תוכן N.R - HWzone פורומים
adplus-dvertising
עבור לתוכן
 • צור חשבון

N.R

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  223
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  6

כל דבר שפורסם על-ידי N.R

 1. כמה אנשים מרוויחים זה לא רלוונטי למקרה כמו עוזרת בית. אני מאמין שזה מותרות וגם עניין של סדר עדיפויות. אבל לא מדובר בסכומים עצומים (בין 30-70 ש"ח בממוצע לשעה תלוי אזור בעל חשיבות סוציואוקונומית ואם מדובר בשוק הפרטי או דרך חברה, לרוב התנאי שזה יהיה ניקיון לכמה שעות בכל פעם). מה שכן אני מאמין שיש הרבה סיבות לחלק מהאנשים גם עם הכנסה לא גבוהה במיוחד להיעזר בשירותי ניקיון. אפשר למנות כל מיני סיבות שלדעתי יהיו מוצדקות כגון שחלק גדול מהאוכלוסיה המבוגרת סובלת מבעיות גב או קשיים פיזים אחרים. יש אחוז אמנם לא גבוה של אנשים שרגישים למוצרי ניקיון כולל חומרים אורגנים וטבעיים שהיו אמורים להיות פתרון לכך. אנשים בגיל השלישי שנאלצים להיתמך כי הם יודעים שזה קשה להם. יש אנשים שלדוגמא עובדים שעות מרובות ויודעים שלעשות ניקיון יבוא על חשבון משהו אחר. אז גם מאפשרים למנקה להיכנס כאשר הם בעבודה וכדומה. וכמובן שיש אנשים שיש להם אנטי לניקיון שאם לא ישתמשו בתמיכה חיצונית אז הבית שלהם יהיה מלוכלך. וגם דירות שותפים שיצא לי לשמוע שבמקום לריב על ניקיון העדיפו לשלם במשותף על מנקה פעם בכמה זמן... כמובן שיש עוד הרבה סיבות כי כל בן אדם לגופו.
 2. עדכון: בסופו של דבר ksp הזמינו עבורי מטען מהיבואן. היום אספתי את המטען המהיר מהסניף והוא כבר אצלי.
 3. אם אתה מוותר על הwifi 6 (ax) ונשאר עם wifi 5 (ac) אז יש לך בתקציב את הasus ac86u שעונה על שאר הדרישות ב499 שקל בKsp. הOpenvpn דורש 2 שורות אימות שיש בשירותים כמו Nordvpn ושאר הפופולארים ועוד קובץ הגדרות שאתה מוריד שמחבר אותך לשרת שאתה רוצה. אתה יכול ליצור מספר שורות של שרתים שונים ורק ללחוץ על כפתור כדי להפעיל או לבטל. הוא עובד חלק עם הסיבים אופטים של פרטנר בתוספת של ממיר אופטי שלרוב אתה מקבל מהם. spitzi
 4. לי זה לא עדיף. מנקה כל יום את הדירה ולא מפריע לי לנקות לבד, ככה יש פחות לנקות גם. לא מבין אנשים צעירים שמזמינים אנשים זרים לנקות אחרי הלכלוך שלהם. אלא אם כן הזמן שלהם כזה יקר ואין להם זמן לכלום. במקסימום יש לי חברים שמזמינים מנקה פעם בשבועיים או חודש שתנקה יותר יסודי. ועדיין הם מנקים ושוטפים לפני שהיא מגיעה .
 5. עדכנו אותי שפנייתי בבירור מול היבואן BSH ושיעדכנו אותי. מקווה לטוב ולא להאשמות הדדיות.
 6. לגבי זה אז אני לא ממליץ לאף אחד לקנות מוצר עם אחריות של חנות ספציפית. לא קטנה ולא גדולה. רק יבואן רשמי או מורשה ולפנות אליו כשצריך. וזה נכון לגבי כל מוצר. לגבי חלפים וחומרה למחשב אז אין לי המלצה ספציפית.
