שירותי גוגל: המדריך המלא • HWzone
טכנולוגיהמדריכים

שירותי גוגל: המדריך המלא

גוגל בכל חור אפשרי
זה לא חדש לאף אחד שגוגל משפיעה על כל-כך הרבה תחומים בחיינו, אם לא די בכך מתפרשת היום על הרבה מאוד תחומים שחורגים מתחומה הראשוני, מנוע חיפוש. כיום, מעורבת בתוכנה, חומרה ואפילו תשתיות (מיזם האנרגיה הירוקה שלא מזמן הופסק). לאור הקניה האחרונה של ,  חטיבת הסלולר של , נראה שהיא גם רוצה להישאר ולהמשיך להתפתח לכיוונים שאפילו אנחנו לא נבין למה היא רוצה לשים עליהם את היד המפלצתית שלה.
גוגל היא תאגיד אמריקאי הפועל בכל העולם ורווחה העיקרי מגיע מפרסומות דרך תכנית ה-AdWordsהחברה הוקמה בשנת 1998 על ידי לארי פייג' וסרגיי ברין שקבעו את הצהרת הכוונות הרשמית של החברה: "לארגן את כלל המידע העולמי ולהופכו לנגיש ויעיל לכלל העולם" היום זה כבר הרבה מעבר ולא מעט מזה בזכות האדם שיושב בכסא המנכ"ל, שניחן בכישרון ניהולי גבוה. אתרה הראשי של , google.com, הוא האתר הנצפה ביותר באינטרנט.
מרכזיותה של החברה בשוק האינטרנט העולמי הוביל לביקורות על החברה בשלל נושאים, בין היתר בענייני , זכויות יוצרים וצנזורה. הדרך הניהולית של החברה הינה דרך ייחודית שמתפתחת היום בעולם בה העובדים מקבלים זמן רב לעבודה על "פרויקטים אישיים ", גישה זו הביאה הרבה מוצרים טובים, וגם המון רעיונות הזויים.
 
במדריך הבא נסקור את הקשת הרחבה שגוגל מציע לנו מתחום מחשוב הענן, הסלולר, ועד למחשב האישי לשיפוטכם. מכיוון שגוגל מציע לנו לא מעט מוצרים שחלקם אנו אפילו לא מודעים אליהם, החלטנו לכתוב מאמר זה ולאגד בתוכו כמה מהשירותים של הענקית ששווה להכיר. בבחינת כל שירות או מוצר השתדלנו להביא מידע, סרטון הסבר ונקודות חשובות.
גוגל בתחום האפליקציה  
לתחום האפליקציה נכנסה זמן קצר לאחר הכניסה שלה למחשוב הענן. יצרו תוכנות למחשב האישי ועם הזמן הוסיפו אינטגרציה בין התוכנה למשתמש ולשירותי מחשוב הענן שלהם. כיום, ישנם מיליוני משתמשים בתוכנות עליהן נדבר בהמשך, והן זכו לתשואות רבות ברחבי העולם.
 
בראשית בראה את השמיים ואת הארץ

Google Earth
ממפה את כדור הארץ. התוכנה היא למעשה תצלום לוויין דינמי ואינטראקטיבי המייצג מידע גיאוגרפי רב-ממדי. Google Earth מאפשרת להוסיף שכבות מידע לאתרים מסוימים, כבישים, אתרי תיירות וכו'. כמו כן, התוכנה מאפשרת חיפוש מקומות על פני כדור הארץ, הוספת שכבות מידע וקישורים כמו אתרים לפי סיווג, , ערכים על מקומות מויקיפדיה, חיזוי תנועה, ובחירת מסלולים אופטימאליים.
כאילו שזה לא מספיק, כאן כבר הלכו רחוק: כל משתמש יכול לבנות דגמים תלת-ממדיים של בתים ובניינים ב-Google SketchUp (תוכנה נוספת מבית היוצר של גוגל) ואחר-כך לשתול אותם במיקומם המדויק על פני כדור הארץ, אפילו מתחת למים.
 
