תוכן Ben Gordon - HWzone פורומים
adplus-dvertising
עבור לתוכן
 • צור חשבון

Ben Gordon

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  68
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

כל דבר שפורסם על-ידי Ben Gordon

 1. אני מבין, אנסה לפשט: אני מעוניין בשילוב של מעבד i5 עם 6 ליבות שיש לו כרטיס גרפי מובנה, ללא כרטיס מסף/גרפי בנפרד, ולוח אם שיש לו HDMI ו DVI, כדי שאוכל לעבוד במקביל על שני מסכים, ושזה יעבוד יש המלצה לשילוב כזה? חשבתי זה טרוויאלי, אולי טעיתי
 2. אוקיי, אז דור 11 בטוח לא ניקח. אם לוקחים מעבד i5 עם 6 ליבות שיש בו ליבה גרפית, סה"כ צריך לוח אם שיש בו גם יציאת HDMI וגם DVI, נכון? נשמע לי טרוויאלי, לא? מה אני מפספס?
 3. הבנתי, אתה עשית הפרדה האם הכרטיס הגרפי נמצא על הלוח או על המעבד, אני עשיתי הפרדה האם יש כרטיס גרפי עצמאי או לא. אז בשורה התחתונה, אם אני רוצה מעבד i5 עם 6 ליבות, למה לא לקחת אחד כזה שכבר יש לו מעבד גרפי, במקום כרטיס נפרד? לא מבחינת עלות, סתם יותר נוח לדעתי, פחות עוד חלק שלא חייבים.
 4. אני יודע, זה מה שאני אומר שתמיד, בכל המחשבים שהיו לי, הכרטיס היה מובנה, כולל במחשב שבצילום המסך, שרכשתי לפני כארבע שנים. לכן שאלתי בעצם האם לפני 4 שנים זה היה עדיין מקובל, כי כתבת: ""כרטיסי מסך", או נכון יותר מתאמי תצוגה היו על לוחות האם אי שם בין אנטיוכוס לנפולאון." או שלא הבנתי אותך נכון?
 5. תודה רבה על הסקירה, מעניין, תודה! תמיד חשבתי שכרטיס מסך מובנה, הכוונה שהליבה שלו היא בלוח האם, כעת אני מבין שהיא במעבד, לא ידעתי, תודה. להלן מחשב שרכשתי לפני 4 שנים, אין לו כרטיס מסך מובנה, למעשה, מעולם, בכל המחשבים שרכשתי, לא היה כרטיס גרפי בנפרד. לפני 4 שנים זה עדיין היה מקובל?
 6. אוקיי, אז i5 עם 6 ליבות, דור 10, זה מספיק לדעתי. מה הכוונה שכרטיס המסך המובנה בא עם המעבד? כרטיס מסך מובנה מגיע עם לוח אם, לא? ממתי מעבד מגיע (פיזית) עם כרטיס מסך? משהו לא כ"כ ברור לי. חשבתי ש VGA עבר מהעולם ו DVI זה תמיד האופציה השנייה אחרי HDMI. צודק, אז אני אשמח ללוח אם שיש בו כרטיס מסך מובנה ולא כרטיס בנפרד (ללא קשר לחסכון כספי), בנוסף, אשמח ללוח אם שיש בו כניסת HDMI וגם DVI, כי להבנתי (תקנו אותי אם אני טועה), זה אמור לעבוד עם 2 מסכים. בהחלט מעריך זאת ולא מובן מאליו. שמתי לב שהקהילה קטנה בצורה ניכרת (וגם שהאתר עמוס בפרסומות שממש מקשות על גלישה באתר), מה קרה?
 7. מה הכוונה שלא כל שילוב עובד? מה אני צריך לדעת או לבדוק, כדי לוודא שאוכל לעבוד עם שני מסכים? כן, לדעתי i5 עם שש ליבות זה אפילו יותר ממה שיש לי היום וזה אמור בהחלט להספיק. אם מישהו חושב אחרת, אשמח לקרוא. תודה, אבל ראינו שהפעם בין המעבדים הוא 490 ש"ח, אז איך המפרט הזה יצא הרבה יותר זול? ומדוע יש לו כרטיס מסך עצמאי? תמיד הספיק לי כרטיס מובנה, אני מעדיף לוח אם עם כרטיס מובנה אם אפשר. תודה רבה.