 7. בגדול לגבי איכות אנשי הצוות אז תמיד מדובר במצבים שהם אינדיבידואלים שחופפים כל חנות או רשת במשק וכך זה בכל העולם. שכר התחלתי לא גבוה שיש בעולם של מכירת ציוד אלקטרוני לרוב ירחיק עובדים שיכולים להיות יותר מוכשרים. יצא לי להיתקל בהרבה עובדים ברשת Ksp בירושלים (שאני כבר לא גר בה עד לאחרונה) שמאוד התרשמתי לטובה מהם. יש עובדים כמו בKsp בתלפיות שאני יודע שעבדו (אולי עדיין עובדים) מעל אולי 10 שנים בסניף והם מקצועים ונעימים. בסניפים אחרים חדשים יחסית בירושלים יש צוות צעיר יותר שמתחלף מהר יותר, וגם שם נתקלתי באנשים שהפתיעו לטובה וגם כאלה שפחות שעזבו (או הועזבו) די מהר. בכל אופן במקרה שלי אני לא בן אדם שצריך ללכת לחנות כדי להתייעץ, כך שלרוב אם אני קונה לדוגמא בksp אז אני רק אומר מה המק"ט של המוצר שאני צריך ויוצא עם המוצר. לכן אני פחות נתקל במצבים בעייתיים. בגלל זה אין לי העדפות מיוחדות אם לקנות ברשת א או רשת ב. מה שמתאים באותו רגע מבחינת התנאים והזמינות.
 8. מוסיף הדגמה בתנאי תאורה עוד יותר בעייתים שצילמתי לא מזמן בsamsung galaxy s21 ultra ב4k שזה אפילו בלי הייצוב המובנה.
 9. נראה לי שהקליפ הזה יכול לתת עוד קצת פרטים. בסופו של דבר כדי שהאייפון ושאר הטלפונים יוכלו להתחרות איכשהו בתנאים חשוכים אז הם מורידים את מהירות התריס בדרך כלל. ניתן לראות את זה בנורות בקטעים חשוכים יותר שהם מסתובבים סביב עצמם. עדיין יחסית נראה שיש קצת אור איפה שהוא מצלם.
 10. לי גם לקח זמן עד שענו. בהתחלה פניתי אליהם ביום של המשלוח כי כתבו לי בgett delivery שאקבל את המשלוח בין 15:15 ל16:30. אז חיכיתי בבית כמו ילד טוב. פתאום זה עודכן לבין 22:00-01:00 בלילה וזה כבר פחות בא בחשבון. ניסיתי ליצור איתם קשר בווטסאפ ופייסבוק והיחיד שענה זה בוט בפייסבוק שאחרי שאסף פרטים כתב " תודה על פנייתך לksp, נעשה כל מאמץ להשיב לפנייתך בהקדם". וזהו. בסוף המשלוח הגיע ב22:30.
 11. בגדול ksp מוכרת את המטען הזה ב239 שקל. דרך אמזון גרמניה אפשר גם לקנות אותו כולל משלוח ב37 יורו. עדיין זה יותר קטע של עיקרון כי מבחינתי הוטעתי באמת בקנייה. התלבטתי בין השואב אבק הזה לבין של אנקר שהייתי יכול לקנות דרך חברים שעובדים בסלולר במחיר עלות - והחלטתי בגלל המטען המהיר לקנות בKsp את bosch. מבחינתי או שיביאו לי את המטען ללא עלות או שייתנו זיכוי אצלהם ברשת על סך המחיר שיעלה לי לקנות מטען חדש.
