יעילים יותר, עוצמתיים יותר: AMD מציגה מעבדים ניידים חדשים • HWzone
CES 2019מחשביםמעבדים

יעילים יותר, עוצמתיים יותר: AMD מציגה מעבדים ניידים חדשים

מפתחת השבבים מתחילה רשמית את דור ה-Ryzen השלישי שלה עם דגמים חסכוניים בעלי פוטנציאל משמעותי

מסיבת העיתונאים של חברת צפויה להיות אחד מהאירועים הגדולים והמדוברים ביותר בתערוכת CES 2019 שמתפרצת אל עולמנו כעת, מצויידת באינספור שיכלולים והכרזות, אבל עוד לפני הנאום של ד"ר ליסה סו ושותפיה קיבלנו הכרזה פומבית נאה – דור ה-APU השני של החברה למחשבים אישיים ניידים, עם יותר עוצמה ויותר דגמים בדרך לתחרות עיקשת יותר מול מוצריה של השולטים בתחום כבר שנים רבות.

ההיצע החדש כולל שישה דגמי Ryzen ואפילו דגם Athlon אחד למוצרים תקציביים, כאשר גולת הכותרת היא השקת זוג דגמי H בעלי מעטפת הספק מוגדלת של 35 וואט, אשר יתחרו בחלק מדגמי ה-H המקבילים מבית שמהווים את הבסיס לרוב מוצרי הגיימינג בשוק שמצויידים גם בכרטיסי מסך ייעודיים לרוב.

אין פריצות דרך – אך יש שידרוג והתרחבות, בתקווה שגם שיתופי הפעולה עם היצרניות יצמחו בהתאם

Ryzen 7 3750H הוא מוצר הדגל וכולל ארבע ליבות פיזיות בתוספת לארבע ליבות לוגיות נוספות, בתדר בסיס של 2.3GHz ובתדר טורבו מירבי של 4GHz, עם יחידת Vega 10 גראפית מובנית (עם 640 יחידות עיבוד) בתדר עבודה של 1.4GHz – כאשר השבב כולו מבוסס על ליטוגרפיית 12 ננומטר עדכנית של GlobalFoundries וליבות העיבוד הן מסוג Plus משופרות. זה אמנם לא 2 ולא תהליך ייצור של 7 ננומטר, אך זו עדיין התקדמות בכיוון הנכון עבור החברה.

דגם Ryzen 7 3700U כולל מפרט טכני שזהה לגמרי לזה של ה-3750H, לכאורה, עם אותן ארבע ליבות Zen Plus פיזיות בתדר של עד 4GHz ואותה יחידת Vega 10 גראפית – אם כי מעטפת הספק של 15 וואט במקום 35 וואט עתידה להשפיע משמעותית על הביצועים בפועל ולהמחיש את ההבדלים שלרוב אינם באים לידי ביטוי "על הנייר". דגם זה עתיד לספק קרב ישיר לדגמי ה-Kaby Lake-R וה-Whiskey Lake, כאשר ב- מצהירים על שיפור של עד 40 אחוזים בביצועים של כותרי eSports בולטים בהתבסס על הליבה הגראפית המובנית.

ל- יש יתרון בלתי מבוטל ביכולות העיבוד הגראפיות המובנות, אותו ניתן יהיה למנף במוצרי פרימיום דקים וקלים שאינם יכולים להכיל פיזית כרטיסים גראפיים ייעודיים

מערכות המבוססות על מעבדי הדור החדש צפויות להימצא במגוון במות ודוכנים בתערוכת CES עצמה, כאשר השקות מעשיות בחנויות יגיעו גם הן במהלך החודשים הקרובים – ואנחנו מחזיקים אצבעות לכך שבקרוב נוכל לקבל תמורה איכותית ומגוונת יותר בעבור ההשקעה הכספית שלנו.

תגיות
Back to top button
Close
Close