 8. מה בעצם ההבדל בין i5 ל i7? זו בערך אותה מהירות, ההבדל הוא בין 6 ל 8 ליבות? זה הכל? מה הכוונה שהוא לא תומך במעבדים דור 11? אילו מעבדים אלו? אתם צודקים בנוגע ליציאות, אני לא באמת חייב 2 יציאות HDMI, אלו פשוט היציאות הכי נוחות, אבל גם אחד HDMI ואחד DVI, יספקו לי את אותה התוצאה והיכולת לעבוד עם שני מסכים, נכון?
 9. אני עובד כבר מספר שנים עם i5 ואין בעיה, למרות שמבין סביבות הפיתוח, Visual Studio של מיקרוסופט דורשת יותר משאבים מהשאר. אם מישהו חושב שיש צורך ב i7 אז אשמח להבין מדוע ואולי אשתכנע, אבל אני צריך קודם להבין אגב, מה הפער בין i7 ל i5? _אולי גם תת הסוג הספציפי חשוב) ובואפן כללי, עדיף אינטל על רייזון או שלא בהכרח?
 10. 1. בנוגע למעבד, גם אם זה בתקציב, זה עדיין כסף שאם אין בו צורך ממשי, אז חבל לזרוק לפח. מבחינתי, כמה שיותר זול יותר טוב, כל עוד זה עונה על הדרישות. היום אני מפתח על i5 עם 4 ליבות ו 16 ג'יגה זכרון, בלי SSD ואין לי שום תלונות על המהירות. אם אני קונה מחשב חדש, אז אפשר כמובן להתקדם, השאלה מה הפער במחיר של המעבד, תוכל לומר? 2. בנוגע ל TPM, אם מחליפים מעבד, אז צריך לוודא שיש בו או בלוח האם TPM, כדי שיעבוד עם Win 11. אם אין לוח אם שתומך ב 2 חיבורי HDMI לשני מסכים, לא חושב שיש יתרון להחליף אותו ללוח יקר רק כדי להוזיל את עלות המתאם, לא? תודה רבה.
 11. תודה רבה על המפרט! 1. מדוע מעבד i7? האם לאור הצרכים שהוצגו, יש צורך ב i7? בכמה הוא מייקר לעומת i5 רלוונטי? 2. משנה אם אינטל או Ryzen? ובאופן כללי, כמה ליבות מומלץ? 4 זה מספיק או לפחות 6? 3. יש לוח אם שתומך באופן מובנה בחיבור שני מסכים ב HDMI, או שתמיד חייב מתאם? 4. בלוח האם יש TPM לטובת Win 11? 5. ספק כוח של 550W הוא לא חזק מידי שלא לצורך? 6. אפשר את הלינק הישר למפרט (זה או מעודכן), במקום רק צילום מסך? 7. לא יודע אם מותר לשאול כאן (אם לא, אז למחוק/להתעלם), האתר startpc הוא אמין ומומלץ לרכישה ממנו? שוב תודה!