 12. עדיין ברוב הביקורות באינטרנט מראים רק את המטען המהיר. זאת הייתה גם הסיבה שהחלטתי לקנות את המוצר. בבדיקה אחרי הקנייה אחרי שיחה עם הנציגה אז מצאתי רק 2 אתרים שמוכרים את אותו תת דגם בשם מחסני השרון וLast price שהיה להם העתק מהיבואן ושם ציינו אחרת במפורש - לדוגמא באתר של last price מועתק מהיבואן "אפשרות טעינה מהירה: טעינה מלאה של הסוללה בכ-5 שעות באמצעות תחנת העגינה או טעינה מהירה במיוחד באמצעות מטען מהיר ייחודי של בוש, המטעין את הסוללה במלואה בכ-60 דקות (ניתן לרכישה בנפרד)." . לא מדובר כאן במאות אתרים שרושמים את זה ושטעות הקלדה כזאת או אחרת מצייינת אחרת. גם במפרט הטכני לא צוין שהמטען שהם מביאים לצרכן הישראלי שמתאים לשקעים שלנו הוא מטען של 5 שעות. המטען המהיר אכן קיים בסדרה הזאת בחו"ל וגם בארץ. יכול להיות שהוא היה מגיע בחבילה הזאת לפי ksp בעבר גם דרך היבואן. פעם ksp היו מביאים עם השואב אבק הזה גם שואב אבק נייד לילדים וכל מיני שטויות וזה משתנה פר תקופה. לא המצאתי נתון שהוא לא הגיוני.
 13. עדכון: בסופו של דבר ksp הזמינו עבורי מטען מהיר מהיבואן. היום אספתי את המטען המהיר מהסניף והוא כבר אצלי. יצא לי להזמין בksp דרך האתר שלהם במבצעי לילה שלהם שואב אבק של Bosch מדגם של serie 8 unlimited שהם מוכרים באתר. לפני זה התלבטתי לגבי כמה שואבי אבק מחנויות אחרות כולל חנויות של חברים ובסוף רכשתי דרכם את הדגם הזה. אחת הסיבות שהחלטתי לקנות דרכם את הדגם זה שהם ציינו במפורש במפרט הטכני :"טעינה מהירה: סוללה מלאה בתוך 60 דקות, הודות למטען המהיר". אכן לפי כל הביקורות באינטרנט דובר על מטען כזה וזה לא נתון מומצא. אבל כשהגיע אלי המוצר אז אחרי שימוש והטענה ראשוניים שמתי לב שזה לא המצב ולמעשה מדובר במטען פשוט שמטעין לפי המפרט שלו תוך 5 שעות את השואב אבק (מטען של 15 watt שאפילו המטען usb של הטלפון מהיר ממנו). כרגע כבר כמה ימים מתכתב עם Ksp בווטסאפ ושם בהתחלה אמרו לי לצלם להם את כל מה שהמוצר הגיע איתו ולאחר מכן כתבו לי שהגיע איתו כל מה שהיה אמור להגיע. ציינתי להם שבאתר הם רושמים בבירור שזמן ההטענה הוא 60 דקות ולפי זה היה ברור לי בתור צרכן שאני מקבל מטען מהיר. הנציגה בשם ספיר בהתחלה הפנתה אותי ליבואן לבקש ממנו את המטען המהיר כי כל המידע מבחינתם מועתק מהיבואן. בשיחה עם היבואן BSHנאמר לי שאני חייב לדבר עם המשווק בלבד והם לא אמורים לענות לי כלל. לאחר מכן כמו תוכי עונים לי בווטסאפ על כל טענה שהם לא כתבו שהמוצר מגיע עם מטען מהיר אלא "רק ציינו שיש לו את האופציה ולא שהם מספקים אותה". באתרים אחרים שגם כביכול העתיקו מהיבואן ושם רשום בבירור שזה ברכישה בנפרד וזה אופציונאלי. כלומר מישהו בksp שינה את המלל המקורי. מיותר להגיד שמהאתר שלהם הם הורידו את הפירוט הנל אבל כמובן שגיביתי אותו בצילומים של כל הדף. בין לבין Ksp מאשימים את היבואן שציין שיש לו את האפשרות הזאת ומפנים אותי אליו. מבחינת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן נרשם לי במייל שקיים חשד להטעיה מטעם בעל העסק ואני יכול לדרוש לביטול העסקה. עכשיו זה לא פעם ראשונה שזה קורה לי עם ksp שממציאים מידע שלא קיים במפרט. בכללי Ksp אפילו מוכרת את המטען המהיר בנפרד והוא לא מופיע כרכישה אופציונאלית עם המוצר שקניתי עכשיו השאלה מתי מלחמת ההתשה הזאת מעלה הילוך או מסתיימת. מצורפים תמונות למלל.
