5 כללים לישיבה נכונה על כסא מחשב • HWzone
טכנולוגיהמדריכים

5 כללים לישיבה נכונה על כסא מחשב

אם אתם מבלים שעות רבות מול המחשב, מאוד ייתכן שאתם פוגעים בבריאות שלכם מבלי להיות מודעים לכך. להלן מספר עקרונות פשוטים אך חשובים לשמירה על בריאותכם בזמן ישיבה על כסא מחשב לפרקי זמן ממושכים:

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


1) כווננו נכון את המנגנונים הארגונומיים של כסא המחשב שלכם

חשוב לבחור כסאות מחשב עם אפשרויות כוונון מתקדמות בגב, בישבן, ואפילו במותניים. כאשר אתם באים לכוון את המנגנונים הארגונומיים של כסא המחשב החדש שלכם חשוב להקפיד על העקרונות הבאים:

  • מומלץ שהכיפוף בברכיים יהיה בזווית של 90 מעלות
  • מומלץ שכפות הרגליים יהיו בזווית של -90 מעלות לשוקיים
  • רצוי שהגב יהיה בזווית שבין 100 ל-135 מעלות ביחס לרגליים
  • למי שיושב לפרקי זמן ממושכים רצוי לקנות כסא מחשב בעל תמיכה לומברית מתכווננת. את התמיכה הלומברית יש לכוון לתמיכה מרבית באזור הגב התחתון.
  • הידיים צריכות להיות קרובות לגוף. במידה ועובדים עם מקלדת או עכבר רצוי לתמוך בידיים באמצעות משענות הידיים או משטח העבודה.
  • שימו לב שאינכם מאמצים את הכתפיים והצוואר
  • העיניים צריכות בגובה המאפשר ראיית המסך בקלות ללא צורך למתוח את הצוואר
  • הקפידו לכוונן ריפודים ותמיכות מיוחדות ע"פ הצורך

2) שבו ישר מול המקלדת

המקלדת צריכה להיות בדיוק מול הגוף ללא צורך להטות  או לכופף אותו. אם אפשר לשנות את זווית המקלדת מומלץ לרוב להפנות אותה בשיפוע קל אליכם (להרים את הרגליות האחוריות של המקלדת).

3) שמרו על ראש מורם

אם יש לכם נטייה לישיבה גמלונית או לכאבים בצוואר, כתפיים וגב – הקפידו לשמור על ראש זקוף בהמשך לגוף. ברוב המחשבים הנייחים קיימת אפשרות לשחק עם גובה וזווית המסך – השתמשו באפשרות זאת עמ"נ להתאים אותו בצורה אופטימלית לגובה העיניים.

כסא מחשב מדגם Clever של חברת 2sit. חשוב שבכסא המחשב יהיו מנגנונים ארגונומיים מתכווננים ורצוי שגם תמיכה לומברית לגב התחתון.

4) עשו הפסקות קצרות לעיתים קרובות במהלך היום

ישיבה ממושכת ללא תנועה מזיקה מאוד לבריאות. הקפידו לקום מהכסא כל 20-30 דקות לדקה-שתיים. עשו הליכה קצרה, מתיחות, או פשוט עימדו.


——————————————————————————————-
טיפ – כדי להימנע כמידת האפשר מכאבים ביד, מומלץ לשנות מדי פעם את מיקום העכבר (להזיז אותו ימינה או שמאלה מהמיקום אליו אתם רגילים, להרחיק ולקרב אותו).
——————————————————————————————-

העדיפו כסא בעל מנגנון סינכרוני לכוונון עוצמת הנדנוד לפי גובה ומשקל היושב המאפשר יותר תנועתיות של הגוף גם במשך הישיבה עצמה.

5) השתמשו בהדום לרגליים במידת הצורך

במידה ולא מתאפשר לשבת בזווית של 90 מעלות בברכיים כשכפות הרגליים מונחות בצורה מלאה על הרצפה, חשוב להוסיף הדום לרגליים כדי להעניק להן תמיכה מספקת.

שמירה על עצות אלו תעזור לכם להפחית את סיכוני הבריאות הכרוכים בישיבה ממושכת על כסא מחשב. אנו מאחלים לכם עבודה פרודוקטיבית וגב בריא.

הכתבה בשיתוף חברת 2sit – מומחים לכסאות משרדיים


תגובה אחת

  1. והכי חשוב? אל תתקרבו "לכסאות גיימינג" כי הם חרא טהור.

Back to top button
Close
Close