 12. רק אל תגיד לי שזה בגלל הבדיחה בנושא הלפטופים, כי את סיום הסאגה סיימתי בבדיחה, שבדיעבד נראה שנתפסה ברצינות
 13. אשמח להמלצה על מחשב נייח (לא כולל מסך, מדפסת וכו') שישמש לפיתוח תוכנה, יריץ בעיקר Visual Studio 2019, היום אני עובד על מחשב מבוסס אינטל i5 עם 4 ליבות ו 16 ג'יגה זכרון, זה עובד מספיק מהר, אבל אני צריך למסור את המחשב ולרכוש חדש. אני מניח שהמחשב החדש יהיה מבוסס אינטל, כנראה i5, אפשר i7 אם לא מייקר משמעותית (אבל לפי מה שאני רואה, זה מייקר משמעותית). מבחינת Ram, מספיק 16 ג'יגה לדעתי, DDR4 מהירים אני מניח. מבחינת דיסקים קשיחים: דיסק קשיח ראשי SSD בנפח 256 ג'יגה (או 512 אם לא מייקר משמעותית) וגם דיסק קשיח משני רגיל, 7200rpm בנפח 2TB. מבחינת מארז, היום יש לי Thermaltake H22 Versa, אבל ממש לא חשובה לי הצורה או הנראות, אני מניח שכל Mid Tower ATX יתאים. ספק כוח - מה שנראה לכם מספיק (500W?) - למחשב יהיה מחובר גם מסך "27, אולי שניים כאלה, רמקולים פשוטים ומדפסת משולבת. כנראה שהמחשב יהיה מחובר ל UPS. לוח אם אני פחות מכיר, מה שתמליצו, לדעתי אין צורך בכרטיס גרפי נפרד, אלא לוח אם עם GPU/כרטיס גרפי מובנה. צריך שלוח האם/מארז יתמכו בחיבור מקביל של 2 מסכים ב HDMI . כונן אופטי/DVD, לא באמת שימושי או חשוב אבל שיהיה. מאווררים/קירור - משהו סטנדרטי, אני לא מתכנן OC. אין צורך לכלול מערכת הפעלה (אבל שהמחשב יתמוך ב Win 11, אז שיהיה לו TPM), אין צורך באופיס, אנטי וירוס או כל תוכנה אחרת. תודה רבה! 1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? אין תקציב ספציפי, אם המחשב יעלה 2K ש"ח אז מעולה ואם חייב להשקיע 5K ש"ח אז גם בסדר, עדיף כמובן כמה שפחות. 2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה? פיתוח תוכנה ב Visual Studio 2019. 3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? לא. 4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) לא. 5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? לא חשוב. 6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'? לא. 7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? איו צורך מערכת הפעלה, אין צורך בתוכנות. יש צורך בהרכבה, אם לא מזמינים מחשב מוכן אלא בהרכבה, אני צריך לקבל אותו מורכב. 8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא. 9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)? בשבועות הקרובים. 10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג? לא, למעט הצורך לעבודה עם שני מסכי "27 בחיבור HDMI. 11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר) לא. 12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: ראו הערותי בראש ההודעה. תודה רבה!
 14. לא דווקא, פשוט הבנתי שזו חברה טובה, אשמח להמלצות, אפשר גם חברה אחרת.
 15. אשמח להמלצה על מיני PC (שמריץ Windows 10) לחיבור לטלויזיה גדולה בסלון (לצפייה ישירה וכו'), אין תקציב ספציפי, אני רואה שזה נע ביו 200$-350$, אבל אם יש המלצה למוצר ממש טוב שעולה יותר, אפשר לשקול. 1. האם כדאי לבחור דגם של Minix, או שיש חברות עדיפות? 2. במידה ו Minix, מטה יש את הדגמים הנוכחיים, איזה דגם מומלץ? 3. אשמח לקבל המלצה גם למקלדת אלחוטית קומפקטית משולבת עכבר מובנה שתונח בסלון לתפעול. 4. האם יש יתרון לרכוש בארה"ב (ללא עלות משלוח לישראל), או שהמחירים דומים בישראל? J50C-4 Max https://www.amazon.com/MINIX-Pentium-Windows-Dual-Band-Ethernet/dp/B082WBN2RF J50C-4 Plus https://www.amazon.com/MINIX-Pentium-Windows-Dual-Band-Ethernet/dp/B082DYH9CR G41V-4 https://www.amazon.com/MINIX-Triple-Display-Displayport-Expandable-Commercial/dp/B07Z4RNKWS Z83-4 Plus https://www.amazon.com/MINIX-Z83-4-MAX-Dual-Band-Ethernet/dp/B07MNLRJK9 Z83-4 Home https://shop.minix.us/z83-4-home
 16. להבנתי, וואן פלוס Nord N10 5G פחות מומלץ, כי המסך שלו לא משהו, מצלמת ה ultra wide לא טובה, קורא טביעות האצבע שלו הוא איטי והוא לא יקבל עדכונים אחרי אנדרואיד 11. בנוסף, הבנתי שה Realme מתומחר גבוה מידי עם מעבד הביניים שלו. הבנתי גם שהפוקו פחות מתאים לידיים של ילדים. נראה ש Xiaomi Redmi Note 10 הוא הכי מתאים, אין צורך ב Pro (שיפור בעיקר במצלמה), או לשלם קצת יותר תמורת Samsung Galaxy A52.