 14. בתיאוריה אם מסתכלים על מערך מצלמות כמו שיש לsamsung galaxy s21 ultra - אז הטווח של העדשות חופף בין 13mm ל240Mm בלי זום דיגיטלי. כך שגם בקטע הזה אז כל מי שרוצה לטייל לו ושתהיה לו אופציה גם לעדשה אולטרה רחבה וגם לזום - אז הטלפון מכסה לו את האופציה. במיוחד שהעדשות 24-200 למיניהם הם לא בדיוק העילית של איכות אופטית (אמנם יותר טובות בהרבה מהטלפון). בסופו של דבר ההבדל היחיד שבאמת יבדיל בין כלל המצלמות זה איכות החיישן והאופטיקה ולפעמים צורת שימוש ומהירות שימוש. לגבי אופן שימוש והכל אז אני רואה הרבה כאלו שמצלמים במירורלס שלהם דרך המסך הגדול תוך כדי מתיחה של הידיים אז כנראה זה סימן שהטלפון לא כל כך רחוק מאופן השימוש שלהם. ההדגמה הכי טובה שאני יכול לתת זה בין מסך מקצועי מכויל לבין מסך עם אולי hdr לגיימינג. מצד אחד מישהו כמוני שחייב מסך עם כיול מתחת ל0.5 delta-e עם אולי כיול חומרה אז לא ייקח מסך גיימינג שאולי יכסה מרחב צבעים של srgb ויותר, אך רמת הדיוק שלו או רמת הבהירות המינימלית ועוד מלא פרמטרים לא יתאימו לשימוש מקצועי למי שחשוב לו דיוק צבע ותמונה.
 15. בסופו של דבר אין פה דיון של במה צריך או במה חייב להשתמש ואין מערכת פסולה. יש פה 2 מערכות שונות שמתאימות למצבים שונים ולא רק ל"אנשים שונים". אני לצערי לא סוחב כל יום את המצלמה המקצועית שלי לכל מקום (למרות שאני מקנא בצלמים שמסתובבים איתה בכל מקום כמו חלק מחברי הצלמים ואחרים). אז ליומיום אני סוחב את הסמארטפון שבכל מקרה נמצא עלי ולרוב אם אני מצלם משהו זה רק לתיעוד כדי לזכור משהו או לשלוח כהודעה. אבל אם אני הולך לצלם בסטודיו או טס לחו"ל לצלם קצת נופים (שפעם אחרונה הייתה ב2019 או 2018) או הולך לאנשהו בידיעה שאני רוצה להוציא תמונות איכותיות שיהוו לי זיכרון או לתיק עבודות - אז אני יודע שאני לא ארשה לעצמי לצאת בלי המצלמה המקצועית שלי. לגבי הטיעון של האוזניות אז אני מכיר באופן אישי את הרצון של להחזיק אוזניות, DAC ומגבראוזניות הכי איכותיים ותואמים למוזיקה שלי ולתקציב שלי. לצערי אני יודע שאם אני שם באוזניים שלי אוזניות פשוטות או איזה Airpods אז אני יודע שאני לא הולך להנות מהסאונד בעיקר כי מפריע לי דברים שאנשים אחרים לא ירגישו ולא יידעו. אנשים בסופו של דבר מתרגלים לאיכות מסוימת או איזשהי חתימת סאונד מסוימת ויהיה קשה להרחיק אותם ממה שהם רגילים במיוחד אם זה להוריד אותם רמה. כנל בצילום. לצערי אני לא יכול להרשות לעצמי להגיע למצב שאני יורד באיכות או מפרסם משהו בהרבה פחות איכותי או מעניין. כשזה קורה אז לרוב יש סיבה לכך ואני נוטה לציין אותה. מתגעגע לימים שהייתי מרשה לעצמי להעלות סתם תמונות מהשכונה, אבל כרגע יודע שזה לא מתאים לאגו ולתדמית שלי.
