כמה עולה לייצר נקסוס 7?

בניגוד לדיווחים והערכות קודמות, בחברת חקר השווקים isuppli מעריכים כי גוגל (ואסוס) דווקא לא מפסידות כסף על כל יחידה שמוכר הטאבלט הסופר משתלם

עם כל הכבוד לרזולוציית הרטינה של האייפד החדש ולמקלדות של משפחת ה-Transformer, הנקסוס 7 (Nexus 7) הוא הדיל הטוב ביותר שקיים בשוק הטאבלטים כרגע (גם אם ההשוואה למתחרים אינה בהכרח הוגנת).

שבב מרובע ליבות ומסך ה-IPS של הטאבלט בהחלט מגדירים מחדש את אשר ניתן למצוא בשוק בעבור 200 דולר, אך תג המחיר המרשים הזה לא אומר שגוגל ואסוס אינן מרוויחות כסף על כל יחידה שנמכרת.

לפי חברת isuppli שמתמחה בחקר שוק הטכנולוגיה העולמי, סך עלות הרכיבים (Bill Of Materials) שבטאבלט הנקסוס 7 עומדת על 151.75 דולרים לגירסה שכוללת נפח אחסון של 8GB, ו-159.25 דולרים עבור גירסת ה-16GB – זאת בהשוואה לעלות רכיבים עדכנית מוערכת של 133.8 דולרים עבור טאבלט ה-Kindle Fire של אמאזון (שנושא אף הוא תג מחיר של 200 דולר) ו-306.05 דולר עבור האייפד השלישי.

מקור: isuppli.com

ב-isuppli מעריכים כי יחד עם עלויות הייצור, מחירו של כל טאבלט נקסוס מגיע ל-159.25 דולר לנפח ה-8GB ו-166.75 דולר לנפח ה-16GB, כך שבסופו של דבר הגירסה הזולה נמכרת לכל היותר במחיר עלות, ואילו גירסת ה-16GB שמחירה המומלץ הוא 250 דולר נמכרת ברווח.

הדיווח הנוכחי מצייר תמונה שונה מזו של דיווח מוקדם יותר, לפיו עלות סך הרכיבית בנקסוס 7 עומדת על 184 דולר, מה שלכאורה הצביע על הפסד של כמה אחדות או אפילו כמה עשרות דולרים על כל יחידה שנמכרת.

טאבלט ה-Jelly Bean הראשון אולי לא יעשיר את קופותיהן של אסוס וגוגל במידה ניכרת,
אך לפחות גם לא ירושש אותן. כנראה.

ההערכה של isuppli מעניקה סיבה לאופטימיות לא רק עבור המאזן הפיננסי של גוגל ואסוס, אלא גם עבורנו, הצרכנים, היות ומדובר במעין הוכחה לכך שטאבלט 7 אינץ' איכותי במחיר של 200 דולר הוא אפשרות הגיונית וריאלית, כך שבעתיד הלא רחוק יש סיכוי שנראה עוד ועוד מכשירים מצטיידים בתג המחיר התחרותי הזה – אייסר, למשל, כבר הציגה טאבלט ב-200 דולר משלה בתערוכת קומפיוטקס האחרונה.

כעת נותר לגלות מי תהיה זאת שתביא את מהפכת המחירים גם לעולם הטאבלטים הגדולים יותר.