גורם לבעיות, כי כידוע, סוללות מכל סוג שהוא פשוט גם לא שורדות את החום האדיר שבתוך הרכבים שלנו בקיץ אחרי חניית הרכב תחת השמש לכמה שעות. 3. ודבר אחרון - המחיר: אם עכשיו המחיר הוא 170 ו-220 דולר בהתאמה, במכירה המוקדמת, אזי בכמה יהיה המחיר יותר גבוה במכירה הרגילה כבר, והאם מישהו ירצה לבזבז סכום לא קטן שכזה עבור מצלמת דרך\רכב ואז לגלות שגם היא לא מתפקדת באקלים הלוהט שלנו כמו שצריך..., אני כבר לא פעם התבאסתי בעבר כאשר בזבזתי סכומים דיי גבוהים על מצלמות דרך\רכב יקרות ואיכותיות (ואני לא סתם קונה משהו שאני רואה בלי לבדוק ביקורות ברחבי הרשת), וכולן לא תפקדו כראוי בחום שלנו בקיץ... בקיצור, נחייה ונראה, כשיתחילו האנשים ברחבי העולם לקנות ויצצו סקירות וביקורות אמיתיות, אז כבר נראה האם המוצר מצדיק את מחירו או שזה עוד מוצר שלא שורד טמפרטורות גבוהות ברכב.., וכמובן שעדיף לראות סקירות וביקורות אמיתיות מהארץ שלנו שמישהו יעשה ולא ממדינות אחרות איפה שהאקלים אולי יותר נוח כנראה...
 19. הכל טוב ויפה, וזה טוב שאנו רואים התחלה של הנחות לזכרונות RAM, אך לפי הכתבה הזאת מה שאני רואה זה שהם כמובן התחילו עם הנחות לזכרונות הפשוטים שבפשוטים, ז''א תדר מהנמוכים שקיים (2,666), בעלי גוף קירור (צלעות קירור) גם כן מהפשוטים שיש, נפח כל מודול רק 8GB ואין 16GB לכל מודול וכו'. שוב, זה טוב שהתחילו ההנחות לזכרונות RAM, אך בינתיים לכאלו שלא יתאימו לכולם, במיוחד לאלו שרוצים זכרונות יותר ''רציניים'', יותר ''איכותיים'' ועם פרמטרים יותר מרשימים להרכבת מערכות מחשב שלא בהכרח רק בתקציב נמוך אלא גם למערכות בתקציב בינוני ומעלה. מי שמרכיב מערכת מחשב זולת תקציב או רוצה לשדרג זכרון RAM במערכת הקיימת ולא לרוקן לגמרי את ארנקו - המבצע הזה יתאים לו, כל השאר - ימשיכו בינתיים לקנות במחירים הסטנדרטיים. אני באמת מקווה לטובת כולנו שהנחות כמו אלו יתחילו לטפטף גם בכרונות RAM יותר ''רציניים'' עבור בניית\שדרוג מערכות מחשב שגם בתקציבים בינוניים ומעלה... ותודה על הכתבה :-)
 20. אני לא מומחה גדול בזכרונות, אך אני יודע שלתדר הזכרון שבאה בסטוק מהיצרן כן יש חשיבות, ככל שהתדר יותר גבוה כך הזכרון עובד יותר מהר לפי מה שאני מבין וכמו כן זכרונות עם תדר גבוה תמיד יהיו יותר יקרים מאלו עם תדרים נמוכים יותר. יש גם את התזמונים או הטיימינגים שהם CL כלשהו בזכרונות שאת זה את האמת אני בעצמי עדיין לא הבנתי איך זה עובד ומה נחשב יותר טוב. יש גם עוד פרמטר של הזכרונות והוא מתח העבודה שלהם, אם זה 1.35V או 1.25V וכו'. חוץ מזה, זכרונות ניתנים ל-OC כמו המעבדים וכ. המסך, עד כמה זה מסובך או מצדיק את ההתעסקות בזה - אני לא יודע, כנראה תלוי בידע המשתמש ובחומרתו של המשתמש גם. לדוגמה אני עכשיו בונה לי מערכת מחשב חדשה לגמרי, ולפי מה שהבנתי (לפחות בדור הנוכחי DDR4), רצוי לקחת זכרונות שהתדר שלהם 3200MHZ לפחות, וזה מה שעשיתי, קניתי זכרונות 3200MHZ, כי ישנם גם כאלו 2600, 2900 משהו... לדעתי צריך להיות איפשהו ברחבי האינטרנט מידע מפורט שמספר על הנתונים של הזכרונות. ובכל מקרה תמיד צריך לזכור שכשקונים זכרונות למחשב, רצוי מאוד לבדוק את התאימות עבודה שלהם עם הלוח אם עליו הם יותקנו, רשימות של תאימות יש גם ליצרני לוחות האם ויש גם ליצרני הזכרונות, אז זה דו צדדי. בכל מקרה, אולי מישהו פה שמבין יותר מאיתנו בזכרונות יענה על השאלה שלך, כי גם אותי זה מעניין
 21. תודה, עובד. לכל מי שלא הבין או לא קרא את הכתבה כמו שצריך - צריך להיות רשום ל-STEAM. נכנסים לחנות-HUMBLE (אפשר דרך הקישור מהכתבה הזאת), בוחרים לקבל את המשחק עם שתי חבילות הרחבה בחינם, מקשרים את המשחק ל-STEAM שלכם, ואז ב-STEAM מכניסים את הקודים שקיבלתם במייל מ-HUMBLE, ואז באותו ה-STEAM שלכם בספריית המשחקים בוחרים בלהוריד ולהתקין את המשחק עם ההרחבות, לא הכי מסובך, תהנו.
