הכירו את המעבדים הבאים לשנת 2018, מבית אינטל

אנחנו עדיין לא יודעים אילו מוצרים יוצעו תחתם – אך Amber Lake ו-Whiskey Lake הם שמות העתיד שמצטרפים לתוכניות של יצרנית השבבים

הדחיות החוזרות והנשנות להשקה המסחרית של ליטוגרפיית ה-10 ננומטר השאפתנית שלה הביאו את אינטל לבצע מגוון שינויים לשיטות העבודה שלה, והצגה של כמה וכמה משפחות מעבדים חדשות שלא היו חלק מהתוכניות בעבר בכדי לגשר את הפערים ולשמור על תחרותיות, כולל עירוב בין ארכיטקטורות שונות ואפילו תהליכי ייצור שונים תחת אותו דור של מוצרי Core – ועתה נראה כי אנחנו נמצאים בשלב בו אנחנו כבר לא ממש יודעים למה לצפות מהחברה אפילו בחודשים הקרובים, שלא לדבר על פרקי זמן ארוכים יותר.

Computex 2018 לא סיפקה לנו ערימות של מידע מפורט בהקשר הזה, אך כן נתנה לנו מסגרת של שמות קוד שאמורים להיות מושקים עד לסוף השנה הנוכחית – Whiskey Lake-U צפויים להיות מעבדים ניידים מרובעי ליבות (או גם כפולים בקצה הנמוך של רמות המחיר) אשר יירשו את Kaby Lake-R הפופולריים, כנראה בהתבסס על ארכיטקטורת ה-Coffee Lake העדכנית ואותו תהליך ייצור, וכמו כן Amber Lake-Y שצפויים להיות מעבדי 4.5 וואט ניידים אולטרה-חסכוניים חדשים שיהוו תחליף מתבקש לדגמי ה-Kaby Lake שרובם מלווים אותנו עוד מהמחצית השנייה של 2016.

האם אפשר לצפות לקפיצה מ-18 ליבות עיבוד ל-28 ליבות עיבוד באותו טווח מחירים? כנראה שברבעון האחרון לשנת 2018 נגלה

באינטל גם הבהירו כי בכוונתם להשיק את משפחת ה-Cascade Lake-X לשוק הביתי הנייח העליון עוד השנה – כנראה בהובלת אותו דגם 28 ליבות אימתני שהוצג בתור טיזר על הבמה, כתשובה מסתמנת לזינוק של AMD וה-Threadripper 2. לקינוח, קיבלנו גם הבטחה להרחבה של משפחת ה-Coffe Lake-S השולחנית – כנראה עם אותם דגמים מתומני ליבות ראשונים שלא הוכרזו באופן רשמי בתערוכה הנוכחית, לצערנו.

מעבדי ה-Y כבר אינם פופולריים כבעבר, בין היתר בשל השקת הדגמים המרובעים במעטפת הספק של 15 וואט בלבד – אולי המשפחה החדשה שתגיע תצליח להפתיע ולשנות את המצב

מתכננים שדרוג בהמשך השנה, או שתעדיפו להמתין ל-Ice Lake אי שם ב-2019, עם התבססות ודאית על תהליך ה-'10 ננומטר פלוס'? בואו לשתף.