למרחיקי הלכת שבינינו, קיימים גם שירותי לווין למקומות אחרים מחוץ לכדור הארץ כגון: "Google Sky" המאפשר צפייה בחלל החיצון, "Google Mars" המאפשר צפייה במאדים, ו-"Google Moon" המאפשר צפייה בירח.
לאחרונה, גוגל התחילו בפרויקט "Street View" שמאפשר צפייה ממבט רחוב (תלת מימד) על מספר ערים בעולם. בקרוב תל אביב, ירושלים וחיפה יצטרפו לחלק מערים אלו. לצפייה בסרטו קצר המדגים את יכולות השירות לחצו כאן.
כיום קיימות שלושה גרסאות לתוכנה :
 • Google Earthהגרסה הבסיסית והחינמית
 • Google Earth Pro הגרסה המקצועית ביותר (בתשלום)
 • Google Earth Enterprise גרסה לבעלי עסק, למידע גיאוגרפי (בתשלום)
 
דפדפנים על פי גוגל
השחקן העולה והמבטיח של בתחום הדפדפנים היה הרמז הראשון שגוגל התכוונה להיכנס לבועת מערכות ההפעלה (בגלל אפשרויות Multi tasking מובנות בדפדפן). גרסאת הבטא הראשונה של הדפדפן הופיעה בשנת 2008 וכמו הרבה שירותים של הדפדפן מבוסס על קוד פתוח.
בניתוח ראשוני של הדפדפן אפשר לראות כי הוא "שאל" תכונות רבות מן הדפדפנים הקיימים בשוק, אך עם זאת נבנה מחדש בהתאמה לראיית העולם של בתחום האינטרנט – עולם של יישומים מבוססי במקום דפי רגילים ומשעממים.
 
רכיב משמעותי בדפדפן הוא מנוע JavaScript בשם V8, שלטענת יוצרי הדפדפן מאיץ את הגלישה באתרים רבים. עיצוב ממשק המשתמש שלו נקי ומינימליסטי, והוא למעשה היה הדפדפן הראשון שהעביר את תיבת החיפוש לשורת הכתובת, ועל פי תוכן ההקלדה הוא יודע האם לבצע חיפוש או לטעון את האתר. למידע נוסף ולהורדה לחצו כאן.


1 2 3 4 5העמוד הבא
תגיות

7 תגובות

 1. לא שכחנו – רצינו להראות את השירותים הפחות מוכרים של גוגל

 2. יש עוד "פחות מוכרים"
  GROUPS, SITES, שיתוף מודולים של SKETCHUP.. בטוח שעוד!

 3. אבל SKETCHUP ו google code
  יש עוד כל כך הרבה… באמת תחיל לפחד

 4. מסכים
  מישהו אני מסכים, יש גם הרבה שירותים שפחות נוגעים לצרכן הפשוט והם יותר שירותים שיתחילו וישולבו בכלים מוכרים של גוגל שהובאו במדריך. כמו שכבר הוזכר העולם הזה ממשיך להתפתח.

 5. אוהד אתה יכול…
  קודם כל אהבתי את הכתבה שלך באמת מושקעת ומצאתי פה כמה דברים שלא ידעתי

  רציתי לבקש ממך עם אתה יכול לעשות אותו הדבר גם על מיקרוסופט

  תודה מראש

 6. תודה, אבל….
  תודה רבה על הכתבה המושקעת.
  רק דבר אחד לא הבנתי. הגיוני שבשירות של הסינכרון לוח שנה ברשימה של המערכות הפעלה אנדרואיד לא מופיעה? באמת לפני כמה זמן הלוח שנה שלי הפסיק להסתנכרן עם הגלקסי, יכול להיות שהם ביטלו את האפשרות הזו לאנדרואיד?
  אם כן למה אימא שלהם זונה[email protected]?!?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close