 16. היה לי הרהור מסוים שהפכתי לפוסט בבלוג אצלי באתר. מהפוסטים הראשונים שכתבתי ואני לא אתפלא אם הוא צץ אחרי הכרזה על איזשהו סמארטפון עם יכולות צילום כאלו או אחרות. מנסה לאתר מה יצא באותה תקופה... אם זה מעניין מישהו אז מוזמנים בכיף לקרוא. "מה היה קורה אם לכולם הייתה רק את אותה המצלמה" https://www.roitmanphoto.com/blog/what-if-everyone-had-the-same-camera
 17. האמת זה מזכיר לי סדרה של digitalrev ביוטיוב "digitalrev cheap camera challenge" שבו נתנו לצלמים מקצועיים כל מיני מצלמות צעצוע מלגו וכדומה וביקשו מהם לצלם איתם ברחוב וכדומה. ממליץ למי שזה מעניין אותו.
 18. שזה בדיוק מה שאמרתי בהתחלת הפוסט. אבל הפוסט נגרר ליכולות טכניות של המצלמות ולא יכולות של הצלמים עצמם.
 19. אני לא מבין כל כך את ההיגיון לבוא בהצהרות שהאייפון 13 יותר טוב מכל מצלמה ייעודית בין אם זה dslr או mirrorless או medium format וכו מלבד שאפל מכריזים שהם הכי טובים בעולם והולכים איתם על עיוור ... בסופו של דבר מי שמרגיש שהשוואות של סצנות חובבניות נראות לו זהות בין אם זה צולם על dslr או על האייפון – זה לא אומר שבכל התנאים ייצאו לו תוצאות טובות יותר. העריכת אוטומט שהאייפון עושה מתאימה למי שבכל מקרה לא היה מוציא תוצאה טובה יותר בעריכה אחרת. מי שאוהב שהצללים שלו בהירים כמו לא יודע מה במתיחה של הנראות של הטווח דינמי של האייפון, אז אולי זה יספיק לו. מי שלא מבחין בצריבה שהאייפון עושה בוידאו בשביל האפקט של הBokeh שלהם אז כנראה מה שהוא רואה מספיק לו בין אם זה כדי לעלות לסטורי או משהו אחר. מי שחשובה לו האיכות והדיוק שהוא יוכל להוציא מהמצלמה וגם חשוב לו שלא יהיה עיוות אופטי ומשקיע על עדשות מיוחדות לכך, אז כנראה לא יחליף את הdslr שלו לטובת אייפון כאשר הוא יצלם ללקוחות שלו. בכל מקרה אפשר לסכם שלאייפון יש מצלמה והיא קומפקטית וחכמה שאולי תהיה אחלה בכיס – אבל אני לא רואה שימוש מקצועי בה בעולם המקצועי, אולי החובבני ניחא. מלבד במקרים שבהם הייתי מציע ל"צלמים מקצועים" לצלם באייפון במקום איך שהם "מצלמים" ועורכים עם מצלמות אחרות.
 20. בכל אופן, יש משהו שצריך לזכור. הטלפון החכם כביכול עושה עיבוד אוטומטי לתמונות כדי שייראה כמו שזה נראה. אם אהבת את זה אז כפרה על הטלפון. מה שכן זה כמו הבדל בין jpg לraw שהraw מכיל בהרבה יותר מידע אך לא עובר עיבוד צבע וכדומה כמו הjpg. כך שעל פניו הjpg נראה יפה יותר כשלא נוגעים בו מאשר הraw. מצד שני ופה זה ההבדל הכי חשוב ואני אתן דוגמא מעולם הוידאו. יש סיבה למה צלמי וידאו רבים מצלמים בLog שעל פניו יוצר תמונה שנראית אפורה או חומה בלי קונטרסט בכלל ואפילו פחות קונטרסט מאשר במקור. זה מאפשר להם גמישות שלא קיימת אם הם היו מצלמים בצורה אחרת בשביל color grading. אז פה יש עוד רובד של האם התוצאה הראשונית שתקבל בטלפון מספקת אותך או שלא. האם תרצה לשנות או לערוך או לא. לגבי התמונה שלי אני אז מצלם מאז ומתמיד בניקון ובחשיפה נכונה לשמיים אז אני מקבל טווח דינאמי שמספק אותי בהחלט להבהיר את הקרקע מבלי לשגע את איכות התמונה. אז החשיפה היא לשמיים. התמונה שהעלתי צולמה ב2016 בNikon D750 עם 24-70 2.8g. תראה לדוגמא השוואה בין canon r6 עם תריס דיגיטלי לעומת הnikon d780 שיש לי בהבהרה של 6 סטופים מiso 100 שהיה חשוך. (בתריס לא דיגיטלי הr6 נראית קצת יותר טוב, זה כדי שיהיה יותר קל לראות בפורום).
