פתיחה של חצי מיליארד דולר: מלך האריות טורף את הקופות • HWzone
טכנולוגיה

פתיחה של חצי מיליארד דולר: מלך האריות טורף את הקופות

הכתבה המקורית: גירסת הרימייק לסרט האנימציה האהוב צפויה להכניס כמעט חצי מיליארד דולר בהקרנות סוף השבוע הראשון

מיזם החידושים של אולפני דיסני לסרטי אנימציה מהעבר מגיע לשיאו בסוף השבוע הנוכחי, כך זה נראה, עם ההשקה הרשמית של 'מלך האריות' בגרסת 2019 המבוססת על עיבוד גראפי ממוחשב – כחידוש לסרט האנימציה הקלאסי המגה-מצליח של שנת 1994.

מלך האריות המקורי התקבל באהדה אדירה אצל המבקרים והצופים כאחד, זכה בשני פרסי אוסקר והכניס 968 מיליון דולר ברחבי העולם אשר הפכו אותו לסרט המצוייר המצליח ביותר אי פעם באותה התקופה – ולמרות שלא כולם חושבים שהגרסה החדשה מצליחה לעשות כבוד ראוי עבור המקור (ציון מבקרים של 55 מתוך 100 ב-Metacritic ו-58 אחוזי ביקורות חיוביות ב-Rotten Tomatoes), הציפייה הרווחת היא שתהיה כאן עוד הצלחה קופתית אדירה.

האגדה חוזרת, במראה חדש וריאליסטי הרבה יותר

מלך האריות 2019 החל את דרכו הקולנועית לפני כשבוע בסין, ובסוף השבוע הנוכחי יחלו הקרנותיו בעשרות רבות של מדינות נוספות ברחבי העולם, כולל כאן בישראל וגם בצפון אמריקה – עם הערכות שמכוונות להכנסות כוללות של 450 מיליון דולר, מתוכם 180 מיליון דולר לפחות בשלושת הימים הראשונים בארצות הברית וקנדה.

שיחזור עצל של העבר או עיבוד מחודש ראוי להערצה? המבקרים לא ממש מסכימים בינם לבין עצמם

נתונים שכאלה יהפכו את סוף השבוע הראשון של הסרט למצליח ביותר אי פעם עבור חודש יולי, ולמצליח ביותר עד כה במיזם החידושים של דיסני שעתיד להמשיך ולצבור תאוצה בשנים הקרובות עם עוד ועוד יצירות חדשות ועתירות תקציב – החידוש לסרט 'היפה והחיה' משנת 2017 גרף הכנסות אדירות של 1.26 מיליארד דולר בתקופתו, ויהיה מעניין מאוד לגלות האם סימבה וחבריו יצליחו להתעלות על ההישג ולספק לדיסני עוד נתח שוק בתעשייה בה היא שולטת באימתניות בשנים האחרונות.

צוות הדיבוב כולל כמה שמות גדולים ומוכרים – ואילו הפסקול זכה לעיבוד מחדש מטעם היוצרים האגדיים המקוריים האנס זימר ואלטון ג'ון, בסיוע של ביונסה

עדכון: המספרים הראשונים מתחילים לזרום ומציירים תמונה ורודה עוד יותר מהמשוער עבור דיסני, בפעם המי-יודע-כמה – הכנסות צפויות של כ-300 מיליון דולר עד סוף יום ראשון הקרוב בכל המדינות מחוץ לצפון אמריקה, בתוספת להכנסות אפשריות של 200 מיליון ויותר בארצות הברית וקנדה מסתכמות יחד לסוף שבוע ראשון אדיר של חצי מיליארד דולר. הישג ממנו נהנו רק חמישה אחרים עד כה בהיסטוריה של התחום – נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם.

עדכון 2: המספרים המטורפים של מלך האריות כוללים עתה הכנסות של 433 מיליון דולר בתוך שלושה ימים בלבד בסוף השבוע הנוכחי – ויחד עם הכנסות של עוד 98 מיליון דולר בסין (שם הסרט החל את דרכו שבוע מוקדם יותר, וצבר את הסכום המדובר בתוך כעשרה ימים) מדובר על פתיחה מדהימה של 531 מיליון דולר, אחת מהטובות בהיסטוריה וצעד בטוח בדרך לרף של מיליארד דולר, שעשוי להיפרץ כבר בסוף השבוע הבא.

עדכון 3: היצירה של דיסני מסרבת להאט וממשיכה לגרוף עשרות מיליוני דולרים מדי יום, עם אפשרות ממשית להפוך לאחת משבעה בלבד אשר הכניסו מעל 100 מיליון דולר בסוף השבוע השני שלהם בצפון אמריקה – ותחזיות בומבסטיות על הכנסות סופיות אפשריות של 1.5 מיליארד דולר על המסך הגדול. אין ספק שהצופים מצביעים ברגליים במקרה הזה, בניגוד לדעות המבקרים.

תגיות
Back to top button
Close
Close