 17. להבנתי, וואן פלוס Nord N10 5G פחות מומלץ, כי המסך שלו לא משהו, מצלמת ה ultra wide לא טובה, קורא טביעות האצבע שלו הוא איטי והוא לא יקבל עדכונים אחרי אנדרואיד 11. בנוסף, הבנתי שה Realme מתומחר גבוה מידי עם מעבד הביניים שלו. הבנתי גם שהפוקו פחות מתאים לידיים של ילדים. נראה ש Xiaomi Redmi Note 10 הוא הכי מתאים, אין צורך ב Pro (שיפור בעיקר במצלמה), או לשלם קצת יותר תמורת Samsung Galaxy A52.
 18. 😂😂😂 אז איזה סלולארי מומלץ בשורה התחתונה? Redmi Note 10 ו Samsung Galaxy A52 ? וסתם מסקרנות, איך מוודאים שהמכשיר מתאים לישראל? אני יודע כיצד לבדוק זאת עם אייפון, אבל איך עם אנדרואיד?
 19. תודה רבה, אז איזה סלולארי מומלץ בשורה התחתונה? Redmi Note 10 ו Samsung Galaxy A52 ? וסתם לידי כללי, אם כן רוכשים בארה״ב, איך בודקים התאמה לישראל? אני יודע איך עושים זאת עם אייפון, אלב איך עם אנדרואיד?
 20. אשמח לקבל המלצה לסמאטרפון לא יקר לבת 12, שצריכה תקשורת עם ההורים ועם אינטרנט בזמן שהיא הולכת עצמאית לבית הספר/חוגים וכו'. לפני שנה לאחר שקראנו המלצות רכשנו Nokia 2.3 שמריץ Android One בעלות של 130$, אבל הוא איטי מאוד ולא נוח להמשיך להשתמש בו. אין לנו תקציב ספציפי, אבל אנחנו רואים שבעלות של כ 500 ש"ח/130$, קיבלנו מוצר לא טוב, למרות ההמלצות, לכן אני מניח שצריך להשקיע יותר, כ 1,000 ש"ח וצפונה. אשמח לקבל המלצה לסלולארי מתאים, עדיף כמובן כמה שיותר זול, אבל שלא יהיה איטי כמו המכשיר הקודם. 1. יש לנו אפשרות לרכוש בארה"ב אבל לפי המחירים שראיתי ומופיעים מטה, ההפרשים בד"כ מאוד קטנים, ונראה שאין באמת הצדקה לרכוש בארה"ב במקום בישראל, אני טועה? 2. אם רוכשים בארה"ב, צריך לוודא שמכשיר הוא Unlocked SIM Free, בנוסף, באייפון אנו יודעים לוודא שהדגם תואם לתדרי המפעילות הסלולאריות בישראל, אבל כיצד מוודאים זאת במכשירי באנדרואיד? 3. להלן הדגמים שמצאתי שהם מומלצים וגם המחירים, אשמח לדעת מה ההמלצה שלכם: אנדרואיד סמסונג גלקסי A52 עולה 1,349 שקל (בארה"ב 400$, כ 1,320 ש"ח) שיאומי Poco X3 Pro עולה 1,249 שקל (בארה"ב 250$, כ 830 ש"ח) Realme 7 עולה 1,299 שקל (בארה"ב 240$, כ 800 ש"ח) וואן פלוס Nord N10 5G עולה 1,100 שקל (בארה"ב 290$, כ 960 ש"ח) מבחינת אייפון, אני רואה שאלו העלויות: אייפון 8 (מחודש, אין כמעט חדשים) נפח 64 ג'יגה SIM Free Unlocked עולה 210$ (כ 700 ש"ח) כולל מס מקומי בארה"ב, בישראל כ 1,000 ש"ח (חדש, דגם יפני) אייפון X (מחודש, אין כמעט חדשים) נפח 64 ג'יגה SIM Free Unlocked עולה 350$ (כ 1,150 ש"ח) כולל מס מקומי בארה"ב, בישראל כ 1,800 ש"ח (חדש, דגש יפני). אייפון XR נפח 64 ג'יגה SIM Free Unlocked עולה 530$ (כ 1,750 ש"ח) כולל מס מקומי בארה"ב., בישראל כ 1,700 ש"ח (בד"כ מאוקטב) תודה.