 21. תראה, מבחינת קומפוזיציה אז ניתן לקבל את אותו פריימינג גם בטלפון בצורה כמעט מדויקת. לרוב זה הדבר הכי חשוב וההבדל בנראות בין אותה קומפוזיציה בטלפון ומצלמה מקצועית יהיה לא גדול. אולי קצת יותר עיוות אופטי בקצוות וכדומה. בכל אופן משהו אחד שיהיה קשה לקבל זה מרבד הגוונים של הצבעי ירוק כאן. אמנם לאינסטגרם וכאלה רוב האנשים לא היו שמים לב להבדל. פלוס מינוס זה כמו הויכוח של ff מול מדיום פורמט בעושר של גוונים. בנוסף אם תרצה לעשות הגדלה ולהדפיס בגדול אז זה יהיה משמעותית יפה יותר במצלמה מאשר בטלפון. אבל שוב, לרוב האנשים זה לא ישנה. @Milford Cubicle
 22. יש דרגות של pixel peeping מרמה שזה רלוונטי עד לרמה שזה בזבוז זמן. בכל אופן, כרגע עם s21 ultra שמתחרה עם הiphone 13 פלוס מינוס - אני לא רואה איכות תמונה שמתקרבת למה שאני צריך.
 23. תראה, את הסרטונים להדגמה של האייפון 13 pro max לא צילמה סבתא של השכן שלי עם תאורת פלורסנט. אני משער בסופו של דבר שזה ברור שכל המצלמות או הסמארטפונים הם כלים שצריך לדעת להשתמש בהם וגם לדעת מה לצלם ואיך. אפשר להוציא היום תמונות טובות עם כל סוג מצלמה וזה תלוי בסופו של דבר במי שמשתמש במצלמה. מבחינת חומר גלם אז האיכות של התמונה מבחינת pixel peeping עדיין טובה יותר על מצלמות מקצועיות.
 24. מי שיוציא את התמונות הכי טובות שלו מסמארטפון שימשיך לצלם בסמארטפון. מי שממצלמה מקצועית שימשיך איתה. מי שיותר נוח לו עם אחד או השני זה החלטה שלו פר צילום.
 25. אבל שוב, אתה מדבר על דברים אחרים. מבחינת נוחות וחיסכון של זמנים והרבה דברים אחרים אז כן, סמארטפון זה אחלה כלי ואני ממליץ שיהיה לך כזה בכיס. אם יש לך צורך במשהו קצת יותר ממה שהסמארטפון מאפשר לך, אז תצטרך ללכת לכלים מקצועיים יותר. אנשים יכולים להשתמש ב2 סוגי המצלמות וזה לא או זה או אחר. מצד שני לשימושים מסוימים אני אעדיף משהו מסוים ולא משהו אחר. כרגע אם חשוב לך לתעד את הנוף בכביש האלפיני הגבוה של גרוסגלוקנר, אתה תהיה מבסוט להשתמש בטלפון ולהראות למשפחה. מצד שני אם תרצה להגיע למצב שאתה מוכר את התמונות האלה או משתתף בתחרויות כמו שאמרת - אז כנראה תשתמש במצלמה מקצועית. עדכון: תמונה מהאזור של הכביש האלפיני הגבוה של גרוסגלוקנר שצילמתי.
×
 • צור חדש...

בראש החדשות:

חדש באתר