צפו בכדור הארץ, בוידאו, מהחלל • HWzone
טכנולוגיה

צפו בכדור הארץ, בוידאו, מהחלל

הווידאו המרהיב הזה צולם על ידי לוויין, מהחלל. רזולוציית הצילום כל כך גבוהה כך שאפשר לראות מכוניות בודדות ומטוסים בשדה התעופה של בייג'ין

לפני שאתם מתחילים לקרוא, תגללו למטה, וצפו בווידאו, כי תמונה אחת שווה אלף מילים. הדגמת הווידאו נעשתה על ידי חברת Skybox Imaging, חברה שרק עכשיו התחילה להציע ללקוחותיה 90 שניות של ווידאו מכל מקום בעולם, המצולם על ידי לוויין ה-SkySat 1 שלהם.

הווידאו המצורף נערך על ידי חברת Mapbox, בצורת "שכבות": השכבה הבסיסית ביותר היא מפה שסופקה על ידי חברת Mapbox, מעליה נמצאת תמונה סטטית שצולמה על ידי לוויין, ובשכבה העליונה, צילום הוידאו של הלוויין עצמו. השילוב הזה מאפשר צילום ווידאו "חי" של כדור הארץ מהלוויין.
SkySat-1 הוא הלוויין הקטן ביותר שמסוגל לצלם ווידאו בהפרדה גבוהה, כך לפי Skybox Imaging. הוא רק הראשון מבין 24 הלווינים הזעירים ש-Skybox תכננו. הלוויין שלח את הוידאו המצורף בדצמבר, והחברה בדיוק התחילה להציע את שירות צילום הווידאו שלה ללקוחות.

צילום ווידאו מהלוויין זאת קפיצת מדרגה בטכנולוגיה הזמינה לנו, אבל האם זה באמת יחולל מהפכה? אתם מוזמנים לדון על כך בפורום מדע וטכנולוגיה

תגיות

2 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close