 22. דוגמא ללוחות בעלי הספקת מתח נאותה ל-9900K, במיוחד שאתה מעדיף GIGABYTE, היא: 1. Gigabyte Z390 Designare 2. Gigabyte Z390 Aorus Master שני הלוחות הללו דיי טובים למעבד 9900K, אני לעצמי עכשיו קניתי להרכבת מחשב חדש 9900K + Z390 AORUS MASTER, המחיר ביניהם לא ממש גבוה עד זניח, אז זה תלוי בך אילו פיצ'רים ותוספות אתה מעדיף לקבל בלוח אם. וכמו שרשם napoleon45, למעבד 9900K רצוי קירור רציני, אם זה אוויר אז משהו מהטופים או בכלל קירור נוזלי, כמובן זה בתנאי שאתה כן תעשה לו OC ''נורמאלי'', כי המעבד הזה דיי ''חמים''. וכן, רצוי שתחכה גם להמלצה של djelectric
 23. האם אתה יכול להתקין את הרדיאטור כך שהמאווררים שלו יהיה בין הפנל הקדמי של המארז לבין הרדיאטור?, ז''א פנל מארז קידמי-מאווררים-רדיאטור... אם לא אז תתקין כך: פנל מארז קידמי-רדיאטור-מאווררים.., זה בעצם איך שמותקן אצליך עכשיו, רק פשוט את המאווררים שעל הרדיאטור תהפוך אותם שבמקום להוציא אוויר מהמארז, שהם יכניסו אוויר למארז דרך הרדיאטור, את זה אפשר לעשות וכמובן מומלץ לנסות.
 24. אם לא מתוכנן OC כפי שנכתב, ואפילו אם כן, ב-AMD הזה ה-OC גם ככה לא מי יודע מה נותן לפרוץ גבולות, אז אני מסכים בהחלט עם כל מילה ש-djelectric רשם.
 25. שתיהיה לי בריא ClassMulder, כמה כבר אנשים פה ממליצים לך ואומרים לך מה כדאי לעשות והרי לא סתם.., ואני אצטרף אליהם ואומר גם: תמיד ברוב המארזים, וכמובן גם כמו המארז שלך, ההמלצה הגורפת לזרימת אוויר הכי ''תקינה'' והכי ''בריאה'' בתוך המארז תיהיה: מאווררים קידמיים ומאווררים למטה (אם קיימים) - מכניסים אוויר קריר מבחוץ לתוך המארז! מאווררים למעלה ומאוורר אחורי (האחורי זה בדרך כלל מאוורר אחד ברוב המארזים), שוב, אם קיימים - מוציאים אוויר מחומם מהמארז החוצה! וכל זה לא משנה איפה מותקן הרדיאטור של ה-AIO במידה ויש לך כזה, אם הוא מותקן למעלה במארז, או למטה, או מקדימה או גם יש כאלו קטנים על המאוורר הבודד מאחורה, פשוט לא משנה, אתה נדבק להמלצה הגורפת של סידור המאווררים וזרימת האוויר דרכם במארז לזרימת אוויר המומלצת הזאת! אז כן, במקרה שלך, החלטת שאתה רוצה קירור AIO למעבד שלך, אוקיי, אין שום בעיה, הוא בעל שני מאווררים, ז''א 240מ''מ או 280מ''מ, והמארז שלך תומך רדיאטור של AIO כזאת אך ורק במקום אחד, שזה מקדימה בלבד, אין שום בעיה, אתה מתקין אותו שם (כי פשוט אין לך ברירה אחרת במארז הזה), אך את המאווררים שלו אתה מסדר כך שיכניסו אוויר מבחוץ לתוך המארז, וכן, דרך הרדיאטור, זאת הדרך! ואילו את המאוורר העליון והאחורי אתה מתקין שיוציאו אוויר מהמארז! זהו, זה הכל, זאת ההמלצה ברוב המארזים מהסוג הזה לזרימת אוויר תקינה ובריאה, אלא אם כן זה איזה מארז מיוחד בעל מבנה מיוחד ונדיר, (שזה לא המקרה שלך). אנשים פה כבר הביאו לך קישור לסרטון מהערוץ המפורסם לחומרת מחשבים BITWIT, איפה שהבחור מסביר את מונחי זרימת האוויר במארזים ומיקומי הרדיאטורים, ואתה עדיין נלחם פה באנשים, במקום לנסות ולקבל את מה שכולם ממליצים לך פה, כולל אותי, ואז לנטר טמפרטורות ולראות האם יהיה שיפור, נו באמת ואני עוד לא אמרתי על הפילטרי אבק ובפרט על סידור מאוורר אחורי שמכניס אוויר במקום להוציא (פשוט הזוי לעשות דבר כזה) כי מאחורה כמעט אף יצרן מארזים לא שם פילטר לפי ההיגיון, ואז אם אתה מכניס אוויר מאחורה, מקבלים תמונה בה רואים מארז כמו שלך מלא באבק בפנים, וזה מובטח!
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close