 21. אשמח להמלצה לסמאטרפון לא יקר לבת 12, שצריכה תקשורת עם ההורים ועם אינטרנט בזמן שהיא הולכת עצמאית לבית הספר/חוגים וכו'. לפני שנה לאחר שקראנו המלצות רכשנו Nokia 2.3 שמריץ Android One בעלות של 130$, אבל הוא איטי מאוד ולא נוח להמשיך להשתמש בו. אין לנו תקציב ספציפי, אבל אנחנו רואים שבעלות של כ 500 ש"ח/130$, קיבלנו מוצר לא טוב, למרות ההמלצות, לכן אני מניח שצריך להשקיע יותר, כ 1,000 ש"ח וצפונה. אשמח לקבל המלצה לסלולארי מתאים, עדיף כמובן כמה שיותר זול, אבל שלא יהיה איטי כמו המכשיר הקודם. 1. יש לנו אפשרות לרכוש בארה"ב אבל לפי המחירים שראיתי ומופיעים מטה, ההפרשים בד"כ מאוד קטנים, ונראה שאין באמת הצדקה לרכוש בארה"ב במקום בישראל, אני טועה? 2. אם רוכשים בארה"ב, צריך לוודא שמכשיר הוא Unlocked SIM Free, בנוסף, באייפון אנו יודעים לוודא שהדגם תואם לתדרי המפעילות הסלולאריות בישראל, אבל כיצד מוודאים זאת במכשירי באנדרואיד? 3. להלן הדגמים שמצאתי שהם מומלצים וגם המחירים, אשמח לדעת מה ההמלצה שלכם: אנדרואיד סמסונג גלקסי A52 עולה 1,349 שקל (בארה"ב 400$, כ 1,320 ש"ח) שיאומי Poco X3 Pro עולה 1,249 שקל (בארה"ב 250$, כ 830 ש"ח) Realme 7 עולה 1,299 שקל (בארה"ב 240$, כ 800 ש"ח) וואן פלוס Nord N10 5G עולה 1,100 שקל (בארה"ב 290$, כ 960 ש"ח) מבחינת אייפון, אני רואה שאלו העלויות: אייפון 8 (מחודש, אין כמעט חדשים) נפח 64 ג'יגה SIM Free Unlocked עולה 210$ (כ 700 ש"ח) כולל מס מקומי בארה"ב, בישראל כ 1,000 ש"ח (חדש, דגם יפני) אייפון X (מחודש, אין כמעט חדשים) נפח 64 ג'יגה SIM Free Unlocked עולה 350$ (כ 1,150 ש"ח) כולל מס מקומי בארה"ב, בישראל כ 1,800 ש"ח (חדש, דגש יפני). אייפון XR נפח 64 ג'יגה SIM Free Unlocked עולה 530$ (כ 1,750 ש"ח) כולל מס מקומי בארה"ב., בישראל כ 1,700 ש"ח (בד"כ מאוקטב) תודה.
 22. אני מתגורר בארה"ב ושולח מכולה עם ציוד לישראל, ברשותי מחשב נייח (מבוסס i5 ו 16 ג'יגה זכרון) שאני תוהה האם יש סיבה מדוע לא לשלוח אותו במכולה לישראל (ולהמנע מרכישת מחשב חדש בישראל). עלות השילוח לישראל היא זניחה, מכיוון שהנפח בטל בשישים לעומת הנפח הנשלח בכל מקרה. 1. ספק הכוח של המחשב הוא 100v-240v, האם צריך לבדוק עוד משהו לטובת התאמה לישראל? 2. האם כדאי לפרק את הדיסק הקשיח (2TB, לא SSD) ולעטוף אותו בנפרד, או שהוא דווקא מוגן יותר שהוא בתוך המחשב העטוף? 3. את הסטיקים של הזכרון כדאי לפרק או לשלוח כאשר הם בתוך המחשב? 4. ברשותי גם מסך AOC E2770S שעולה בסביבות 300$ שמתאים ל 100v-240v - האם יש סיבה לא לעטוף היטב ולשלוח? 5. אותה השאלה בנוגע למדפסת EPSON WF-2750. כאמור, עלות השילוח היא לא פרמטר, כל המוצרים מתאימים לרשת החשמל בישראל וכו', האם יש סיבה שלא חשבתי עליה מדוע אין טעם לשלוח?
×
 • צור חדש...

בראש החדשות:

חדש באתר